Presunúť na hlavný obsah

Raňajkové tipy pre zrýchlenie metabolizmu: Vďaka nim naštartujete chudnutie a kilá pôjdu raz-dva dolu

Chudnutie a diéty

Chudnutie je často témou pre skoro každú ženu. A ako ste na tom vy? Pokiaľ ste sa dali na pravidelné cvičenie a stále nevidíte výsledky, zamerajte sa na svoj jedálniček.

Zhodiť ešte nejaké to kilo aj po štarte plavkovej sezóny vám pomôžu aj ranné rituály, ktorými naštartujete metabolizmus. A chudnutie vám pôjde oveľa lepšie.

Prečítajte si: Tajomstvo štíhlych nôh a sexi brucha Francúzok: Všetky generácie sa držia tejto jednej veci a funguje to skvele

Čo môže za problémy s chudnutím? Spomalený metabolizmus

Je to nekonečný ženský problém. Chceme schudnúť do plaviek, a tak sme začali párkrát do týždňa cvičiť a naordinovali sme si zdravý jedálniček. Lenže žiadna extra viditeľná zmena sa nekoná. Nie je to tým, že máme spomalený metabolizmus?

Ako metabolizmus si pritom môžeme predstaviť všetky chemické reakcie v našom tele, vďaka ktorým náš organizmus vôbec funguje. Keď máme veľmi rýchly metabolizmus, spálime vďaka tomu viac kalórií a oveľa lepšie a ľahšie chudneme.

Raňajkové jedlá, ktoré zrýchlia metabolizmus

Pokiaľ teda chcete schudnúť ešte nejaké to kilo aj počas plavkovej sezóny, okrem cvičenia a zdravého jedálnička sa zamerajte práve na zrýchlenie svojho metabolizmu. Aby váš metabolizmus fungoval na plné obrátky, môžete si k tomu dopomôcť predovšetkým zmenou raňajkových rituálov. Zabudnite preto hneď ráno na kávu a jogurt s kukuričnými lupienkami, metabolizmus vám rozprúdia nasledujúce nápoje a jedlá.

Voda s citrónom: Chudnúci elixír

Keď ráno vstanete, prvé, čo by ste do seba mali dostať, je vlažná voda s citrónovou šťavou. Napustite si preto do 2dcl pohára vlažnú vodu o teplote 35 až 40 stupňov Celzia. Do tejto vody pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

Vodu s citrónom pite každé ráno nalačno. Je to ten najjednoduchší spôsob, ktorým si naštartujete svoj metabolizmus. Tento nápoj pomôže k tomu, že vám pôjdu nadbytočné kilá rýchlejšie dole. Potom, čo vodu s citrónom vypijete, počkajte 10 minút. Následne si doprajte svoje klasické raňajky.

Tip: Čo sa týka zrýchlenia metabolizmu, samotná čistá voda je v tomto ohľade úžasným pomocníkom. V priebehu dňa jej vypite aspoň 2 litre. A má to svoj dôvod. Takéto vypitie 0,5 litra vody dokáže váš metabolizmus na 1 nasledujúcu hodinu zrýchliť o 10 až 30 percent.

Dajte si nalačno zelený čaj

Nielen voda s citrónom. Váš metabolizmus  ráno zrýchli zelený čaj, ktorý si dajte aj nalačno. Tento obľúbený nápoj navyše obsahuje kofeín, l-theanín a katechíny, čo sú látky, ktoré pomáhajú pri chudnutí. Tiež po vypití zeleného čaju sa normálne naraňajkujte. Raňajky nikdy nevynechávajte, pretože ide o najdôležitejší chod dňa.

Raňajkujte smoothie a ovocie

K lepšiemu chudnutiu vám tiež pomôže, keď si hneď ráno dáte na raňajky ovocie. Metabolizmus vám rozprúdia hlavne citrusové plody, ale aj jablko. Ovocné plody si nezabudnite dopriať aj v priebehu celého dňa. Rôzne druhy ovocia skúste ráno na lačno vypiť aj vo forme chutných smoothie, ktoré vás dokonale zasýtia. Váš metabolizmus ráno tiež naštartuje zeleninové smoothie plné vitamínov a minerálov.

Tip: Ráno sa nevyhýbajte ani hruškám. Toto ovocie má v sebe veľké množstvo pektínu. Táto látka obmedzuje množstvo tuku, ktoré si naše telo ukladá na horšie časy.

Neprehliadnite: Viscelárny tuk v okolí brucha je poriadne nebezpečný: 5 krokov na zníženie rizika ukladania tohto tuku

- Najčítanejšie -