Presunúť na hlavný obsah

7 potravín na spaľovanie tukov, ktoré vám pomôžu zlepšiť samotné formovanie tela: Látky v nich sú pre organizmus dokonalé

Chudnutie a diéty

Niektoré potraviny v sebe ukrývajú oveľa viac ako mnohokrát predpokladáme. Tieto okrem toho, že sú považované za superfoods, pomáhajú aj vo výraznej miere eliminovať hmotnosť. Viete, čo zaradiť do svojho jedálnička?

Pokiaľ stále bojujete so svojou váhou a nedarí sa vám dosiahnuť vytúženú figúru, ideálne je staviť na kombináciu potravín, ktoré spolu dokonale fungujú. Áno, ono totiž zohráva úlohu aj to, kedy a v akom čase si dané veci doprajete. Hoci sa to nezdá, je to naozaj podstatné. 

Ráno

Káva a zelený čaj 

Či už ráno začnete šálkou zeleného čaju alebo kávy jedno je isté. Vďaka prítomnosti kofeínu, ktorý oba nápoje obsahujú, urýchlite takýmto spôsobom fungovanie metabolizmu. Áno, práve primeraná dávka kofeínu v ranných hodinách, má vplyv na to, ako sa počas dňa bude vaše telo správať.

Čítajte tiež: Tieto potraviny spaľujú podkožný tuk: Pri redukcii hmotnosti sú alfou a omegou

Podľa štúdie publikovanej v American Journal of Clinical Nutrition, môže káva, či zelený čaj zrýchliť váš metabolizmus až o 11 %.

Jablko

Pokračovať by ste mali hneď po šálke čaju, či kávy, jablkom. Na prvý pohľad nesúrodá kombinácia, no fungujúca skvele. Viete ako sa to hovorí, jedno jablko denne odradí lekára a môže prestaviť váš metabolizmus.

Jablká sú bohatým zdrojom vitamínu B a draslíka. Pomáhajú premieňať bielkoviny a sacharidy na energiu. Takže naštartovať svoj deň týmto spôsobom je skvelý spôsob, ktorý sa pozitívne podpíše aj na vašej figúre. 

Obed

Strukoviny

Práve v čase obeda sú ideálne strukoviny. Obsahujú arginín, aminokyselinu, ktorá zvyšuje mieru využitia sacharidov a tukov v tele. Zároveň sú bohaté na bielkoviny, teda sú nabité vlákninou, kvôli čomu telu trvá dlhšie, kým ich strávi. To znamená, že organizmus musí viac pracovať a spotrebovať viac kalórií na ich odbúranie.

Chilli

Na obed je dobrou aj kombinácia strukovín a chilli. Samotné papričky majú v sebe bioaktívne chemikálie nazývané kapsaicinoidy. Tie produkujú v tele teplo, vďaka čomu sa zrýchľuje váš metabolizmus a proces spaľovania tukov.

Olovrant

Vajíčka

Na olovrant by ste mali jedálniček obohatiť o dávku bielkovín. Inak vaše telo musí totiž tvrdo pracovať a spáliť viac kalórií, či sa mu to páči  alebo nie. Dokonalou voľbou sú vajíčka. Tie nielen zasýtia, ale zaženú aj vlčí hlad.

Zázvor

Podvečer treba organizmus zharmonizovať a vyvážiť. Rovnako ako chilli, aj zázvor zrýchľuje metabolizmus zvýšením telesnej teploty. Okrem toho môže dokonca znížiť chuť do jedla a pomôcť udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou.

Večera

Brokolica

Na večeru by ste si jednoznačne mali dopriať brokolicu. Glukorafanín je doslova zázračná zložka prítomná najmä v brokolici.

Vie znížiť počet tukových buniek v krvi, posilniť imunitu a dodať telu potrebné zrýchlenie pri spaľovaní tukov. 

Neprehliadnite: Prerušovaný pôst nás učí, ako zdravo hladovať: Schudnete však len vtedy, ak sa budete držať týchto pravidiel

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe