Presunúť na hlavný obsah

TOP destinácie, ktoré budú v lete 2021 na zelenom cestovateľskom zozname

Cestovanie

Aj vy sa už budúci rok vidíte pri mori? Len váhate, kam sa bude dať vycestovať? Pozrite sa, ktoré krajiny by mali byť bezpečné.

V lete 2021 azda každý počíta, že sa naše životy vrátia do normálu a všetko bude tak ako v roku 2019. Aj tak sa to však zatiaľ vyzerá, že najbezpečnejšie bude vyberať si na dovolenku okolité krajiny, ktoré sú nám najbližie. Vo všetkých ohľadoch. Ide o Česko, Maďarsko a Rakúsko, Nemecko, Taliansko, ale aj relatívne zastabilizované krajiny akými sú Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Cyprus, Malta, či Nórsko, Dánsko alebo tiež Island.

Prečítajte si: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

Keď sa rozhodnete pre dovolenku v zahraničí, odporúčame vám vyberať si tzv. SAFE HOTELS, v ktorých máte istotu, že robia absolútne maximum pre to, aby zdravie svojich hostí ochránili.

Samorejmosťou v týchto safe hoteloch je neustála kontrola vody v bazénoch, čo je kľúčové, 100% servis vrámci poriadku a hygieny nielen izieb, ale aj priestorov. Skutočne sa tu budete cítiť nielen príjemne, ale aj bezpečne. A to sa veru v dnešnej dobe počíta. Prípadne si objednajte nejakú vilku na samote a máte tiež vyhrané. 

My sme vybrali tri regióny a krajiny, ktoré by na letnú dovolenku v roku 2021 mohli byť absolútne ideálnymi.

Chianti a Taliansko

”Tento prekrásny toskánsky región dostal svoj názov a označenie vinárskej oblasti už v 13. storočí. Oblasť Chianti rozprestierajúca sa pomedzi Florenciu a Sienu, je známa najmä ako „rodisko“ jedného z najznámejších a najuznávanejších vín sveta – Chianti Classico. Neodmysliteľným znakom tohto rubínovo-červeného vína je „Gallo Nero“ – čierny kohút."

"Vzduch tu vonia ako rozmarín, ráno sa prebúdzate na spev vtáčikov, v obklopení olivovníkov, viniča, stredovekých víl a starých kláštorov…a tie panorámy! Okrem toho famózne jedlo, víno a nekonečná pohoda… Vitajte v Chianti – v kraji pohody, vína, olivového oleja, hľuzovky a vychýrených steakov!” Presne to je oblasť Chianti a takto nádherne ju definovala Zdenka Záhumenská, žena, ktorá je síce Slovenka, ale dušou už aj trochu Talianka, keďže tu roky žije.

Na tomto mieste si príde na svoje skupinka kamarátov, zamilované dvojice, či rodiny s deťmi. Môžete sa len tak prechádzať, blázniť sa a kúpať v bazéne, vybrať sa na prieskum na bicykloch, či prepadnúť ochutávaniu toho najlepšieho, čo toskánska gastronómia ponúka. Navyše je to ideálna východisková pozícia na rôzne dobrodružstvá a výlety.

Ubytovanie je vždy veľmi autentické, v jedinečných usadlostiach a verte, že si tu budete pripadať skutočne ako v malej rozprávkovej krajine. Nikto vás nebude stresovať, môžete robiť čo chcete, kedy chcete, jednoducho tu ste presne na jednu vec. Aby ste si to užili. Na maximum. 

Punta Skala a Chorvátsko

Azúrové more, nádherné dlhé pláže a to všetko mimo masového turizmu. Presne taká je Punta Skala. Súkromný poloostov nachádzajúci sa v Chorvátsku. Treba povedať, že toto miesto je azda jedným z posledných stredomorských regiónov v Dalmácii, v ktorých vládne kvalita nad kvantitou. A to úplne vo všetkom. Od komfortu ubytovania, gastronómie, nedotknutej prírody a čarovných pláží.

Prídete si na svoje, ak hľadáte harmóniu, ničím nerušený pokoj, ale aj dobrodružstvo. Všetko je tu totiž maximálne vyvážené a skvele do seba zapadá. Ak predsa len zatúžite po malom ruchu mesta, rozhodne zavítajte do Zadaru. Prejdite sa úzkymi uličkami, užite si atmosféru, ktorú  zažijete jedine s domácimi, nechajte sa zlákať geniálnymi reštauráciami. Mnohé z nich sú veľmi autentické a domáce. Tie vrelo odporúčame. Pokiaľ túžite uniknúť z reality, verte, že tu ste na správne. 

Neprehliadnite: Pozrite si veľký indiánsky horoskop. K akému znameniu patríte?

Giverny a Francúzsko

Ak patríte do kategórie zasnených romanitkov, Giverny sa stane pre vás láskou na prvý pohľad. Je totiž doslova ako z namaľovaného plátna. Len teda o niečo čarovnejšie, nakoľko je voňavé, pestrofarebné a naozaj nádherné.

Toto malé mestečko nad Seinou, na hranici Ile-de-France a Normandie, žije celkom v znamení Clauda Moneta - najslávnejšieho impresionistu a jeho záhrady. Len čo človek otvorí malú vstupnú bránku na hlavnej ulici, myslí si, že sa ocitol v raji alebo kráľovstve kvetín minimálne.

Záhrada vyžaruje, aj napriek množstvu návštevníkov, pozoruhodný pokoj. Rozhodne si na toto miesto vyhraďte dostatočný priestor, lebo sa vám nebude chcieť odísť. Ubytovať sa môžete v kamenných domcoch v mestečku, ktoré si zamilujete. Všetko to tu dýcha skutočnou francúzskou vidieckou atmosférou. Užijete si prechádzky, kvalitné vínka, perfektné jedlá a dychberúce výhľady. 

- Najčítanejšie -