Presunúť na hlavný obsah

Prímorská oblasť, či čarovný vidiek: Inšpirujte sa tipmi, kam v lete vyraziť do Toskánska

Cestovanie

Toskánsko je skutočne magickou krajinou a pokiaľ hľadáte tip na nádherný predĺžený víkend vo dvojici, tieto miesta sú láskou na prvý pohľad. Na svoje si prídu milovníci vidieka aj prímorských oblastí.

Čarovný vidiek a Villa Cozzano

Pokiaľ patríte rovnako ako my, medzi milovníkov Toskánska, teraz sí prídete na svoje. Objavili sme miesta, ktoré rozhodne stoja za to a sú takým malým klenotom Talianska. Ukryté pod píniami, v objatí vinohradov a olivovníkov, ponúkajú pokoj, harmóniu a pocity šťastia, pre každého, kto sem zájde. Ak potrebujete spomaliť, sústrediť sa na prítomnosť a užívať si okamihy bez ruchu vonkajšieho sveta, Villa Cozzano je na to ako stvorená.  

Vlastní ju rodina Lazzerini, ktorej patrí od samého začiatku, teda od roku 1543 a veru to aj cítiť. Rodina hostila najskôr roľníkov, pričom bola hlavným predajcom produktov Cozzanos. Krok za krokom sa však vila stala nielen domovom farmárov, ale aj kultúrnym centrom, kde sa stretávali, pracovali a užívali si život rodiny z Toskánska a Umbrie.

Neprehliadnite: Talentovaná Slovenka Zuzana pracovala pre Alexandra McQueena: Keď pochopila jednu vec, ťahalo ju to ešte ďalej

Toto miesto zažilo mnoho príbehov, no zostáva rodinným klenotom, ktorý otvára okamžité pocity eufórie, u všetkých, čo sem zavítajú. Ako hovorí Dante Alighieri: "Láska, ktorá hýbe slnkom a ostatnými hviezdami." Presne ten pocit tu zažijete.  

Majitelia pokračujú v písaní stáročného príbehu Cozzana, ctia si hodnoty minulosti a zároveň ich kombinujú s novými nápadmi inšpirovaných ľuďí, ktorých stretávajú z celého sveta. Určite tu načerpáte energiu, objavíte sami seba a už po pár dňoch sa budete sa cítiť ako znovuzrodení. 

Dobrý rozhovor, miska cestovín, kvalitné víno pod borovicami s ľuďmi, na ktorých vám záleží, alebo otvorené okno počas noci, aby ste počuli cvrčky a cítili vánok. Sú to jednoduché radosti života, ktoré nám pomáhajú oceniť prítomný okamih. Skrátka neoceniteľné chvíle krásy a aké môžeme mať.

Na dobitie bateriek a upevnenie vzťahu ako stvorené. Odporúčame vám len jedno. Na tých pár dní, ktoré tu budete, odložte mobil, laptop a vnímajte len atmosféru všedno-nevšedných dní.

More na dosah a Torre di Baratti Bio Resort 

Pozdĺž cypruštekov, olivovníkov, na absolútne idylickom a pokojnom mieste v prímorskej oblasti, objavíte Torre di Baratti Bio Resort. Ako už samotný názov napovedá, nachádza sa v čarovnom zálive Baratti, na nádhernom, panoramatickom mieste medzi morom a kopcami so starou cestou, ktorá vedie priamo do Populónie.

Toto čarovné miesto má veru čo ponúknuť z hľadiska histórie a je ako stvorené pre milovníkov kultúry. Je to akási dokonalá symbióza moderného komfortu, s klasickým elegantným talianskym štýlom, obklopená najkrajšou toskánskou krajinou. Jednoducho láska na prvý pohľad, to nám môžete veriť. 

Rezort je rozdelený na tri podlažia a pozostáva zo suít, dvoch dvojizbových apartmánov a apartmánu v starej veži s krásnym výhľadom na more. Verte, že ak sa ubytujete tam, budete mať z celej dovolenky úplne iný feeling. Všetko je to veľmi pocitové, čo dodáva samotnému miestu punc výnimočnosti. Ráno si urobte prechádzku cez olivové háje alebo si zacvičte jógu na tom najpokojnejšom mieste, aké si viete predstaviť.

Raňajky vám prinesú až do postele, na obed zájdite na kurz varenia s talianskym šéfkuchárom a večer absolvujte ochutnávky vína. Nič nie je povinné, no ak chcete program, tu sa vám o neho postarajú.

Z pozemku vedie súkromná cesta, ktorou sa dostanete na nádhernú skalnatú pláž. Užite si kúpanie, či výhľady na úžasný záliv Baratti. Sú tu aj slnečníky, lehátka, všetko, čo potrebujete. Torre di Baratti Bio Resort je miesto s nádhernou zmesou stredomorského a etruského prostredia s omamnými vôňami prírody. Pokoj a krása – čo iné si človek môže na dovolenke priať?