Presunúť na hlavný obsah

Miriama Matay prezradila beauty rutinu: Tvorí content pre najluxusnejšie hotely sveta a vidí nádherné miesta po boku manžela

Krása

Vyzerá neskutočne, má skvelý štýl a takmer precestovala svet. Sympatická inštruktorka jógy, influencerka a podnikateľka Miriama Matay nám prezradila svoju beauty rutinu a aj niečo navyše. Čo je pre ňu v živote najdôležitejšie?

Skús sa opísať pár vetami...

Ahoj, volám sa Miriama Matay a som certifikovaná inštruktorka jógy, zakľadateľka značky @yogitch.sk a tá jemnejšia polovička z cestovateľského profilu @auldsouls. Milujem fotografovanie, módu a chutné jedlo. Okrem vytvárania luxusného contentu pre hotely a značky pracujem ako inštruktorka jógy a usporiadavam rôzne transformačné holistické pobyty. Som detailista, maniak na zážitky a milujem spájať ľudí a pomáhať im.

Čo ťa v živote najviac baví a napĺňa?

V živote ma najviac napĺňa moja práca. Učím jógu v štúdiu, online, súkromne a usporiadavam rôzne ženské jógové eventy, či pobyty doma alebo v zahraničí. Vnímam to ako moje posolstvo. Keď vidím, ako sa vďaka tomu, čo robím menia životy ľudí okolo mňa, je to neopísateľne nádherný a hrejivý pocit na srdci.

Okrem toho zbožňujem cestovanie s mojim manželom. Vytvárať content pre tie najluxusnejšie hotely okolo sveta a vidieť nádherné miesta po jeho boku, napĺňa moje srdce vďačnosťou a radosťou. Máme naozaj krásny vzťah a spoločný život, ktorý sme si spolu vybudovali a veľmi si to vážim.

Ako vyzerá tvoja beauty rutina?

Moju skin care rutinu sa snažím dodržiavať každé ráno a večer avšak produkty mením podľa toho či som aktuálne doma alebo vycestovaná v zahraničí. Takmer 99% mojich produktov je od značky Babor. Túto značku milujem a som jej verná už takmer tri roky. Po rannej hygiene si vyčistím tvár, krk a dekolt. Používam tonikum na zvlhčenie pleti. Následne si na tvár a krk nanášam buď hydratačné sérum alebo vitamín C. Chvíľku počkám a na to aplikujem hydratačný krém. Pokiaľ som vystavovaná slnku, nanášam ešte ochranný 50 SPF krém.

Potom nasleduje moja make-up rutina ako je zobrazená na videu. Avšak vždy začínam obočím. Na videu ho už mám upravené, takže postup bol trošku prehodený. Po celom dni sa večer odličujem mydlom na tvár, následne používam čistiaci balzám na tvár, krk a dekolt a potom si už nanášam len hydratačný krém.

Na čo nedáš v tomto smere dopustiť?

Ako som spomínala, milujem značku Babor, čiže na ich produkty nedám dopustiť. Avšak mám krém/balzám od La Roche Posay, volá sa Cicaplast B5 a je to produkt, ktorý si nanášam na pleť každý večer a neviem si bez neho už predstaviť moju každodennú večernú skin care rutinu. Čo sa týka líčenia i keď si make-up nenanášam kvôli cvičeniu každý deň, vždy musím mať pekne upravené obočie. To je pre mňa základ. Sama si doma raz mesačne robím lamináciu a farbím si obočie. Následne používam už len priesvitný gél, ktorý mi obočie každý deň pekne zafixuje a udrží v požadovanom tvare.

Ktoré produkty sú tvoj absolútny must have?

Z mojej skin care rutiny sú môj absolútny must have produkty od značky Babor. Presnejšie čistiaci balzam Detox Lipo Cleanser, Rebalancing liquid tonikum, Hyaluron cream a krém od La Roche Posay - Cicaplast B5. Ako som spomínala, gél na obočie je pre mňa absolútny základ a momentálne skúšam gélik od značky Farmasi a som s ním veľmi spokojná.

Za zmienku určite stojí aj Chanel bronzer, ktorý milujem. Možno by som ešte mohla poznamenať, že milujem masku na vlasy Olaplex č 3 a Silk Infusion olejček od značky CHI. Toto sú moje TOP produkty, ktoré nesmú doma chýbať a ktoré beriem so sebou na každé jedno dobrodružstvo.