Presunúť na hlavný obsah

Trendy a chic cestovateľské destinácie, ktoré sú na zimný getaway ako stvorené

Cestovanie

Ak patríte medzi milovníkov cestovania a chcete si užiť čarovné miesta počas najkrajších sviatkov roka, vyberte sa spolu s nami tam, kde to stojí za to. Budete si tu pripadať ako keby ste vstúpili do vlastnej vianočnej pohľadnice.

Strasbourg, Francúzsko

Keď sa blížia Vianoce, Strasbourg sa vyzdobí v celej svojej kráse a na každom rohu to dýcha príjemnou a čarovnou atmosférou. S príchodom noci, kúzlo začne pôsobiť v celom meste. Tisíce vianočných svetiel a ozdôb sa trblietajú a vytvárajú očarujúcu kulisu. 

Viac ako 300 drevených obchodíkov, ktoré sú rozmiestnené po rôznych námestiach v meste, vás pozývajú k fascinujúcim objavom, v dokonalej rozprávke. Už štyri storočia tu však pôsobí symbolický Christkindelsmärik na námestí Broglie. Ten je z nášho pohľadu najkrajší. Po prechádzke uličkami trhu sa určite zohrejte vareným vínom a odmeňte sa sladučkými crêpes.

Rozhodne sa vydajte aj do malebnej časti La Petite France, kde sú úzke uličky plné obchodíkov, ktoré vyrábajú a predávajú každý deň čerstvé alsaské pochúťky. Vydajte sa za lahodnou vôňou škorice na námestie Place des Meuniers, kde sa koná veľký trh miestnych výrobcov potravín. Rozhodne tam zájdite a niečo chutné si doprajte. Stojí to za to!

Strasbourg je hlavným mestom kultúry a domovom mnohých múzeí, pokrývajúcich širokú škálu, vrátane umenia, histórie, architektúry a ilustrácie. Počas Vianoc je Musée Alsacien nevyhnutnosťou, pretože ponúka množstvo špeciálnych sezónnych výstav a aktivít. Môžete si tu prezrieť typické vianočné tradície, legendárne postavy alsaských Vianoc a samozrejme vypočuť aj tradičné koledy.

Prečítajte si: Ideálne darčeky pre milovníčky krásy a umenia: Týmto si u estétiek šplhnete

No a tiež si skúste vyrobiť ich ikonické ozdoby na vianočný stromček! Na záver sa vydajte na plavbu loďou Batorama. Vypočujte si originálny vianočný príbeh na vodnej hladine, uniknite zo zhonu a užite si jedinečnú sviatočnú chvíľu, tak trochu inak. 

Bruggy, Belgicko

Ak patríte medzi milovníkov Vianoc, mimo Laponska si Bruggy rozhodne dajte na travel list. Vianoce tu sú ako keby ste vstúpili do vlastnej vianočnej pohľadnice. Stredoveké mesto vo flámskom regióne Belgicka má atmosféru rozprávky, pretože žiari trblietavými svetlami, vianočnými trhmi a gotickými kostolmi. Naozaj všade, kde sa obzriete, to hrá farbami a pôsobí to ako vo sne. Človek má pri prechádzkach centrom mesta pocit, že vstúpil na miesto mimo reality

Obchody, v ktorých sa predávajú najkrajšie vianočné ozdoby sú zahalené do slávnostného šatu, dláždenými uličkami sa ozývajú stopy konských záprahov a ulice lemujú obchody s tou najvoňavejšou čokoládou. Návšteva vianočných trhov tu, vo vás zaručene zanechá pocit tepla a naplnenie krásou vo všetkých ohľadoch. 

Historické srdce mesta The Markt je lemované veľkolepou stredovekou a gotickou architektúrou, ako aj peknými štítovými domami. Sú namaľované vo sviatočných farbách a pôsobia ako hotové vyzdobené perníky. Na námestí je tiež klzisko, čo rozhodne už len kvôli tej atmosfére treba skúsiť. 

Mohlo by vás zaujímať: Tipy na originálne darčeky pre ženu: Tieto by si chcela nájsť pod stromčekom každá

Vianočná hudba napĺňa vzduch spolu s vôňou vareného vína a zimného korenia. Stromy sú posiate žiarivými svetielkami a zdokonaľujú to kúzlo, ktorému okamžite musíte podľahnúť. Na predĺžený víkend ako stvorené a čo je najlepšie, teraz aj letenky kúpite naozaj výhodne.