Presunúť na hlavný obsah

Z detskej hviezdičky najoceňovanejšou mladou ženou Hollywoodu: Zendaya sa na vrchol slávy vypracovala ako pravá dáma

Zahraničné celebrity

S menom Zendaya sa spájajú samé "naj". Najtalentovanejšia, najoceňovanejšia, najúspešnejšia, najkrajšia, najvplyvnejšia… Všetky tieto prívlastky nabrala v rozmedzí desiatich rokov.

Nie je to tak dávno, čo Zendaya žiarila ako Disney hviezdička. Možno si ju živo pamätáte z tanečného seriálu Shake It Up! (Na parket!), v ktorom stvárnila talentovanú študentku Rocky - a to po boku Belly Thorne. Pre Zendayu to bol prvý veľký projekt. A prebiehal v rokoch 2010 až 2013. 

"Keď som bola dieťa, mojím hlavným záujmom bol tanec. Ako osemročná som bola v hip-hopovej skupine." Zendaya pre W magazín.

Dnes - o desať rokov neskôr - na Zendayu nazeráme ako na megahviezdu. Hollywood jej leží pri nohách, nehovoriac o svete módy. Dvadsaťsedemročná brunetka má status najmladšej umelkyne, ktorá získala nomináciu na cenu Emmy za produkciu, najmladšej herečky, ktorá bola opakovane nominovaná za hlavnú úlohu, pričom v jej zbierke nechýba ani Zlatý Glóbus

Mohlo by vás zaujímať: Blue Ivy ako najslávnejšie dievča sveta: V 11-tich zatieňuje svoju mamu Beyoncé, pódium k nej patrí odjakživa

Zendaya všetky svoje talenty naplno predviedla v snímke The Greatest Showman (Najväčší showman) z roku 2017. Vo filme hrala, tancovala, spievala a takisto zvládla všetky akrobatické scény bez pomoci kaskadérky. 

Módna ikona

Zendaya zožala úspechy aj v rámci módy, napokon ako jedna z najtalentovanejších mladých herečiek súčasnosti sa stala tvárou viacerých renomovaných značiek. Lancôme, Valentino a Bvlgari sú tie najvýraznejšie z nich. Zendaya taktiež zažiarila na titulkách tých najprestížnejších módnych magazínov. Vlani sa dokonca prebojovala medzi sto najvplyvnejších ľudí sveta.

Ako pravá dáma, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu

Pôvabná a prekrásna brunetka všetky svoje úspechy dosiahla "v tichosti". Zendaya sa totiž ako jedna z mála hollywoodskych hviezd vypracovala na absolútny vrchol slávy bez škandálov - teda ako pravá dáma, s veľkou dávkou opatrnosti. 

Neprehliadnite: Johnnyho a Lily-Rose Deppovcov spája spoločná krv a rebélia: Modelka má za sebou kontroverznú rolu, ktorá ju vyniesla do výšin

"Ak sa ma niekto opýta na radu číslo jeden, pokiaľ ide o zábavný alebo hudobný priemysel, je to pozrieť sa na tie zmluvy, na každé jedno slovo a nepodpisovať nič, čo ti za to nestojí. Máš väčšiu cenu, než o tebe hovoria." Zendaya pre magazín Paper.

- Najčítanejšie -