Presunúť na hlavný obsah

Veľkonočné dekorácie na jar 2024: Tipy ako ich zakomponovať do interiéru a rozžiariť svoj domov

Bývanie

Veľká noc nepatrí medzi naše najobľúbenejšie sviatky, no voľné dni s rodinou si môžete spríjemniť sviežimi dekoráciami, ktoré vnesú do vášho interiéru jar.

Veľkonočné sviatky sú predovšetkým o stretnutí sa s rodinou pri skvelom jedle a preto sme si pre vás pripravili zopár tipov, ako si vyzdobiť svoj interiér pomocou malých dekorácií či doplnkov. Niekedy stačí zakomponovať len jeden z nich a vás domov rozkvitne spolu s veľkonočnými dekoratívnymi kvetmi ako jar. 

Čítajte tiež: TOP trendy v bývaní na rok 2024: Interiéroví dizajnéri hovoria o návrate vintage nábytku s dušou

Súprava 7 drevených vajíčok

Sedem pastelových vajíčok z dreva v bavlnenom vrecku sú skvelou dekoráciou na stôl. Veľkonočné sviatky sú často o detailoch a stačí takáto malá zmena vo vašom interiéri a ihneď sa domov premení na prichádzajúcu jar.

Papierové obrúsky s kvetinovým vzorom

Ak si potrpíte na detaily, potom máme pre vás tip na papierové obrúsky s kvetinovým vzorom. Symbolizujú znovuzrodenie, príchod jari ako takej a tak okrem Veľkej noci ich viete využiť aj počas celého obdobia až do leta či babieho leta.

Veľkonočná ozdoba zajačik

Aká by to bola Veľká noc bez zajačika. Tieto ozdoby patria medzi bestsellery a pôsobia veľmi roztomilo. Stačí umiestniť ich niekde v priestore a zútulnia vám váš príbytok. Sezónne ozdoby sú ako stvorené pre milovníkov sviatkov a dekorácií. 

Neprehliadnite: Farba roka 2024 v bývaní: Interiéroví dizajnéri oživili trend z 90. rokov a vniesli mu nový modernejší nádych