Presunúť na hlavný obsah

Hide in the city: Zmeňte sa na mestského dobrodruha a objavte 5 miest v hlavnom meste, ktoré treba ochutnať a zažiť

Cestovanie

Či už žijete v hlavnom meste, alebo sa radíte do kategórie turistov, tieto miesta skrátka musíte mať na svojom travel liste. Sú nielen vynimočné, majú atmosféru, ale zároveň tu spoznáte Bratislavu aj s inou príchuťou - oveľa čarovnejšou a jedinečnejšou.

Grand Hotel River Park, a Luxury Collection Hotel

Naše hlavné mesto má adresy, ktoré rozhodne stoja za to. Také tie, kde sa každé vaše prianie premení na skutočnosť a získajú si vás na prvý pohľad. Pokiaľ do Bratislavy cestujete a hľadáte perfektné miesto, nábrežie Dunaja je tou správnou voľbou, pretože ponúka neuveriteľne veľa možností. Nájdete na ňom množstvo barov, reštaurácií, detské ihrisko, galériu, takže každý si v tomto smere príde na svoje. Navyše ak sa ubytujete v Grand hoteli River Park, a Luxury Collection zažijete aj ten najromantickejší západ slnka, s výhľadom Dunaj. Wau efekt zaručený!

Objavte svet podmanivého dizajnu, ktorý prináša tento unikátny, moderný koncept, kde si prídu na svoje nielen dospelí, ale aj vaše ratolesti. Ak cestujete práve s deťmi, toto je ideálna voľba. Všetko máte doslova na skok a do historického centra sa dostanete tiež v priebehu pár minút. 

O prvotriednom servise, tu azda ani netreba hovoriť, ten je samozrejmosťou.  So slovíčkom ”nie” alebo ”nedá sa” sa tu rozhodne nestretnete. Vôbec sa nemusíte báť, rozhodne sa tu nudiť nebudete. Ubytovaní budete v elegantných izbách a najmä rodiny s drobcami, ocenia apartmány, v ktorých nájdete okrem dvoch plnohodnotných izieb aj obývačku, takže večer budú mať rodičia priestor pre seba, čo sa určite tiež počíta. 

Začnite deň skvelými raňajkami v hotelovej reštaurácii, ktorá predstavuje symbiózu kuchyne, založenej na kvalitných surovinách, od lokálnych dodávateľov. Šéfkuchárom je Jaroslav Žídek, takže o skutočný gastronomický zážitok, máte v tomto smere v hoteli rozhodne postarané. No a potom sa vydajte spoznávať mesto a objavte jeho jedinečný, svojský kolorit. Babie leto je na to stvorené. 

"Rodičom, ktorí plánujú výlet do Bratislavy s tým, že by svojim deťom radi ukázali najdôležitejšie pamätihodnosti mesta, odporúčam prechádzku historickým centrom. Okrem toho, že si pozrú Bratislavský hrad, Michalskú vežu, či prejdú múzeá, môžu ochutnať bohatú ponuku bratislavských zmrzlinární, dať si zákusok, či teraz na jeseň k prechádzke mestom neodmysliteľné patria aj pečené gaštany. Pozrieť sa na Bratislavu z vtáčej perspektívy môžu z vyhliadkovej veže UFO na Moste SNP. Medzi zážitky, na ktoré deti tak skoro nezabudnú podľa mňa určite patrí aj plavba po Dunaji. Hovorí sa, že ísť do Bratislavy a neplaviť sa po Dunaji je ako ísť do Benátok a nepreviezť sa v gondole. Na výber sú pohodlné plavby výletnými loďami, ale väčšie deti si určite užijú adrenalín na motorovom člne, ktorý vás dovezie napríklad na sútok riek Dunaj a Morava pod hradom Devín. Bratislava už niekoľko rokov ukazuje, že nie je len mestom pri Dunaji, ale priamo na Dunaji a ponuka aktivít spojená s riekou je naozaj bohatá," odporúča Branislav Kačkovič, generálny riaditeľ Grand Hotela River Park.

"Po spoznávaní mesta a návrate do hotela si môžete dopriať dokonalý oddych v našom spa na 11. poschodí hotela, ktoré vám okrem bezkonkurenčného výhľadu ponúka aj sauny, bazén, či procedúry, ktoré sú zamerané na uvoľnenie tela aj mysle.

Za nás je SPA absolútne zážitkové. Absolvujete relaxačné masáže, či rituály na mieru, po ktorých sa budete cítiť ako znovuzrodené. Deti nechajte na chvíľu svojej polovičke (bazén si určite užijú) a vy sa choďte rozmaznávať. To čo oceňujeme je, že na najmenších tu naozaj pri samotnej výbave myslia, vlastné papučky, župany, detská kozmetika, to všetko je samozrejmosťou. Snúbi sa tu skrátka luxus s tradíciami, kde sa aj tie najmenšie sny stávajú realitou. 

Artelier

Pri prechádzke mestom určite nevynechajte Artelier. Miesto, ktoré je už len svojim konceptom výnimočné a podľa nás, ho nikde inde široko ďaleko nenájdete. Ide o umelecký ateliér, v ktorom vám zároveň pripravia ten najlepší domáci kváskový chlebík a ajvar na svete. Nemusíte sa vôbec báť, sú tu rovnako vítaní amatéri ako aj profesionáli.  

Neprehliadnite: Jej korunku si objednala samotná Kardashianka. Slovenka Anička vyrába originálne šperky

Srdcom Artelieru je bar s kaviarňou, kde si vychutnáte najlepšiu výberovú kávu, nalejú vám  kvalitné víno, prosecco, pivko z remeselných pivovarov na potešenie tela i ducha. A pokiaľ teda chcete skúsiť trošku umenia, jednoducho si prenajmite svoje miesto v ateliéri a začnite tvoriť.

Naučíte sa nové výtvarné techniky, možno v sebe objavíte skrytý talent. Zabaví sa tu naozaj každý a zároveň budete mať o jedinečnú skúsenosť a zážitok naviac. Pretože Artelier zážitkovým určite je.

Bite & Byte

Reštaurácia Bite&Byte si aktuálne získala srdcia všetkých Bratislavčanov a bolo by hriech ju na potulkách mestom vynechať. Je totiž unikátom, ktorý perfektne spája modernú kuchyňu, technológie a v neposlednom rade ekológiu. Stoja za ním Filip Štefanička a Samuel Pokorný.

Výnimočnosť tohto miesta je najmä v  holistickom prístupe k ponuke a tvorbe toho, čo si tu človek môže objednať. Ich cieľom bolo dopriať hotové gastro zážitky aj ľuďom s rôznymi intoleranciami, ako je napríklad histamínová a fodmap, či so špecifickými preferenciami stravovania a diétami. 

Samotné jedlo vnímajú ako nástroj na zlepšenie kvality života, preto je pre nich zloženie jednotlivých jedál kľúčové a vy ako zákazník ho samozrejme do detailov poznáte.

Skrátka máte doslova na dlani komplexné informácie o tom, čo si chcete dopriť aj s nutričnými hodnotami a benefitmi toho, čo z daného jedla dokážete čerpať. Za nás skutočne jedinečné a premyslené do posledného detailu. No a získal si nás aj samotný priestor, ktorý má skrátka svoje čaro. 

Botanická záhrada

Avšak Bratislava nie je len o gastre, hrade, či Dunaji. Určite nevynechajte na potulkách mestom, absolútne dokonalú oázu pokoja a prírodných krás, ktorá kontrastuje s okolitým ruchom veľkomesta - Botanickú záhradu. Tu si oddýchne vaše telo a jednoznačne aj myseľ.

Hoci nepatrí medzi tie najväčšie, rozhodne má čo ponúknuť a nie je toho veru málo. Nájdete tu množstvo rastlín, od malých kvetiniek, cez exotické kúsky, kaktusy, či chránené druhy. 

Prečítajte si: Na slovenskú módnu scénu priniesla nový kúsok. Nina začala vyrábať nadčasové kimoná ešte počas materskej dovolenky

Užite si tu krásnu prechádzku s kočíkom, deti vypustite na malom ihrisku, alebo si rozprestrite deku na tráve. Babie leto je tento rok ešte aj k takýmto aktivitám naozaj štedré. Podľa nás je to jedno z najkrajších miest v hlavnom meste, ktoré nie je úplne docenené.

Le Miam

Sladkú bodku si určite musíte dopriať v Le Miam, ktoré je  splneným snom jednej malej Slovenky, zamilovanej do Paríža. V nádhernej cukrárničke sa spájajú chute, farby a vône z celého sveta. Skrátka tu cítiť, že toto miesto vzniklo z lásky k sladkému, Parížu a hlavne k čokoláde. 

”Recepty pozbierané priamo v Paríži, prinesené domov, aby ste aj vy pochopili, prečo keď vstúpim do francúzskej cukrárne, mám chuť na všetko. Paríž a jeho svet gastornómie u mňa zohral dôležitú úlohu. No môj vlastný príbeh začína tu a teraz, doma v Bratislave."

"Podnietiť chute, tvoriť, meniť, objavovať a robiť radosť, deliť sa a vychutnávať. Jednoducho zavrieť oči, otvoriť ústa,” prezrádza majiteľka Barbora, ktorá srdce tohto miesta tvorí so svojim manželom. 

Jednoducho pravé francúzske mini koláčiky, ale aj grande zákusky, macarons či mini macarons, musíte ochutnať. Ak si ich doprajete raz, určite sa sem budete pravidelne vracať. Vieme o čom hovoríme. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe