Presunúť na hlavný obsah

Japonské tajomstvo mladosti a dlhovekosti: Ak chcete niečo v živote zmeniť, teraz je ten správny čas

Zábava

Nič vás neurobí šťastnejšími ako vy sami. Nespoliehajte sa na okolie, nenechajte sa ním odradiť a robte, čo cítite.

Ikigai, japonské tajomstvo mladosti a dlhovekosti

Japonci veria, že každý na tomto svete má vo vnútri zakódovaný stav mysle, kedy sa cíti byť najšťastnejší. Pocit lásky alebo radosti taký úprimný, že naň nikdy nezabudnete. Chvíľa, keď žijete pre daný okamih a moment. Pocity, ktoré vám každý deň dávajú možnosť tešiť sa z každého rána. 

Čítajte tiež: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Zdravý životný štýl v podobe zdravého stravovania, pobytu na čerstvom vzduchu a dostatok spánku či stretnutia s tými, s ktorými nám je dobre. To všetko má vplyv na naše šťastie a úroveň stresu. Každý z nás musí v živote čeliť stresovým situáciám, neexistuje človek, ktorému by sa stres, ako taký, vyhýbal. To, čo sa musíme naučiť je, ako pracovať so stresom a ako si ho nepripustiť k telu. Základom je teda zdravé telo a čistá myseľ. 

Život bez stresu

Život bez stresu sa asi nedá, ale dá sa sústrediť na to pozitívnejšie, to, čo nás robí šťastnými a spokojnými. Obklopovať sa ľuďmi, ktorí nám neberú energiu, ale naopak, dávajú. V neposlednom rade sa však netreba spoliehať na to, že šťastnými vás urobí niekto iný. Šťastnými sa musíte stať vy sami z vlastnej vôle. Nemusíte sa ničoho vzdávať alebo meniť život či robiť dôležité životné rozhodnutia bez dôvodu, len preto, že chcete zmenu. Zmena by sa mala týkať vášho vnútorného nastavenia, posúvania sa vpred a uvedomenia si, v čom ste dobrí, čo máte radi, čo vás robí šťastnejšími. 

Neprehliadnite: Štyri znamenia, ktorým sa kompletne zmení život v roku 2023: Koho čakajú najväčšie zmeny?

Každý má právo na šťastie

Neodvolávajte sa stále na minulosť a nebojte sa budúcnosti. Prítomnosť je to najvzácnejšie, čo máte, tak to využite naplno. Počúvajte svoj vnútorný hlas a robte, čo vás robí šťastnými. Odpútajte sa od toho, čo si myslia ostatní. Každý má právo na šťastie podľa seba. Pamätajte, že nikdy sa neodvďačíte všetkým. 

- Najčítanejšie -