Presunúť na hlavný obsah

Letný trend, ktorý okúzli celý rok: Farebné dekorácie ako špeciálny pútač pozornosti v interiéri

Bývanie

Ak hľadáte spôsob ako dodať interiéru nový život, skúste staviť na doplnky. Práve nimi viete krásne svoj domov personalizovať.

Sviežosť a jas

Pokiaľ potrebujete do interiéru vniesť trochu sviežosti a jasu, doplnky sú tou správnou voľbou. Ono práve vďaka nimi, dokážete aj čistému industriálnemu priestoru dodať oveľa viac personalizácie. Ak napríklad máte v dome, či byte použité surovejšie materiály ako betón, drevo, kov, samotné doplnky sú ideálnym pútačom pozornosti. 

Inšpirujte sa: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Aktuálne sú veľmi trendy tie v pestrých farbách ako modrá, akvamarínová, slnečnicová žltá, ružová, či perleťová biela. Takéto výrazné prvky by však mali medzi sebou vytvárať vzájomnú symbiózu a interakciu. Na to sa pri samotnom dolaďovaní zamerajte. 

Napríklad aj taká chodba sa ľahko stane umeleckým vchodom. Nebojte sa výrazných prvkov a spájania na prvý pohľad nesúrodých solitérov. Len sa držte zásady, že dominantné farby môžu byť maximálne tri. Vtedy dosiahnete harmóniu.

Mohlo by vás zaujímať: Dominika Navara Cibulková ukázala svoju chatu. Honosný domček pôsobí ako z katalógu

Symbióza farieb

Snažte sa vždy o to, aby sa farby vzájomne dopĺňali. Napríklad aj ružová, či oranžová s červenou vedia krásne korešpondovať, pokiaľ ich rozbijete niečím neutrálnym. 

Napríklad farebné steny hlásajú návrat, len pri nich platí, že ich odtieň treba zopakovať aj na podlahe, pokiaľ máte použiť extravagantnejšie a výraznejšie doplnky.

Celkovo by ste sa mali cítiť v danom priestore príjemne a toho sa treba pri zariaďovaní držať. Váš osobný feeling je to, čo váš nepustí a zároveň predstavuje dokonalý indikátor toho, čo je už za čiarou. 

- Najčítanejšie -