Presunúť na hlavný obsah

10 potravín, ktoré majú takmer 0 kalórií: Vďaka nim viete dosiahnuť kalorický deficit a schudnúť

Chudnutie a diéty

Chceli by ste nejaké to kilo zhodiť, ale neviete, čo jesť? Hladovanie nie je tá správna cesta, ako docieliť štíhlejšiu postavu. Mám pre vás tipy na niekoľko nízkokalorických potravín, ktoré nasýtia a pritom vám s chudnutím pomôžu!

Aby ste schudli, je potrebné, aby ste boli v kalorickom deficite. To znamená menšie porcie jedla s nízkym obsahom kalórií. Máte strach, že dostanete hlad a sen o vysnívanej postave sa hneď rozplynie? Potom sa báť nemusíte, keď budete jesť týchto desať potravín. Nielenže sa skvele hodia do vášho detoxikačného jedálnička, ale zároveň sú veľmi zdravé.

Čítajte: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Cuketa je jasná voľba

Cuketa by mala byť prvou voľbou v zostavovaní zdravého jedálnička. 100 g cukety obsahuje iba 18 kalórií, veľa vlákniny a vitamínov. Jej využitie je veľmi pestré, pretože si ju môžete urobiť na všetky spôsoby. Určite sa nebojte cuketu vyskúšať. Iste si nájdete variáciu, ktorá vám zachutí.

Zdravé tekvice

Tekvica nielen výborne chutí ale je okrem iného aj vhodnou potravinou na chudnutie. Predovšetkým Hokkaidó obsahuje mnoho prospešných látok, minerálov a vitamínov, najmä vitamíny A, B, C, vápnik, horčík, draslík, betakarotén a fosfor. Výhodou tohto druhu je tiež to, že pri varení ju nemusíte lúpať. Hodí sa ako nasladko, tak naslano. 100 g tekvice obsahuje 44 - 71 kalórií.

Kuracie prsia, ale bez kože

Kuracie mäso je diétne, ale zabudnite na kožičku. Tá obsahuje najviac tukov, a preto ju radšej odstráňte. Kuracie prsia sú skvelým zdrojom bielkovín, ktoré sú potrebné pri tvorbe svalovej hmoty. Obsahuje tiež selén, ktorý chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. 100 g kuracích pŕs obsahuje iba 110 kalórií.

Čučoriedky vhodné na desiatu

Tieto bobule sú výborným zdrojom antioxidantov. Nájdete v nich vitamín B, C, draslík, železo, horčík a ďalšie minerálne látky. Vzhľadom na chudnutie majú veľké množstvo vlákniny a na 100 g čučoriedok iba 43 kalórií. Dokonca vám pri cvičení pomôžu telo zregenerovať.

Paradajky v akejkoľvek forme

Ďalšou skvelou voľbou pri redukčnej diéte sú paradajky, pre telo sú veľmi dôležité. Obsahujú mnoho minerálnych a výživných látok, prevažne vitamín C, E, draslík alebo antioxidant lykopén. Siahnuť môžete aj po kečupe, ale musí byť stopercentne prírodný, v ktorom nenájdete škrob, farbivá či inú chémiu a so zníženým množstvom cukru. 100 g paradajok obsahuje iba 18 kalórií, čím sa dostáva na rovnakú úroveň ako je cuketa.

Šalátová zelenina

Všetka šalátová zelenina je nízkokalorická. Pri spotrebe však musíte myslieť na to, že prísady, ako je dresing a olej, menia kalorickú hodnotu jedla a nie sú tak pre diétu vhodné. 100 g hlávkového šalátu obsahuje 17 kalórií, rukoly 24, čínskeho šalátu 29 a stopkového zeleru 37.

Brokolica, dôležitá zelenina

Mnohí brokolicu veľmi nemusia, ale pre telo je veľmi prospešná. Pokiaľ totiž budete svoj jedálniček redukovať, obmedzíte tak veľké množstvo minerálov, ktoré telo potrebuje. Preto sa brokolica pri diétach odporúča, pretože všetky potrebné látky obsahuje. 100 g brokolice obsahuje iba 38 kalórií.

Nevyhýbajte sa rybám

Ryby sú skvelou potravinou s malým množstvom kalórií. V spôsoboch spracovania zabudnite na vyprážanie a radšej siahnite po rúre. Pri voľbe rybej konzervy závisí od toho, či je ryba naložená v slnečnicovom oleji, alebo vo vlastnej šťave. Olej tvorí nadbytočné kalórie, ktoré môžu posunúť kalorickú hodnotu až o 50 kalórií, pričom 100 g tresky obsahuje len 84 kalórií a tuniaka 97.

Poznáte cestoviny Shirataki?

Tieto cestoviny patria medzi tradičné japonské pokrmy, ktoré nahrádzajú ryžu a normálne cestoviny. Sú skvelým spojencom pre chudnutie, pretože v 100 g týchto cestovín nájdete iba 6 kalórií. Dokážu zasýtiť a môžeme o nich vlastne aj povedať, že sú takmer nekalorické. 

Neprehliadnite: Toto s vaším telom dokáže urobiť 100 drepov denne počas jedného mesiaca: Nielen krajší zadok, ale oveľa viac

Huby na každý deň

Ten, kto si jedlé huby nazbiera, má zaručenú zdravú večeru s nízkym obsahom kalórií. 100 g šampiňónov obsahuje 26 kalórií, hríbikov 35 a hlivy 37. Nenájdete v nich ani nadbytočný sodík či tuk.