Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, s ktorými najrýchlejšie znížite obvod pása: Upraveným jedálničkom roztopíte tuky už po pár dňoch

Zdravie

Brucho obalené tukmi môžete zredukovať už len zmenou jedálnička. Obvod vášho pása a centimetre pôjdu ihneď dolu. Presvedčte sa sami.

Ak túžite začať niečo robiť s vašou postavou a trápi vás, ako väčšinu žien, brucho, môžete k zmene prispieť úpravou jedálnička, ktorá vás naštartuje. Centimetre z pása pôjdu dole a keď sa o tom presvedčíte na vlastnej koži, sme si istí, že budete chcieť pokračovať v zdravšom životnom štýle aj ďalej a štíhly pás si udržať. 

Čítajte tiež: 10 potravín, ktoré majú takmer 0 kalórií: Vďaka nim viete dosiahnuť kalorický deficit a schudnúť

Avokádo

Tento zelený zázrak znižuje hladinu cukru v krvi a má antioxidačné účinky. Neobsahuje žiadny cholesterol, a tak sa neukladá v podobe telesného tuku. Je skvelým zdrojom vlákniny, draslíka, horčíka, vitamínov D a C. 

Fenikel

Fenikel zrýchľuje metabolizmus a obmedzuje ukladanie tukov. Ženy určite ocenia, že znižuje chuť do jedla a zároveň podporuje správne fungovanie tráviaceho traktu. 

Ryby

Ryby sú bohaté na omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny. Losos, morská šťuka na pare sú ideálnou voľbou k zelenine na pare. Ryby sú bohaté na vitamín D a sú tiež kvalitným zdrojom bielkovín.

Šalátová uhorka

Šalátová uhorka je známa pre jej takmer nulové kalórie. Obsahuje veľa vlákniny a je bohatý na mangán, fosfor, vápnik, draslík. Pri chudnutí je skvelým spoločníkom. 

Šošovica

Na prvý pohľad strukovina, z ktorej môžete mať strach, že nafukuje, ale netreba sa jej báť. Je výborným zdrojom proteínov a tiež železa, aj preto je u vegetariánov ako náhrada za mäso. Zasýti a nevyvoláva vlčí hlad. 

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Biely jogurt

Čistý biely a hlavne neochutený jogurt vyrovnáva črevnú mikroflóru a postará sa o správne fungovanie. Vďaka tomu nie je vaše brucho zbytočne nafúknuté. 

Grapefruit

Zázračné ovocie často spájané s chudnutím. Je skvelým spaľovačom kalórií a dokonca si vie poradiť aj s akné. Podporuje činnosť pečene a v dôsledku toho aj odbúravanie tukov. 

- Najčítanejšie -