Presunúť na hlavný obsah

Založila rodinnú značku, jej svetre miluje aj Cate Blanchett: Marta Bahillo vytvára kúsky, ktoré sa dedia z generácie na generáciu

Kariéra

Marta Bahillo sa rozhodla splniť si svoj sen. Vytvorila vlastnú rodinnú značku svetrov, ktoré milujú aj svetové celebrity. Je verná poctivosti, ručnej práci a dokazuje, že spojením remeselného know-how s najnovšími technológiam dokážete veľa!

Sme rodina, ktorej záleží na tom, čo a ako vyrábame: Aj to je cesta k udržateľnejšiemu svetu

Je aktívna, autentická, krásna a rozhodla sa počúvať svoj vnútorný hlas a ísť za svojím dlhoročným snom. Marta Bahillo vyštudovala módny a textilný dizajn v Dubline. Po ukončení štúdia, s veľkou vášňou pre pletené veci a prírodné textílie sa presťahovala do Argentíny, aby navrhovala fashion kúsky pre veľký módny dom. Tam mala na starosti riadenie oddelenia dizajnu založeného na excelentnosti materiálov. 

Neprehliadnite: Renáta z Kolachella pečie obdivuhodné výtvory: Ľudia milujú jej torty na svadbu, krstiny či narodeniny

Potom však prišiel deň, keď pochopila, že je čas dať svojmu snu aj reálne kontúry. A tak sa vrátila do Madridu, o ktorom si myslela, že tam už nikdy neskončí. 

Hoci priznáva, že myšlienka vrátiť sa do Španielska ju spočiatku príliš nenadchla, hnala ju vpred túžba vytvoriť malú textilnú firmu podľa vlastných predstáv. A tu mala na to najlepšie podmienky. Navyše vedela, že takýto koncept by jej umožnil tráviť čas so svojou rodinou. Toto všetko jej jasne ukazovalo, že je to správna cesta.

A prese takto vznikla BABAÀ. Jednoduchá, pohodlná, nadčasová a generačná. Za každým jedným kúskom cítiť ženskosť, jemnosť a pôvab. Samotnú Martu pri tvorbe inšpirovali najmä ženy, na ktoré mala v živote šťastie.

O tom, že ide o rodinú firmu, ktorá robí všetko srdcom a s veľkým odhodlaním niet pochýb. Marta zapája do bežného kolobehu deti aj manžela. Každý je tak súčasťou toho, čo si vždy vizualizovala v predstavách. Vytvorili dokonale fungujúcu bunku a v tomto sa našli.

"Všetko čo robíme, robíme spolu. Môj manžel teraz pracuje pre BABAÀ a keď musíme ísť na veľtrhy alebo za dodávateľmi, ideme my štyria. A to by bolo niečo, čo by sa nedalo robiť v inej firme."

Aj tohto dôvodu Marta odmietla dobrú ponuku vo veľkej španielskej textilnej firme. 

"Chcem, aby moja rodina bola súčasťou môjho profesionálneho projektu, pretože je to projekt z nás všetkých. BABAÀ to je moja rodina a BABAÀ som ja."

Dizajn jednotlivých kúskov je oversized, voľný pre väčšie pohodlie a tým napríklad vytvára aj priestor pre rastúce deti. 

"V BABAÀ vyrábame kvalitné úplety na každodenné použitie. Sme rodinná firma a veľmi nám záleží na tom, čo vyrábame a ako to vyrábame. Všetok materiál, ktorý používame, je 100% prírodný, čo znamená, že naše priadze nie sú zmiešané s akrylovými alebo inými syntetickými vláknami. Kvalitnejší materiál znamená teplejšie oblečenie s dlhšou životnosťou, ktoré sa nosením neopotrebováva."

Prečítajte si: Nina je profesionálnou baletkou: Zatiaľ čo iní osem hodín denne pracujú, ja osem hodín denne trénujem

Snažia sa tiež udržať svoju produkciu tak lokálnu, ako len môže byť. Veľkou časťou ich projektu je získavanie miestnych poskytovateľov a podpora miestneho textilného priemyslu. Všetky produkty sú vyrábané lokálne v ich domovine.

Vlna zo severného Španielska je zostavená, spriadaná a farbená španielskymi remeselníkmi, rovnako ako väčšina bavlny, ktorá pochádza z Andalúzie na juhu krajiny. 

"Veľmi úzko spolupracujeme s našimi šikovnými a zručnými pletiarkami, poskytovateľmi priadze a nesmierne ťažíme z ich odborných znalostí. Naozaj si vážime tieto partnerstvá a sme hrdí, že s nimi môžeme spolupracovať."

"Od spustenia našej línie s kolekciou nadrozmerných klasických svetrov pred jedenástimi rokmi sme sa rozšírili do konfekcie s použitím rovnakých všestranných, luxusných textílií, na ktoré sa spoliehame od prvého dňa. Vyrábame oblečenie pre všetkých. Skrátka nadčasové kúsky, ktoré majú priniesť trochu ľahkosti, pohodlia a radosti do vášho každodenného života."

A čo považuje na svojej práci za najkrajšie a na druhej strane za najnáročnejšie?

"Najvďačnejšie je vidieť šťastné deti, ktoré nosia BABAÀ, a šťastné mamičky, ktoré sa vracajú nakupovať. Znamená to veľa! Najnáročnejšia je na tom obchodná časť, myslím, že sa učím. Aj keď si chcem dať minútku voľna, stále mám na mysli BABAÀ."