Presunúť na hlavný obsah

Miesta, ktoré sa stanú vrámci cestovania revolučnými: Eko nadšenci a milovníci zážitkovej lyžovačky si tu prídu na svoje

Cestovanie

Pokiaľ ste doteraz ešte nevyrazili na hory, je čas to zmeniť. Objavili sme dokonalú symbiózu - hory, ekológia, koncept udržateľnosti a luxusu. Pozrite sa spolu s nami, čo rozhodne stojí za to navštíviť!

Ekológia, hory, relax, dobrodružstvá a ochrana prírody: Päť pojmov, ktoré charakterizujú toto miesto do bodky

Ak ste doteraz ešte nevyrazili na hory, mali by ste to čo najskôr napraviť. Máme totiž jasný dôkaz, že aj lyžovačka s malými deťmi môže byť bezstarostná a absolútne pohodová. Nechajte sa spolu s nami uchvátiť čarovnou prírodou Montafonu vo výške 1000 m n.m na dobrodružnej hore Golm.

Objavili sme tu miesto s dychberúcimi výhľadmi, bezkonkurenčnou gastronómiou a tak milým personálom, že si tu budete pripadať skôr ako na návšteve u priateľov než v hoteli. 5* Falkensteiner hotel Montafon v rakúskom Vorarlbersku, v sebe nesie jedinečný koncet modernej doby 21. storočia, ktorého podstatou je symbióza hôr, ekológie, udržateľnosti a luxusu.

Nás úplne dostalo aj to, že sa tu zameriavajú na zachovanie a ochranu pôvodného horského sveta. Aj to robí z tohto miesta doslova raj pre eko nadšenov.

Samozrejme to ani z ďaleka nie je všetko. Montafon získal vďaka vyrovnávaniu emisií status klimaticky neutrálneho hotela a tiež je členom exkluzívneho združenia "Leading Hotels of the World". Či už plánujete rodinnú dovolenku v horách, relaxačný wellness pobyt v oáze blaha a pokoja, prípadne aktívny oddych s priateľmi, tu to nájdete všetko.

Za nás destinácia šitá na mieru pre všetkých. Výsledkom je všestranný repertoár aktivít pre skvelú lyžovačku, priamo v prvej klimaticky neutrálnej lyžiarskej oblasti Rakúska.

Rozhodne si vás získa celkový vizuál tohto miesta, ktorý je pre milovníkov architektúry, umenia a dizajnu priam pastvou pre oči. Rukopis hviezdnych architektov Snøhetta tu budete naozaj intenzívne vnímať.

Prečítajte si: Geotermálne minerálne kúpele Blue Lagoon na Islande: Exkluzivita na tomto svete a dokonalý relax

Všetko je tu totiž premyslené do detailov. Dizajnové rodinné izby s dostatkom priestoru určite potešia, lebo sú presne navrhnuté tak, aby rodičom, ale aj deťom poskytli súkromie. 

Majú tu aj výnimočnú fusion reštauráciu, ktorá je bez preháňania špičková. Rozhodne odporúčame ochutnať morské plody, krevety, ryby, či steaky. Vidieť a cítiť, že rovnako ako na životnom prostredí, si tu potria na kvalitu surovín a unikátnu kombináciu chutí.

Ale aj drobci si tu vyberú bez akýchkoľvek problémov - ponúkajú všetky obľúbené detské jedlá od milovanej pizze, palaciniek až po rôzne kašičky a čerstvé ovocie.

Vám odporúčame dopriať si pohár sektu v štýlovom bare pri západe slnka, s dobrou knihou v ruke. Tu je to úplná realita, lebo drobci majú celú plejádu možností vyžitia, o akých sa im ani nesnívalo pod jednou strechou.

Od veľkej šmykľavky, ktorá vedia z vrchného poschodia recepcie, obrovského detského kútika, futbalového ihriska, lezeckej steny, interaktívnej miestnosti, vedeckého laboratória, kina až po animačný program a tvorivé dielničky.

Dobrodružstvo, hry a zábava tu najmenším, ale aj teenegerom určite nebudú chýbať! Hodnotíme to ako úplný raj pre deti všetkých vekových kategórií. A ak si budete chcieť naozaj oddýchnuť, majú aj babysitting, čo je podľa nás sen všetkých rodičov. 

Nezabudnite však zájsť aj do wellness zóny. Vstup do harmonického kúpeľného priestoru, ktorý má 1 400 m², znamená jediné - zbaviť sa hektiky a napätia. Ratolesti určite poteší tobogán, vodná šmykľavka, ale aj malý bazénik s atrakciami, či rodinná sauna (toto veru úplným štandardom nebýva).

Majú tu však aj samostatné SPA len pre dospelých. Zájdite do parnej, bylinkovej, či fínskej sauny s panoramatickým výhľadom. Alebo si rovno dajte masáž. Hotový balzam pre telo aj dušu. 

Dobrodružný GOLM

Po oddychu si na druhý deň dajte kávičku, raňajky, obujte lyžiarky a za minútku už môžete sedieť na lanovke. Preskúmajte tento nádherný kraj a zažite zimné dobrodružstvá priamo na Golm Adventure Mountain.

Mohlo by vás zaujímať: Stanovanie trochu inak: Vyskúšajte Glamping, trend, ktorý je pohodlnejší ako luxusný hotel

O vzrušujúce zážitky so silným zapojením prírody tu rozhodne nebudete mať núdzu. Podmienky sú rovnako vhodné pre začiatočníkov ako aj vášnivých nadšencov snehových športov. Na samom vrchu je dokonca škôlka pre najmenších.

Odporúčame však rezervovať si miesto online. Ušetríte si čas a presne budete vedieť plánovať ďalší program, keďže majú lektorov len v dvoch časoch počas dňa.

Potom si už len doprajte pohľad na majestátne hory, vydajte sa na dobrodružnú cestu po zjazdovke na lyžiach či snowboarde a užívajte. Žiadne davy ľudí, ale pohoda a relax aj na svahu. Ak vás lyžovanie omrzí, preskúmajte okolie, dajte si s deťmi guľovačku a posánkujte sa. Možnosti tu máte neobmedzené. 

Toto splní priania o idylickej, navyše aj eko lyžovačke do absolútnej bodky u každého. Skrátka all in one! Z nášho pohľadu, práve takéto miesta, majú tendencie stať sa revolučnými.

- Najčítanejšie -