Presunúť na hlavný obsah

Získajte ideálnu hmotnosť: Vďaka týmto trom veciam sa vám to podarí rýchlo a efektívne

Chudnutie a diéty

Hovorí sa, že váha je len číslo. Ak vám však záleží na tom, čo ukazuje a chcete sa cítiť dobre, máme pre vás ideálnu kombináciu, vďaka ktorej vás aj to pomyselné číslo vo výsledku poteší. Takto dosiahnete svoju vysnívanú postavičku!

1. Sledujte si veľkosť porcií

Jedenie menších porcií je skvelou cestou ako sa vyhnúť prejedaniu. Vždy si naberte množstvo jedla o veľkosti vašej dlane. To je aj podľa odborníkov ideálne meradlo. Zároveň sa snažte do svojho každodenného života implementovať viac zdravých potravín, ktoré máte radi. Potraviny s vysokým obsahom cukru a kalórií vedú nielen k priberaniu, ale z dlhodobého hľadiska sa podpíšu aj na vašom zdraví.

Čítajte tiež: Jednotlivé jedlá by mali mať poradie: Len tak znížite podľa odborníka hladinu cukru v krvi o 75%

Vyberajte si potraviny s vysokým obsahom hodnotných látok, to je kľúčové. Nemusíte však obetovať svoje obľúbené jedlá úplne. Je v poriadku urobiť si raz za čas cheat days. Ideálne ak máte takýto deň raz v týždni. Funguje to aj ako dobrá motivácia. 

2. Cvičte denne

Vaša telesná hmotnosť je ovplyvnená množstvom energie, ktorú prijmete a množstvom, ktoré spotrebujete. Platí tu jednoduchá rovnica. Keď si chcete udržať telesnú hmotnosť, budete musieť využiť toľko energie, koľko jedla spotrebujete. Pokiaľ chcete schudnúť, musíte spotrebovať viac energie, ako kalórií, ktoré prijmete. 

Najvhodnejšie je nájsť si dobrý cvičebný program, ktorý zahŕňa kardio aj silový tréning. Výhody každodenného cvičenia sú viac ako len udržiavanie telesnej hmotnosti pod kontrolou, fitness rutina tiež buduje svaly, posilňuje srdce a pomáha telu fungovať čo najlepšie. Nie sú to len frázy, ale osvedčená realita. 

3. Hydratujte telo zvonka aj zvnútra

Pitie vody spolu s konzumáciou dobrých jedál a každodenným cvičením vám môže pomôcť udržať si zdravú váhu naozaj dlhodobo. V Obesity Society prišli na to, že ak denne vypijete menej ako 2,5 litra čistej vody, máte oveľa väčšie tendencie priberať. Preto je práve pitný režim kľúčový, ak chcete mať naozaj peknú figúru zdravou cestou.

Mohlo by vás zaujímať: Sacharidy vs. tuky. Čo je horšie pre zdravie a ako ovplyvňujú našu vysnenú redukciu hmotnosti?

Navyše takto môžete tiež zmenšiť obvod vášho pásu a aj výrazné percento telesného tuku v naozaj krátkom čase. Takže rovnako dôležitá ako je hydratácia pleti zvonka, zvnútra to platí dvojnásobne. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe