Presunúť na hlavný obsah

Každá žena chce vyzerať mladšie: Čo by mal obsahovať jedálniček pre dosiahnutie mladšieho vzhľadu?

Zdravie

Naša pleť je odrazom nášho životného štýlu. Vďaka správnemu jedálničku dokážeme čarovať s rokmi a privodiť si tak mladší vzhľad.

Rozjasnená a vypnutá pleť je snom nejednej ženy, ktorá sa snaží udržať si tento look čo najdlhšie. Je pre to ochotná urobiť čokoľvek. Viacerí odborníci sa však zhodujú, že nestačí riešiť krásu len zvonka, ale najmä zvnútra. Práve stravovanie ovplyvňuje nielen naše zdravie, ale aj vzhľad. Každý problém vo vnútri sa pritom časom pretaví aj do vonkajšieho, ktorý nám signalizuje pleť. 

Čo by mal teda obsahovať jedálniček, pokiaľ si nechceme zbytočne pridávať roky, ale naopak, udržať si čo najdlhšie mladistvý vzhľad?

Prečítajte si: Aká je ideálna váha vzhľadom na vašu výšku? Odborník prezradí, ktorá je tá správna a ako to zistiť

1. Kontrolujte si cukor 

Potraviny s vysokým glykemickým indexom spôsobujú prudký nárast cukru v dôsledku čoho sa spustí v tele doslova kaskádovitá hormonálna nerovnováha. To môže viesť k rôznym zápalom v koži. Ľudia, ktorí trpia akné, by sa mali podľa odborníkov a dermatológov úplne vyhýbať takýmto potravinám. Na každom z nás však tento typ stravovania zanechá nepriaznivé vplyvy. 

2. Vláknina

Vláknina je kľúčom k zdraviu čriev, ktorá ovplyvňuje os črevo-koža. Vláknina môže pomôcť regulovať váš tráviaci systém a vyrovnať črevný mikrobióm, čo môže v konečnom dôsledku zmierniť zápal v koži.

Neprehliadnite: 10 potravín, ktoré majú takmer 0 kalórií: Vďaka nim viete dosiahnuť kalorický deficit a schudnúť

3. Rozmanitá strava

Zdravé stravovanie je dôležité, ale majte na pamäti, že rovnako tak aj pestrosť stravy. Často hovoríme o vyváženej a robustnej strave na podporu vašej pokožky. Je to preto, že na podporu vášho tela je potrebných veľa rôznych druhov živín. Každý týždeň potrebujete veľa rôznych druhov zeleniny – 30, 40, 50 každý týždeň, aby ste získali správnu zmes mikroživín na podporu zdravej funkcie čriev, tvrdí skúsená expertka Joelle Ciocco pre mindbodygreen.

- Najčítanejšie -