Presunúť na hlavný obsah

Tieto kúzelné miesta nezruinujú váš rozpočet a užijete si na nich dokonalé babie leto

Cestovanie

Jeseň sa už hlási o slovo vo veľkom, no aj napriek tomu nás tešia ešte krásne slnečné dni. Pokiaľ chcete na pár dní vypnúť a hľadáte miesta, kde si užijete pokoj a dychberúce výhľady, máme pre vás niekoľko skvelých tipov. A malý bonus navyše - nezruinujú váš rozpočet!

Chaty Urbanove sestry

 • Kde: Čierny Balog
 • Za koľko: od 150 e za celú chatku

Hovorí sa, že jeseň má svoje zvláštne čaro a na horách obzvlášť. Pokiaľ potrebujete so svojimi najbližšími načerpať novú energiu, trošku vypnúť a hľadáte miesto, ktoré vás očarí, Chaty Urbanove sestry vám odporúčame všetkými desiatimi. Nájdete ich v jednej z najkrajších častí Horehronia, v Čiernom Balogu. V horskom prostredí, v malebnej dedinke pod Urbanovým Vrchom si skutočne užijete chvíle s milovanými vo veľkom. 

Vypnite mobilné telefóny, zatvorte laptopy a jednoducho nasávajte. Pokoj, ktorý toto miesto ponúka je na nezaplatenie. Objekt tvoria tri samostnatné chatky, z ktorých každá je úplne iná. Je len na vás, ako sa chcete v danom prostredí cítiť a čo vám viacej vrámci interiéru imponuje. 

"Každá chatka má svoj jedinečný dizajn. Prvá je zariadená v boho štýle. V interiéri dominuje biela a krémová farba. Druhá má zase industriálnych nádych, alebo ju niektorí naši hostia volajú aj pánska chata. No a tretia má svojský štýl v tom, že by mala čo najviac evokovať prepojenie s lesom. Preto v nej nájdete veľa drevených prvkov a obrazy s lesnými zvieratkami. Zariadili sme ich rôznych štýloch, aby si každý mohol vybrať, ktorá sa mu páči najviac. Som však veľmi rada, že niektorí naši hostia vyskúšali pobyt už vo všetkých troch."

"Samotný názov Urbanove sestry, vznikol z legendy o zbojníkovi v Urbanove, ktorý mal tri sestry, ktoré boli navonok nerozpoznateľné, no keď ich ľudia spoznali zistili, že každá je iná. Presne ako naše chaty," prezrádza majiteľka Lucia.

Tým, že sa nachádzajú na konci dediny, budete mať o súkromie postarané. Zabudnite nachvíľku na každodenné starosti a zhon, nadýchnite sa a jednoducho spomaľte. Užívajte si prítomnosť a čas s tými, ktorí sú vám najbližší. Prelínanie prírody a moderných vecí je niečo, čo toto miesto dokonale vystihuje. 

V každej chatke nájdete obývačku prepojenú s kuchyňou a jedálňou, wc, kúpeľnu, technickú miestnosť a na poschodí tri spálne. Vrámci spoločných priestorov máte k dispozícii záhradu s altánkom a ohniskom.

Vybehnite na prechádzku do lesa k potôčiku nad chatou, urobte si spoločnú opekačku a potom si uvarte teplý čaj, či kakao a schúľte sa do deky. Skrátka si užívajte. Za nás dokonalé miesto na relax a dobitie bateriek, ktoré najmä v tejto dobe, potrebuje azda každý z nás.

Tipy na výlety po okolí:

 • Skanzen vo Vydrovskej doline. Náučný chodník nie je zaujímavý len pre deti ale aj pre dospelých. Do skanzenu sa môžete odviezť veľmi známou Čiernohronskou železničkou. 
 • Priamo z Čierneho Balogu sa dá vyraziť na krásne cyklotrasy. Skvelá je trasa do Hronca alebo dolinou Kamenistého potoka. 
 • Ak chcete zažiť niečo netradičné, požičajte si cyklodreziny a vyskúšať si bicyklovanie na koľajniciach. 
 • Krásna prechádzka je od stodoly Pohanské na Dedečkovu chatu, je to nenáročná prechádzka pre všetky vekové kategória s krásnymi výhľadmi na Nízke Tatry, no a na Dedečkovej chate Vás čakajú výborné koláčiky. 

Chata Relax

 • Kde: Orava (pri priehrade)
 • Za koľko: od 100 e za celú chatu

Pokiaľ hľadáte malý únik z mesta na pár nocí, Chata Relax pri priehrade na Orave je ideálnym miestom. Aj keď je o niečo menšia, rozhodne jej to neuberá na atraktivite. Pre šesť ľudí je to ideálna voľba, takže pokiaľ cestujete s dvomi deťmi, vezmite si ju len pre seba, prípadne s bezdetnými kamarátmi sa sem zmestíte aj viacerí. 

Dve plnohodnotné spálne, kam viete dať prístelku, útulná kuchyňa (v ktorej však nájdete všetko od kávovaru, hriankovača, či dokonca vlastný výčap - čo muži zrejme ocenia) prepojená s obývačkou a nádherná terasa, to všetko vás podľa nás očarí. 

Každá miestnosť je premyslená do najmenších detailov a vidieť, že majitelia majú zmysel pre krásno. Na materiáloch tu rozhodne nešetrili a cítiť to všade. Jednoducho do tohto svojho projektu, vložili seba a svoje srdce. Treba skrátka uznať, že chatka pod lesom je naozaj kúzelná a pripomína malý rozprávkový domček.

My osobne terasu považujeme za srdce celého objektu. A to skutočne celoročne. Má také svoje špecifické čaro, čím si vás to tu okamžite získa.

Za nás, ideálne miesto na spoločný večer pri víne, či horúcej čokoláde, keď deti zaspia. Keď sa večer rozsvietie svetielka a zapálite si v krbe, o romantiku máte postarané. Tak čo, už máte zbalené?

Prečítajte si: 20 najúspešnejších modeliek, ktoré prerazili za hranicami: Slovenky patria medzi najžiadanejšie vo svete a tu je dôkaz!

Tipy na výlety:

 • Oravský hrad
 • Múzeum oravskej dediny
 • Oravská lesná železnica
 • Oravská cyklomagistrála
 • Cyklotrasa Biela voda - Lokca (Po ceste si v Leštinách pozrite artikulárny drevený kostolík z roku 1689, navštívte aj Renesančný kaštiel s nádherným parkom vo Vyšnom Kubíne)

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe