Presunúť na hlavný obsah

Urobte jesenné prázdniny deťom nezabudnuteľné: Miesta, ktoré si pripíšte na travel list

Cestovanie

Jesenné prázdniny sa blížia a pokiaľ hľadáte miesta, kde s deťmi stráviť plnohodnotný čas, máme pre vás tipy na jednodňové výlety, ktoré nielen drobcov, ale aj vás očaria.

 

Zážitkový okruh po zámku Schloss Hof

Na východe Dolného Rakúska sa na viac ako 70 hektároch, rozprestiera areál zámku Schloss Hof. Magické barokové miesto, ktoré si vás získa na prvý pohľad. Tento krásny komplex pozostá z dvojposchodovej zámockej budovy, záhrady a statku. Určite si na neho vyhraďte celý deň.

Začnite prehliadkou záhrad, pozrite si zvieratká na statku a urobte si aj piknik. V areáli sú k dispozícii stoličky a stolíky, takže aj keď je vonku chladnejšie, dá sa to. Pribaľte si horúci čaj, či kakao a užívajte si. My osobne milujeme kolorit tohto miesta.

Deti sa prehrajú na ihrisku, vy si môžete sadnúť do miestnej reštaurácie, dať si kávičku, či pohár vína a popri tom krpcov sledovať. K dispozícii sú tu aj drevenné odrážadlá, takže deti si tu naozaj prídu na svoje. Ak by sa predsa len nudili, počas víkendov a sviatkov pre ne organizujú rôzne dielničky, či tématické popoludnia. 

Čítajte tiež: Najlepšie miesta na Slovensku, ak chcete cestovať udržateľne: Vymeňte hotel za túto krásu v obklopení prírody

Lesné dobrodružstvá na potulkách Malými Karpatmi - Hlboča - Molpír - Smolenický zámok

Ak patríte medzi milovníkov prírody, Malé Karpaty sú na dobrodružstvá s najmenšími ako stvorené. Odporúčame urobiť si prechádzku do Hlboče, kde nájdete jediný vodopád v Malých Karpatoch. V období sucha ho nevidno, ale ak sa tam objavíte v tomto čase, je veľká pravdepodobnosť, že v ňom bude aj voda. 

Odtiaľ sa prejdite ku Smolenickému zámku. Pokiaľ ešte deti budú vládať, rozhodne sa pozrite aj k hradisku Molpír, s rozlohou asi 13 hektárov, ktoré vzniklo v 6. storočí pred našim letopočtom.

Nad ním sa týči kopec s rovnomenným názvom, z ktorého budete mať krajinu ako na dlani. Deťom sa určite bude páčiť hojdačka, ktorá je na kopci ukrytá v korunách stromov. Počas prechádzky môžete zbierať gaštany, šípky, či listy, z ktorých si doma potom niečo pekné môžete vytvoriť. Pre deti sú práve tieto najmenšie veci, tými najčarovnejšími. 

Príroda, história a technika pre všetky zmysly - Technické múzeum vo Viedni

Vydajte sa na cestu minulosťou a rozmanitosťou našej krajiny, ktorá berie dych. Nádherné Technické múzeum vo Viedni je zážitkom pre všetkých členov rodiny. Na štyroch podlažiach sú stále expozície rozdelené do viacerých okruhov. Sekcia Príroda a poznanie objasňuje základné prírodné zákonitosti, ktoré si môžete sami vyskúšať.  Naše deti, tým boli absolútne fascinované. 

Ďalšia časť Energia sa venuje rôznym formám energie a jej získavaniu. Zbierka lokomotív od čias Márie Terézie dostane hádam každého. Veľmi atraktívna je aj časť Doprava, kde sú medzi exponátmi historické automobily, motocykle, lietadlá, detailne vypracované modely lodí, ale aj záchranársky vrtuľník zo súčasnosti. 

Keď si toto prejdete, rozhodne nevynechajte ani časť Mini, kde je pre ratolesti vytvorený detský kútik, v ktorom si môžu vyskúšať profesiu stavbára, požiarnika, policajta alebo sa povoziť na hybridnom smarte. Priamo v múzeu je aj fast food, kde si viete dať niečo menšie pod zub, či kávu. Určite sa počas celého dňa nudiť nebudete a odídete s obrovským množstvom zážitkov. 

Čarovná ZOO Schönbrunn 

Keď budete vo Viedni, určite nevynechajte najstaršiu zoologicú záhradu v Európe - Tiergarten Schönbrunn, datovanú od roku 1752. Nájdete ju takmer v centre mesta pri zámku Schönbrunn. Zaujímavosťou je, že spočiatku do samotnej záhrady, mali prístup iba členovia cisárskej rodiny. ZOO je rozdelená na niekoľko samostatných pavilónov.  

Fascinujúce je, že v pavilóne dažďového pralesa nájdete na tisícoch štvorcových metrov pravú džungľu z Bornea, akváriá a teráriá obývajú zvieratá z oblasti Amazonky a korálových útesov. V polárnom pavilóne si pozrite tučniaky, či tulene.

Asi najväčšou atrakciou sú chránené pandy veľké, samička Yang Yang a samec Lo Hui, ktoré sem priviezli z Číny. Vo voľnom výbehu uvidíte žirafy, levy, nosorožce, medvede, či opice. Skrátka všetko, na čo si snáď spomeniete. V celom areáli je niekoľko reštaurácií, stánkov s občerstvením a detských ihrísk. Jednoducho malý raj pre deti. Už len zbaliť pár vecí a vyraziť, čo poviete? 

Neprehliadnite: TOP destinácie, ktoré budú v lete 2021 na zelenom cestovateľskom zozname

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe