Presunúť na hlavný obsah

Sexterapia ako cesta k šťastnému manželstvu: Na toto nedajú páry, ktoré sú spolu roky dopustiť

Sex

Páry, ktoré sú spolu roky, majú celkom jednoduchý návod na to ako v posteli udržať iskru a vášeň naozaj dlho. Inpširujte sa ich overenými radami!

Rady, ktoré sú vlastne sexuálny grál

Vo vzťahu je úplne prirodzené, že príde fáza, kedy prvotná vášeň upadne a prejaví sa to v posteli. Najmä po rokoch, zostávajú mnohé dvojice frustrované tým, že už veci nie sú také ako kedysi. V prvom rade si treba uvedomiť, že ide o normálny proces vývinu zväzku. Avšak je pravda, že dokázať vrátiť iskru a vášeň medzi dvojicu je veľmi dôležité.

Neprehliadnite: Pravidlá v manželstve, ktoré by ste mali porušovať: Áno, v týchto prípadoch je to žiadané!

Odborníci radia držať sa určitých pravidiel sexuálnej terapie, ktoré vám k tomu pomôžu. Mnohí ich nazývajú aj ako sexuálny grál. 

1. Zamerajte sa na 5 zmyslov

Základom je prestať sa sústrediť na výkon samotný. Mali by ste začať sex vnímať ako vzájomné spojenie, založené na potešení. Využívajte pri ňom všetkých päť zmyslov. Urobte si z aktu malý rituál, hrajte sa a objavujte.

Áno, niekto tvrdí, že predohra je preceňovaná. No rokmi je to presne to, čo udržiava zdravý sexuálny život na horných priečkach. Nezabúdajte na bozky, dotyky, vône, erotické masáže.

2. Zadefinujte si limity

Toto je tiež veľmi dôležité. Nie každému je príjemné, to čo druhého teší. Preto je podstatné poznať svoje vzájomné limity a obmedzenia. Pomôže vám to vyhnúť sa nepríjemným situáciám, zbytočným hádkam a budete si tak vedieť vytvoriť vlastné sexuálne pravidlá. 

3. Vytvárajte príležitosti

Práca, deti, veľa stresu. To všetko sa na kvalite sexu dokáže podpísať. Napriek tomu odporúčajú páry, ktorým to funguje zamerať sa na vytvárenie vhodných sexuálnych príležitostí. Doprajte si nerušené chvíle len pre seba. Hoci to nemusí byť jednoduché zorganizovať, vo vzťahu je to kľúčové. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 pilierov stabilného manželstva: Čo by medzi dvomi nemalo chýbať, ak chcú spolu vydržať roky

Dokázať sa jeden druhému oddať aj bez stresu a tlaku, hoci máte ešte veľa povinností. Nezabúdajte, že endorfíny vám zdvihnú náladu a takto vlastne aj prehlbujete svoju následnú intímnu túžbu.

Myslíte si, že toto môže byť recept na šťastné manželstvo?

spolu hlasovalo 221 ľudí

Nie
125