Presunúť na hlavný obsah

Karolína Volkov je v beauty svete fenomén: Ešte pred tridsiatkou vedie 3 salóny, pokiaľ človek verí sám sebe, okolie sa pridá

Slovenské celebrity

Táto žena je neskutočná. Má v sebe neuveriteľný drive, chtíč, motiváciu, sebavedomie, ale aj veľkú dávku pokory a empatie. Snaží sa v živote nielen snívať, ale sny aj pretaviť na realitu. A naozaj sa jej to darí!

Pre nás je jasným dôkazom toho, že ak veci robíte na 100% úspech máte zaručený. A presne tak ona sama pristupuje ku všetkému. S maximálnym nasadením a odhodlaním. Zoznámte sa: Karolína Volkov!

Karolína, ty si od malička vyrastala v podstate v beauty segmente a bola si do tohto sveta prostredníctvom svojej mamy vtiahnutá. Ako si to v tom čase vnímala? 

Klamala by som, keby poviem, že som to vnímala pozitívne. Vtedy to ešte pre mňa nebolo o beauty prostredí ako takom, vnímala som to len ako niečo, čo núti moju mamu pracovať od skorého rána a dlho do noci. Toto, ale samozrejme nebolo zapríčenené danou profesiou, ale tým, že mama je presne ako ja alebo teda ja presne ako ona (úsmev). Nevie robiť nič na 90% a ak chcete v živote robiť niečo naplno, nech je to čokoľvek, bohužiaľ, tomu musíte obetovať väčšinu času. 

Ak sa skúsim pozrieť spätne s dospelým rozumom a empatiou podnikavej ženy, moja mama so mnou trávila pozoruhodne veľa času na to, aká bola jej práca.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Fashion LIVE! 2022: Druhý deň módneho sviatku, svojou tvorbou nadchli Michaela Ľuptáková a Boris Hanečka

Túžila si sa vždy venovať rovnakému segmentu ako mamina, či skôr si bola taká rebelská duša, ktoré sa chcela rodinnému biznisu vyhnúť? 

Toto pre mňa nadväzuje na prvú otázku, keďže mám totižto k mame veľmi blízko, toho času mi vtedy nestačilo a budovala som si k jej práci a tomuto prostrediu postupne odpor. Vďaka jej práci som, ale vyrastala aj u mojich starých rodičov čo by som nemenila za nič na svete, tí boli spolu so zbytkom rodiny veľmi hrdí na to, že sme svojská rodina (rozcestovaná, podnikavá s darom pre slovo, kde slovo nie alebo nedá sa neexistuje). Prirodzene som teda túžila po profesii, kde môžem byť čo najviac sama sebou, pravidlá mi totižto vždy robili problém, dokonca som študovala už strednú školu externe lebo som tam chcela robiť revolúciu hahaha, nakoľko mi ich pravidlá nedavali zmysel. 

Nakoniec som si vybrala fotografiu a aj sa ňou chvíľu živila, stále ju milujem a môj sen je sa k nej vrátiť ako k hobby. Pokiaľ sa ňou chcete, ale naozaj dobre živiť musíte robiť veci podľa pravidiel iných a presne tam táto profesia u mňa začala zlyhávať.

Kedy nastal zlom, že si si povedala, že predsa len pôjdeš v stopách mamy?

Keď som zistila, že bez komerčnej fotografie a bez klientov nie je možné aby ma táto profesia uživila. Vtedy prišla narad moja podnikavá duša a hneď pre mňa vnútorná rečnická otázka “Čo viem najlepšie?". Mohla som to v sebe akokoľvek popierať o tejto profesii som vedela najviac a bolo to pre mňa prirodzené - mala som to v svojej DNA, preto sa takto momentálne volajú aj všetky naše nové prevádzky. Ja som mala asi taky opačný kariérny vývin. 

Vedomosti som nemusela nadobudnúť ani študovať, ale o to ťažšie som musela ľuďom dokázať, že nie som len “dcéra“ a naozaj viem, čo robím.

Preto som otvorila niekoľko businessov aj mimo mojej maminy. Samozrejme, ale to na čom makám najviac a najvtvrdšie je pokračovanie a rozširovanie toho čo začala ona. Zatiaľ sa mi to veľmi hrdo darí a teším sa, že to stále robíme spolu. 

V podstate v naozaj mladom veku, ešte pred tridsiatkou, vedieš dva úspešné salóny, otvorila si tretí, ako ty sama vnímaš všetko, čo okolo seba máš a buduješ?

