Presunúť na hlavný obsah

3 veci, ktoré môžete každý deň urobiť pre ploché bruško: Na toto sa treba zamerať

Chudnutie a diéty

Keď sa skutočne chcete dopracovať k nádhernému plochému brušku je čas zamerať sa veci, ktoré v tomto zohrávajú kľúčovú úlohu. Ak ich zahrniete do daily rutiny, uvidíte výsledky! A to veľmi rýchlo.

Najmä u žien, býva cesta k sexi brušku, mnohokrát kľukatá. Dosiahnuť ho sa zdá často ako najťažší cieľ. No ak sa zameriate na správne veci, pôjde to. Len treba zaťať zuby a ísť za svojim.  No a dobrá správa pre tie, ktoré fitko veľmi nemusia, toto vás veru nečaká. 

1. Raňajkujte

Áno vieme, aktuálne je vrámci chudnutia mimoriadne populárny fasting, no ak túžite po plochom brušku, nemali by ste raňajky vynechávať. Je totiž viac ako pravdepodobné, že keď ste ráno hladná a reálne aj ten hlad pociťujete, neskôr toho zjete oveľa viac, ako keby ste si dopriali niečo v čase, keď vám chýba energia. No a tento tuk, ktorý sa potom ukladá, uvidíte ako prvé na bruchu. 

Mohlo by vás zaujímať: Aký ste metabolický typ? Nasledujúci vzorec odhalí, ako sa stravovať, aby ste zbytočne nepriberali

Absolútne ideálne sú na raňajky vajíčka. Urobte si omeletu, doprajte si k nej čerstvú zeleneninu a avokádo. Takto sa zasýtite na dlhý čas, do organizmu dostanete zdravé tuky, kvalitné bielkoviny, no zároveň aj dostatok vitamínov. Zelený čaj podporí spaľovanie a naštartuje metabolizmus. 

2. Urobte si z cvičenia rannú rutinu

Najlepšie je začať deň ľahkou meditáciou a pokračovať krátkou, no efektívnou cvičebnou zostavou. Dajte si pohár teplej vody s citrónom a ešte pred raňajkami sa povenujte svojmu telu. Skvelá je ranná dvadsaťminútovka, na ktorú si naozaj dokáže nájsť čas ktokoľvek.

Striedajte drepy, výskoky, jumping jacka, sed - ľah, sklápačky, či šprint na mieste. Telo rozhýbete, pretiahnete si svaly, a zároveň už po pár týždňoch uvidíte aj krásne výsledky na postave. Obzvlásť brušné svaly sa pri tomto nádherne formujú. 

3. Vynechajte mliečne výrobky

Čerstvé mliečne produkty ako jogurty, mlieko, tvaroh, syry - spája jeden spoločný menovateľ. Väčšinu ľudí v značnej miere nafukuje. Rovnaký efekt však robia aj sýtené nápoje. Tieto zložky by ste v strave mali vynechať, pokiaľ chcete mať pekné brucho.

Neprehliadnite: Poruchy príjmu potravy nie sú módny trend: Valentína o tom, že štíhlosť nám neprinesie tie hodnoty, ktoré za ňou vidíme

Keď si ich totiž doprajete pravidelne, určite sa vám stáva, že hoci ráno máte bruško ploché, večer to vyzerá ako keby ste boli v radostnom očakávaní, aj keď to tak nie je. Urobte si v tomto smere pauzu a tieto produkty si v jedálničku doprajte maximálne trikrát počas mesiaca, ak im neviete odolať. 

Už počas necelých štyroch týždňov, uvidíte na svojom tele výsledky. Teda keď sa budete držať spomínaných bodov. Za vyskúšanie to stojí, no nie?