Presunúť na hlavný obsah

Žijem s tromi mužmi súčasne: Polyandria sa stáva čoraz populárnejšou

Partnerské vzťahy

Viete ako vyzerá život ženy, ktorá má niekoľko manželov súčasne? My sme vyspovedali Janu, ktorá sa narodila na Slovensku, no žije v Austrálii. So svojimi štyrmi deťmi a tromi manželmi.

Moji muži majú vzor vo svojej mame, ktorá je doteraz pre nich kráľovnou

S Liamom som sa zoznámila počas môjho pobytu v Austrálii. Bola som tam na intenzívnom jazykovom kurze a okamžite ma očaril. Bol neuveriteľne galantný, úplne iný ako muži u nás. Zaujímal sa o mňa, moje pocity, túžby. Nikdy som sa s takým chlapom nestretla. Vedela som, že jeho rodina je iná. Povedal mi to asi na treťom rande.

Mohlo by vás zaujímať: Kuriózna kompatibilita medzi týmito dvomi znameniami: Môžu byť excelentným párom a toto sú dôvody!

Už jeho mama žila v polyandrii, pričom on mal troch otcov. Teda otec volal len jedného, ostatní boli strýkovia, no jeho mama s nimi bola v manželskom zväzku. A pripravoval ma na to, že ak by sme spolu zostali, toto sú ich tradície. 

Áno, najskôr sa mi to zdalo zvláštne, no neskôr som to nejako prijala. Po dvoch rokoch sme sa vzali a spolu s Liamom som sa stala ženou aj jeho dvoch mladších bratov. S každým jedným som si vytvorila svojské puto a samozrejme žijeme spolu aj intímne. Mám troch synov a dcéru, pričom majú iného otca, no ja som si na tento model zvykla. Viem, že u nás sa to stretáva s dávkou nepochopenia, no pre mňa osobne to má viac prínosov ako nejaké negatíva. 

Mám pomoc trojmo, každý môj muž sa o mňa stará ako o princeznú a navyše neriešime ani nejaké zbytočné škriepky. Možno je to aj tým, že všetci sme išli do toho s tým, že to bude fungovať. Moji muži majú vzor vo svojej mame, ktorá je doteraz pre nich kráľovnou. A tak sa správajú aj ku mne.

Mohlo by vás zaujímať: Pred zásnubami som spravila najväčšiu chybu života. Moja polovička o tom dodnes netuší

Viem, že na Slovensku by som nebola prijatá. Ani moja rodina to nepochopila a doteraz nevideli vnúčatá. Odkedy som sa vydala, nehovoria so mnou. No je to ich voľba. A tak to vnímam ja. Každý máme nárok na vlastné šťastie. Nech je akékoľvek. 

- Najčítanejšie -