Presunúť na hlavný obsah

Najromantickejšie miesta, ktoré by ste v Európe mali navštíviť: Zabudnite na Paríž, stavte na skutočný city escape

Cestovanie

Pokiaľ chcete stráviť niekoľko romantických dní so svojou polovičkou, skúste to tentokrát na miestach, ktoré nepodliehajú masovému turizmu a už teraz je na nich viac ako čarovne!

Cotswolds

Ak milujete prechádzky romantickými uličkami, malebné a doslova čarovné mestečká, radi si vychutnáte šálku horúcej čokolády na tereske aj v marci schúlení v deke, Cotswolds je rozhodne dobrou voľbou. Toto miesto je svojim spôsobom zvláštne, ale neuveriteľne čarovné. 

Cotswolds pokrýva veľkú oblasť a prechádza piatimi okresmi (Gloucestershire, Oxfordshire, Warwickshire, Wiltshire a Worcestershire), pričom každý má svoju vlastnú identitu, no všetky majú spoločné jedno, zvlnené kopce, nádherné výhľady a malebné scenérie. 

Čítajte tiež: Travel agentka Katka vybavuje dovolenky v luxusných rezortoch: Tieto destinácie sú pre cestovanie v lete najbezpečnejšie

Preskúmajte typické anglické dedinky z kameňa medovej farby, vzžite sa do nádherných miest, ktoré pulzujú pokojným životom, zájdite na miestny trh alebo navštívite niektoré z najväčších palácov, hradov a vidieckych domov v krajine.

Určite nevynechajte najznámejšie arboréta v Británii a nechajte sa unášať úchvatnou krajinou po historických chodníčkoch. Čo sa týka ubytovnia, máte tu naozaj širké spektrum možností. Od vidieckych hotelov, príjemných B&B až po to, že si môžete postaviť stan v nejakom kempingu. Tiež si viete prenajať celé spektrum chatiek, či dokonca kaštieľov. Takže svoju cestu dokážete niesť naozaj v akomkoľvek duchu.

Tipy na ubytovanie:

  • The Greenway Hotel and Spa
  • Cowley Manor
  • Thyme

Azory

Keď hľadáte miesto, kde príroda vytvorila krajinu zahalanú v modrej nekonečnosti Atlantického oceánu, plnú prírodnej krásy, pripravenú na preskúmanie, rozhodne zvoľte Azory. 

Na východe krajiny, na ostrove Santa Maria, si vás získajú pláže s bielym pieskom, kopce pokryté vinicami pôsobiacimi ako amfiteáter. São Miguel, najväčší ostrov, je zase príťažlivý lagúnami Sete Cidades a Fogo. Sila, ktorá vychádza zo zeme, je cítiť v gejzíroch, horúcich termálnych vodách a sopečných jazerách, pričom si na travel list treba dať rozhodne Cozido das Furnas. 

Prejdite sa nádhernými prístavmi, vychutnajte si krajinu plnú hortenzií ako maľovanú z plátna, pozorujte skákajúce delfíny, či veľryby. Na potulkách určite nevynechajte Pico - horu, ktorá sa vynára z mora, s vinicami vsadenými v čiernych lávových poliach. Toto miesto má aj štatút svetového dedičstva.

Graciosa je zase pôvabná nielen menom aj vzhľadom. Ide o ostrov zelených polí pokrytých vinohradmi, ktoré kontrastujú s jeho zvláštnymi veternými mlynmi. Je len na vás, čo túžite objavovať. Azory sú miestom s neskutočnými možnosťami. Pre dobrodružné páry, milujúce romantiku, no s energiou v tele a duši ako stvorené.

Tipy na ubytovanie:

  • Grand Hotel Acores Atlantico
  • Octant Hotels Ponta Delgada
  • Pedras do Mar Resort & Spa

Santorini

Objavujte známe bielo - modré domčeky, túlajte sa v malebných úzkych uličkách, užite si elegantné butiky a luxusné hotely s nekonečnými bazénmi a vychutnajte si nádherný výhľad na kalderu. Presne toto je Santorini. Ostrov lásky a inšpirácie vo všetkých ohľadoch.

Má niekoľko dediniek, ktoré vynikajú svojou neporovnateľnou krásou, každá svojím vlastným spôsobom a jedinečným koloritom. Ostrov je pretkaný farebnými uličkami s úžasnými výhľadmi, výnimočnou morfológiou terénu, očarujúcimi západmi slnka, ktoré sú inak považované za najkrajšie na svete. 

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Divoké, prírodné krásy sú skrátka na tomto mieste čistou láskou na prvý pohľad. Romanitcké duše si tu prídu na svoje, pretože každé jedno miestečko tu vás jednoducho očarí. Bez ohľadu na ročné obdobie je to ideálna destinácia pre cestovateľov, keďže ponúka relatívne stále počasie a každý deň niečo nové na preskúmanie. 

Tipy na ubytovanie:

  • Absolute Paradise Santorini
  • Bellonias Villas 
  • Marquise Suites 

- Najčítanejšie -