Presunúť na hlavný obsah

5 kúzelných miest v stovežatej, ktoré by ste určite mali navštíviť: Gastronebo, nádych histórie, kvalitné bublinky a zábava

Cestovanie

Praha je miesto, ktoré ponúka nekonečno možností. Ak sa na dovolenku ešte len chystáte, skúste ísť len pár kilometrov za hranice. Budete si tu pripadať ako v inom svete. S našimi kúzelnými tipmi určite. Užite si malé uličky so záplavou červených striech, z úplne iného a jedinečného pohľadu, najlepšie s pohárom prosecca v ruke.

Kde zaspíte: Keď sa snúbi umenie, nádych histórie a nezabudnuteľná atmosféra v jednom

Ako prvý bod na zoznam si dajte ubytovanie, ktoré výnimočnosť celej vašej dovolenky podčiarkne. Áno aj v Prahe dokážete nájsť hotely, s pridanou hodnotou. Mimo turistického ruchu, no zároveň na skok od Karlovho mosta, hradu, či výnimočných rešataurácií. Augustine, a Luxury Collection Hotel sa nachádza priamo pod Pražským hradom a z nášho pohľadu je to najkúzelnejšie miesto, kde sa v stovežatej môžete ubytovať.

Jeho história siaha až do 13. storočia, kedy bol na Malej Strane postavený Augustininánský kláštor, v ktorého priestoroch, dnes hotel sídli. Je tvorený siedmimi monumentálnymi budovami, vrátane spomínaného kláštora, v ktorom doteraz žijú mnísi. 

"História Augustininánského rádu je dodnes v hoteli zakotvená v detailoch samotného dizajnu, či už ide o malé sošky, fotografie mníchov z celého sveta alebo originálne obrazy priamo z kláštora. Dôkazom toho je tiež Monastery Suite, v ktorej originálne kovové dvere, viedli predtým do trezoru a dnes zdobia mramorovú kúpelňu. Augustiáni dodnes spolupracujú s hotelom a ponúkajú len pre hotelových hostí, exkluzívnu prehliadku kláštora, historickej knižnice s rozsiahlou zbierkou kníh a grandiózneho kostola Sv. Tomáša, do ktorého má hotel vlastný vstup."

"Augustine hotel bol otvorený v roku 2009 po náročnej a veľmi premyslenej rekonštrukcii. História budovy zanechala 101 unikátnych izieb, s nadčasovým kubistickým designem od Olgi Polizzi. Nenájdete tu dve rovnaké izby," prezrádza Karolína Polatová - marketing supervisor z Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague. 

Toto miesto je skrátka samo o sebe fascinujúce - jednoducho dokonale spája históriu s prítomnosťou a víziami budúcnosti. Čarovné izby, rozprávkové suity, kvalitné jedlo a unikátne SPA, to všetko váš pobyt, urobí od začiatku nezabudnuteľným. Užite si momenty pre seba naplno. Navyše ak máte po svojom boku muža, ktorý patrí k milovníkom piva, tu si príde na svoje. Hotel má vlastnú "Svatotomášsku pivnicu", ktorá je stelesnením minulosti samotnej Prahy.

"Dokonca Jan Neruda raz poznamenal: "Po třetí sklenici z augustiniánského pivovaru U Tomáše prodáš svou duši i čertu." Pôvodná receptúra pochádza zo 14. storočia a augustiánski mnísi ju darovali hotelu ako symbol dôvery."

Určite si doprajte aj ich miešané drinky, ktoré nesú mená archanjelov a nikde inde v Prahe ich neochutnáte. Nás okrem iného absolútne očarila záhrada so slnečnými hodinami. Je to dokonalá oáza pokoja a harmónie v centre. Verte, že tu budete toto inak rušné mesto, vnímať z úplne inej perspektívy. Odrazu akosi prirodzene spomalíte. Pre zamilované dvojice, či milovníkov histórie ako stvorené.

Najromantickejšie miesto v Prahe: Oáza pokoja na Malej Strane, Valdštejnská zahrada 

Vašou prvou zastávkou na ceste z hotela,  by rozhodne mala byť Valdštejnská záhrada, v srdci mesta. Máte to skutočne len na skok a toto miesto je priam magické. Odporúčame sem zájsť hneď ráno po raňajkách, kedy tu budete takmer sami.

Ide o prvú palácovú záhradu v Prahe a o jednu z najvýraznejších stavieb českého ranného baroka. Už na prvý pohľad vás tu určite upúta tzv. sala terrena, teda trojosá kolosálna stava, ktorá v rokoch 1623 – 1629, nemala obdobu.

Unikátny súbor sôch, súsoší, fontán a pozoruhodná estetika manierizmu, s dynamikou nastupujúceho baroka, vás hneď nadchne. Vezmite si so sebou obľúbenú knihu, šálku kávy, sadnite si a len vychutnávajte prítomné momenty. Dokonalá romatika vo dvojici, ale vieme si to predstaviť aj v sprievode ratolestí. Nájdetete tu totiž voľne žijúce biele pávy, divoké kačice, to všetko dotvára unikátny kolorit tohto miesta. 

Tu sa najlepšie najete: Gastronebo pre chuťové poháriky

Ak hľadáte fine dining reštauráciu, z nášho pohľadu je Augustine Restaurant úplnou topkou. Objavíte ju na pokojnom nádvorí, v samotnom centre Prahy. Kubistické prvky, pokojná atmosféra, to všetko dáva miestu špecifický ráz. Kuchyňa je založená na modernej českej gastronómii, so značným medzinárodným vplyvom. 

To čo tu však určite oceníte je sezónnosť, kvalita produktov, precíznosť pri ich príprave. Zostávajú totiž v skutočne blízkom kontakte, s dodávateľmi húb, hľuzoviek, mliečnych produktov, ale aj byliniek, či so zberateľmi húb. A to sa veru v dnešnej, extrémne rýchlej a uponáhľanej dobe počíta. Skúste ich nedeľný brunch, kde môžete ochutnať skutočné špeciality ako ustrice, sushi a sashimi, carpaccio z chobotnice, či jelení "Wellington". Práve toto aj odorúčame. Doprajte si k tomu pár pohárov kvalitného šampanského a užite si atmosféru miesta, ktoré je priam rozprávkové. 

Povinná jazda: Romantika na Vltave

Určite absolvujte aj súkromnú plavbu po Vltave, prípadne si požičajte loďku alebo šlapadlá. Z rieky, môžete pozorovať krásy pražskej architektúry a zároveň máte čas na dlhé rozhovory, ktoré sa tiež stávajú v hektickej dobe akousi vzácnosťou. 

Intímna atmosféra, nádherné výhľady, historické mosty vedúce cez rieku, to všetko dodá danému momentu punc výnimočnosti. Pribaľte si aj nejaké občerstvenie, pretože toto, bude pre vás dlho krásnou spomienkou. Nie ste totiž limitovaní niečím, len vlastným časom. Tak si ho v prítomnosti najbližších aj patrične užite. Stojí to za to. 

Čítajte tiež: Minari získal Zlatý glóbus za najlepší cudzojazyčný film: Dráma, ktorá vypovedá o veľkom americkom sne

Kam na drink: Sladká bodka vo forme kvalitných bubliniek a najlepších zákuskov v Prahe

Jedinečná kaviareň, ktorá svoju históriu píše od roku 1893 sa nachádza na západnom brehu Vltavy, poblíž Kampy. Je to úplný klenot bohatej pražskej architektúry, ktorý je dokonalým miestom pre oddych a nasávanie atmosféry minulosti. 

Mramorový interiér v secesnom slohu s veľkými oknami, elegantné doplnky, mohutné lustre a bezchybný servis je to, čo na tomto mieste určite nájdete. Určite skúste ich čokoládový profiterol, plnený krémom z mliečnej čokolády Valrhona, slaným karamelom, či mandľové makronky. K tomu pohár kvalitného sektu a pekný večer môže začať. 

Práve na týchto miestach, zažijete Prahu z úplne inej perspektívy. Adresy, ktorých obrovskou pridanou hodnotou je, že sú istým spôsobom, chránené pred masami turistov, si vás určite získajú, o tom nepochybujeme. Tak čo, máte už svojho favorita

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe