Presunúť na hlavný obsah

Chceli by ste po mesiacoch naberania zhodiť? Tréner radí, ako sa zbaviť nadbytočných kíl mimo diét a cvičenia

Chudnutie a diéty

Fitness tréner Michael Achberger tentokrát poradí tým, ktorým sa nechce cvičiť alebo držať nejaké diéty. Dá sa zhodiť aj mimo toho.

Chceli by ste po mesiacoch naberania niečo zhodiť, ale zo slova „diéta” máte zimomriavky?  Neznášate diéty a športový typ tiež práve nie ste? Potom skúste moje nápady, ako sa zbaviť nadbytočných kíl aj bez chodenia do fitka alebo dodržiavania špeciálneho jedálnička.  Niekedy stačí málo!  Posúďte samy…

Inšpirujte sa: Toto s vaším telom dokáže urobiť 100 drepov denne počas jedného mesiaca: Nielen krajší zadok, ale oveľa viac

Aj keď sa nechcete vzdávať obľúbených jedál, môžete schudnúť. Detaily a maličkosti urobia niekedy viac ako trápenie s cvičením alebo úmorným počítaním kalórií.  Jedine keď budete v pohode, môžete niečo zmeniť.  Skúste moje triky, pridajte prirodzený pohyb a čoskoro uvidíte zmeny!

 1. Zbavte sa lahôdok

Chcete začať chudnúť, ale doma máte veľa lákadiel? Preč s nimi – vyhoďte ich alebo darujte.  Kým budete mať po čom siahnuť, veľmi pravdepodobne to v slabšej chvíli urobíte.  Keď dostanete chuť na maškrty,  účinným trikom je dať si kúsok tučného syra, ktorý obalamutí chuťové bunky. Namiesto chipsov si nakrájajte večer k filmu zeleninu a zajedzte ju napríklad s troškou hummusu alebo inou zdravou nátierkou.

 2. Pite pred jedlom

Jednoduchý a účinný trik, ako toho zjesť menej, je vypiť pred každým jedlom aspoň pohár vody, lepšie rovno dva.  Tekutina zaplní žalúdok a všetko, čo do neho potom dorazí, „nabobtná“, a vy tak nebudete mať hlad a ešte toho oveľa menej zjete.  Kto má problém s pitným režimom, sa tak navyše naučí dopĺňať pravidelne tekutiny.

 3. Čítajte obaly

Túžite zhodiť?  Potom neverte nápisu „diétny“, nech už ide o čokoľvek.  Venujte nákupom jedla čas a čítajte zloženie potraviny.  Aj v „light“ jogurte môže byť obrovské množstvo cukrov, ktorý je pri redukcii horší, než keby ste si kúpili normálny „tučný“ biely jogurt bez sladidiel, dochucovadiel a farbív.  Zapamätajte si, že za nadpisom „zloženie“ je na prvom mieste zložka, ktorej je v produkte obsiahnutá najviac.

 4. Choďte čoskoro spať

Keď začnete chodiť čoskoro spať, nielenže vás nebudú lákať nočné nájazdy na chladničku, ale aj budete oddýchnutejší – a to s chudnutím veľmi úzko súvisí.  Dostatok spánku je pre zhadzovanie kíl nevyhnutný.  Unavený človek má vždy tendenciu dopĺňať energiu väčšinou veľmi tučným, sladkým a obvykle aj nezdravým jedlom.  Keď budete oddýchnutí, nebude vás to trápiť, vaše telo bude navyše lepšie fungovať, teda aj viac spaľovať.

 5. Jedzte z malých tanierov

Jedným z trikov, ako obalamutiť samých seba, je servírovať na malý tanier.  Vedci zistili, že keď ľudia jedia z veľkého riadu, majú pocit, že zjedli menej ako v skutočnosti.  Rovnaká porcia na menšom tanieriku funguje naopak: bude sa vám zdať, že ste toho zjedli dosť, a nebudete mať tendenciu si ďalej nakladať, aby ste vyplnili prázdny priestor okolo jedla na veľkom tanieri.

 6. Alkoholu len pomenej

Počas redukčnej snahy nesmiete zabúdať na pitie - aj to môže obsahovať naozaj veľa energie, počnúc sladkými limonádami cez sladený čaj alebo kávu so smotanou a končiac alkoholom.  Práve ten je zo všetkého najhorší.  Pokiaľ mu holdujete často, a obzvlášť tvrdému, veľmi pravdepodobne sa vám schudnúť len tak nepodarí.  Víno je na tom výrazne lepšie, zvlášť suché.  Avšak podľa niektorých odborníkov sú aj dve deci denne pri diéte veľa.

Mohlo by vás zaujímať: Na ktorom mieste sa vám najviac ukladá tuk? Osobný tréner poradí, čo vyradiť z jedálnička a ako cvičiť

 7. Jedzte v prítomnosti mužov

Nikdy nejedzte samy.  Človek sám pred sebou nemá žiadne zábrany.  Pri jedle sa ideálne obklopte mužmi. Podľa niektorých vedcov stačí ženám na uspokojenie hladu oveľa menšie porcie, keď pri stole sedia s mužmi.  Je to preto, že si ženy v ich prítomnosti chcú (hoci nevedomky) väčšinou pripadať atraktívnejšie, a preto svoju porciu obvykle nikdy nedojedia

- Najčítanejšie -