Presunúť na hlavný obsah

Ikonickej Linde Evangeliste zohavil tvár nevydarený estetický zákrok: Po ňom utajila ďalšiu zdrvujúcu správu

Zahraničné celebrity

Dosiaľ len hŕstka ľudí z modelkinho okolia vedelo, že zhruba v tom istom období, ako si Evangelista prechádzala psychickými problémami spojenými s nevydareným estetickým zákrokom, čelila i krutej diagnóze.

Iba zlomok modeliek sa môže pochváliť tak obdivuhodnou kariérou, akú mala Linda Evangelista. V 80. a 90. rokoch bola cez meter sedemdesiatpäť vysoká Kanaďanka ikonou s veľkým vplyvom. Predvádzala pre najprestížnejších návrhárov, podpisovala významné kontrakty, lebo v módnej branži sa veľmi dobre vedelo, že meno Linda Evangelista sa spája s garanciou úspechu. Netrvalo teda dlho, než sa hviezdna topmodelka zaradila nielen medzi najkrajšie ženy planéty, ale i najlepšie zarábajúce modelky. 

Evangelista sa postupom času stiahla do úzadia a očakával sa od nej veľký comeback - po vzore jej kolegýň. Ten však nenastal. A pred pár rokmi sa svet dozvedel dôvod. Ikonická supermodelka si chcela zachovať mladosť, tak na prelome rokov 2015/2016 vyhľadala služby odborbíkov na estetickú medicínu. Od zákroku zvanom CoolSculpting očakávala zvýraznenie lícnych kostí a celkové omladenie kontúr tváre, avšak stal sa pravý opak… 

“Zákrok viedol k opaku toho, čo sľubovali. Zvýšilo sa množstvo mojich tukových buniek a skončila som trvalo zdeformovaná napriek tomu, že som podstúpila dva opravné zákroky. Skončila som tak, ako médiá píšu - k nepoznaniu. Zákrok mi nielenže zničil živobytie, keďže som prišla o všetky pracovné zákazky, ale zároveň ma dostal do začarovaného kruhu hlbokých depresií, smútku, sebapohŕdania," priznala s odstupom času Evangelista. 

Doteraz nik netušil, že spackaný zákrok a s ním spojené psychické problémy neboli v tej dobe tým jedným, čo Lindu položilo na kolená. Bola to tiež rakovina prsníkov. Evangelista pre Wall Street Journal priznala, že za uplynulých päť rokov si túto krutú diagnózu vypočula hneď dvakrát. 

Neprehliadnite: Herečka zo Sexu v meste kedysi podľahla výplniam: Negatívne komentáre o jej meniacom sa vzhľade ju negatívne ovplyvnili

"Ochorenie som zatajila. Vedelo o ňom len pár ľudí. Jednoducho nepatrím medzi ľudí, ktorí musia zdieľať všetko. Sústredila som sa hlavne na seba a hovorila som si, že raz sa o to podelím, ale určite nie skôr, než to budem mať za sebou," vysvetlila pre WSJ Linda. Jej slová ďalej citovalo mnoho svetových médií. A to je jeden z dôvodov, prečo sa Evangelista držala mimo verejného života. Nechcela, aby sa o nej písali články typu: Ukázala sa po prvý raz od…

Evangeliste zákernú chorobu zistili v roku 2018, počas pravidelnej prehliadky. "Nádor objavili po pravidelnom mamografickom vyšetrení. Prognóza nebola dobrá, preto som sa rozhodla podstúpiť obojstrannú mastektómiu - kvôli ďalším zdravotným komplikáciám. Myslela som si, že potom bude všetko v poriadku. Nechcela som s tým bojovať."

Mohlo by vás zaujímať: Toto sú muži svetového showbiznisu, ktorým sa honba za mladosťou vymkla z rúk: Botox a plastiky ich úplne zmenili

Žiaľ, v úvode leta 2022 si Linda nahmatala hrčku. Jej kroky teda opäť smerovali k lekárovi. Ten jej oznámil, že rakovina sa vrátila. Ikona modelingu tak nemala na výber. Začala s rádioterapiou a chemoterapiou. Keď mala po liečbe, bolo jej povedané nasledovné. "Doktor mi povedal, že keď sa mi rakovina vrátila raz, tak je šanca, že sa objaví znova. Viem, že som jednou nohou v hrobe a práve preto si užívam život viac, než kedysi," dodala Evangelista.

- Najčítanejšie -