Toto je pre mňa trpkosladká otázka, nakoľko som veľmi šťastná zo všetkého, čo sa mi podarilo a darí, ale často je tej práce a stresu toľko, že si ani nedokážem uvedomiť, čo všetko som dokázala a keď to na mňa niekedy príde je to zmes pocitov medzi ohromnou radosťou a hrdosťou a otázkou, kde do tohto celého zapadám ja ako žena … 

Nedokážem si predstaviť momentálne žiadnu rodinu - deti, nie vždy sa chovám najlepšie k tej čo už mám, nakoľko nemám čas. Momentálne ma otázka toho ako skĺbiť súkromie s mojou kárierou trápi natoľko, že mi to bráni sa tešiť z mojich úspechov tak intenzívne ako by som chcela.

Aký je koncept nového salónu a v čom je výnimočný a iný?

Naozaj je výnimočný po každej jednej stránke. Je to nádherný dizajnový koncept s polohou najúspešnejšieho nákupného centra Bratislavy, rozliehajúci sa na 2 poschodiach - 300 m2. Spájame tu gastro prevádzku, ktorá je plne otvorená aj pre verejnosť a naše stabilne kvalitné služby. Tu konkrétne manikúru, pedikúru a kaderníctvo. 

Je čas na Slovensku trošku lámať ľady a priniesť sem metropolitnú atmosféru veľkomesta, ktorým už nepochybne Bratislava je. Tu ju pocítite na 1000 %.

Ono to krásne znie, ale predsa len, všetko má svoje za aj proti... Čo na tom najviac miluješ a čo je naopak najťažšie? 

Milujem služby všeobecne, moja práca je moje hobby a ja som na to veľmi hrdá a je to naozaj tak. Konkurenciu neriešim a nezaujíma ma, ale zaujíma ma aby sme to robili najlepšie a dali zo seba maximum a o to každý deň usilujem. Ak ste ešte z článku nepochopili, som príšerny workoholik - keby som nebola, asi práve neodpovedám na tieto otázky a nie som považovaná za jedneho z najväčších beauty podnikateľov na Slovensku. 

Toto je ale nikdy nekončiaci kolobeh, môj úspech spočíva v mojom perfekcionalizme a v cite pre služby. Akonáhle ale vypnem pomaličky, ale isto vypína aj náš business a to je neuveriteľne intenzívny pocit a zodpovednosť, ktorá mi často prerastá cez hlavu, nakoľko do svojho podnikania vkládam aj city.  

Moji zamestnanci mi nie sú ľahostajní a preto prehru alebo poľavenie nikdy nepripúšťam. Či sú teda Vianoce alebo som na druhom konci sveta, som tam vždy s telefónom a bdelá riešiť akýkoľvek problém. Chýba mi pocit niekedy proste a jednoducho vypnúť. 

Čo tvoja práca aktuálne obnáša? Väčšina ľudí totiž zrejme vidí len to pozlátko okolo...

Snažím sa aby to papierovo vyzeralo, že nič (smiech). Ale nakoniec je to všetko, sme v bode kedy má naša firma množstvo zamestnancov aj na manažmente a PR, takže by si povedala, že toho robím menej. Každé rozhodnutie, ale ide cezo mňa, personálne veci riešim so zamestnancami len ja, aby nepríchadzalo k nedorozumeniam a aj aby vedeli, že sa na nás môžu spolahnúť. Riešim feedback klientov či pozitívny, alebo ojedinelo bohužiaľ negatívny a hlavne sa snažím, aby nestratila firma ten osobný kontakt a “touch“. 

Na každú prevádzku sa snažím chodíť denne a komunikujem s klientami, keď je potreba donesiem im kľudne aj kávu. Veľmi veľa z môjho času berú v tomto bode aj veľké spolupráce, eventy, kooperácie a samozrejme média.

Aké máš ešte plány do budúcna?

Až sa bojím odpovedať, nakoľko ja vždy poviem, že čo by som chcela do pár rokov a nakoniec to urobím za rok alebo dva. Momentálne (je pár dní po otvorení nášho najnovšieho konceptu) mám pocit, že potrebujem venovať svoj čas prevádzkam, ktoré máme a na nejaký čas svoj business rozširovať nechcem. Určite, ale do pár týždňov spúšťame e-shop pod rovnakou značkou ako sú naše prevádzky, kde sa budeme sústrediť aj na vlastnú značku a postupné rozširovanie ponuky produktov. 

Môj cieľ naposledy bola gastro prevádzka so salónom, tento som si spnila a verím, že veľmi úspešne. Teraz mám na wishliste už len Hotel s naozaj neuveriteľne dobrými službami pre moje vlastné dobro, ale dúfam, že si na neho ešte pár rokov počkám.

Čítajte tiež: VIDEO: Marcel Holubec predstavil kolekciu Charactère 2022: Múzou kolekcie je speváčka Jana Kirschner