Presunúť na hlavný obsah

Princ Harry sa okrem otca snažil vidieť aj staršieho brata pri poslednej návšteve Londýna: William však nemal záujem

Zahraničné celebrity

Okrem poslednej návštevy svojho kráľovského otca v Londýne, išlo vraj princovi Harrymu aj o stretnutie s jeho bratom, princom Williamom. Hoci by to aj možné bolo, William vraj nemal záujem.

Priletel a odletel len v priebehu jedného dňa 

Minulý mesiac, hneď po správe o nie práve ľahkom zdravotnom stave kráľa Charlesa III., priletel princ Harry do Londýna, kde sa s ním stretol. Jeho stretnutie bolo však veľmi krátke, a o dôvodoch prečo tomu tak bolo, bolo už popísané dosť. No princ Harry mal ešte jedno osobné prianie, a síce, stretnúť sa aj so svojím bratom, princom Williamom. Ten však nemal záujem. A tak princ priletel a odletel z Londýna v priebehu len jedného dňa. 

Mohlo by vás zaujímať: Princ William vraj v skutočnosti žiarli na princa Harryho: Dôvod je jasný... Mohol urobiť to, o čom on môže len snívať

Chce chrániť inštitúciu monarchie za každú cenu 

To, že bola kráľovná Camilla prítomná na asi polhodinovom stretnutí Harryho s jeho otcom, bolo vraj aj želaním samotného Williama. Ten si praje chrániť inštitúciu monarchie  a myslí si, že Harrymu nemožno viac dôverovať: „Nemyslím si, že William bude niekedy súhlasiť s opätovným prijatím Harryho do rodiny, pokiaľ sa jasne neospravedlní a nepohne sa ďalej,“ poznamenáva zdroj pre magazín. Okrem iného sa William v tom čase sústreďoval na svoju rodinu, predovšetkým manželku Kate, ktorá bola po ťažkej operácii brucha a chcel jej byť oporou. 

Čítajte tiež: Princ William sa cíti „vinný a nahnevaný“: Útoky na princeznú Kate porušujú sľub, ktorý dal jej rodičom

Ďalšiu príležitosť bude mať v máji tohto roka 

Nuž, ďalšiu príležitosť na stretnutie so svojou kráľovskou rodinou sa princovi Harrymu naskytne v máji tohto roka, kedy pricestuje opäť do Londýna, na desiate výročie svojich hier Invictus Games, založených v roku 2014. Uvidíme, ako dopadne tento pokus, samozrejme za predpokladu, že ho bude opäť princ Harry aj iniciovať. 

Neprehliadnite: Zakorenená rivalita medzi bratmi s modrou krvou: Prečo William ako dieťa žiarlil na Harryho, keď trón odmala patril Williamovi?