Presunúť na hlavný obsah

Krásny a jednoduchý no make-up look: Aktuálne mimoriadne žiadaný trend, zvládnete s pár trikmi do niekoľkých minút

Krása

No make-up look je opäť veľmi žiadaným v rámci líčenia. Skvelé je, že sa ho dokáže naučiť každá žena a zvládnuť ho v priebehu pár minút.

No make-up look je opäť veľmi žiadaným a my vám dnes ukážeme pár trikov ako vyzerať, že nie ste nalíčená aj keď v skutočnosti ste. Konečný výsledok vyzerá krásne, minimalisticky, no pri samotnom procese sa treba držať pár zásad a produktov. 

Neprehliadnite: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne

  • Krok 1. Navlhčite a naneste SPF

Keďže no make-up look je zameraný na pleťovku, neexistuje lepší spôsob prípravy, ako je rutinná starostlivosť o pokožku. Začnite čistením tváre a aplikáciou pleťového séra podľa vlastného výberu. Po vklepaní séra siahnite po ľahkom hydratačnom kréme, ktorý všetko uzamkne na svojom mieste. Nakoniec nezabudnite použiť SPF. 

  • Krok 2. Primer

Potom, čo je vaša pleť pripravená, môžete použiť primer, ktorý vytvorí hladký základ pre váš podkladový make-up a predĺžili dobu nosenia make-upu. 

  • Krok 3. Naneste základ

Skutočným východiskovým bodom každého no make-up looku je prirodzene vyzerajúca, žiariaca pleť, ktorú možno dosiahnuť použitím podkladovej bázy. Dobré je zvoliť nejakú s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá udržuje pleť hydratovanú a ľahšie docielite prirodzený vzhľad.

  • Krok 4. Použite korektor

Potom použite korektor na všetky oblasti, ktoré by mohli potrebovať extra krytie, ako sú tie pod očami, okolo nosa alebo akékoľvek škvrny, ktoré máte.

  • Krok 5. Pridajte trochu bronzovej farby

Siahnite po matnom bronzeri, naneste ho do jamiek na lícach, pozdĺž vonkajšieho okraja čeľuste, čela a po stranách nosa.

  • Krok 6. Rozjasnite líca

Blush vyzerá prirodzene, keď zvolíte neutrálny odtieň.

  • Krok 7. Definujte oči a mihalnice

Vyberte si jemné tiene s matným tónom, prípadne ich úplne vynechajte, to je na vás. Odporúčame však naniesť ľahkú vrstvu objemovej maskary, takto krásne otvoríte pohľad. 

  • Krok 8. Upravte si obočie

Aby ste zostali verné prirodzenému looku, stačí trocha úpravy obočia. Tu máte niekoľko možností, môžete ho udržať super prirodzené s maskarou na obočie, alebo dajte svojim oblúkom o niečo väčšiu definíciu, pomocou ceruzky. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, nezabudnite si ho potom vyčesať, pretože tento mierne strapatý vzhľad dodá autenticitu.

  • Krok 9. Naneste vrstvu čistého lesku na pery

Aby ste si zachovali jemný vzhľad, použite hydratačné číre lesky. Zvýraznia vašu prirodzenú farbu pier a vytvoria perfektný look. 

  • Krok 10. Zafixujte

Na záver použite sprej na zafixovanie celého make-upu. No a máte hotovo. Jednoduché, svieže a krásne!

Čítajte tiež: 5 vlasových účesov na rok 2024 podľa expertov:  Do módy sa vracajú pramene ofiny nabok a skutočná krása