Presunúť na hlavný obsah

Budúci švagor sa mi pred svadbou s mojou sestrou v slabej chvíľke priznal k jednej veci: Po nej som dlho zvažovala, čo urobiť

Sex a vzťahy

Moja sestra Nela sa ako každá nevesta na svoju svadbu neskutočne tešila a ja s ňou. Noro sa zdal byť skvelým chlapom, avšak len do momentu, kedy sa mi v slabej chvíľke priznal k jednej veci. Po tomto som nevedela, či je na mne, aby sa to sestra dozvedela. Nakoniec som sa rozhodla...

Nevedela som, ako s touto informáciou naložiť 

Vanesa a Nela, dve sestry, ktoré si vždy spolu vychádzali, podporovali sa a tešili sa zo šťastia tej druhej. Nela mala krátko pred svadbou s Norom, s ktorým chodila asi tri roky. Noro sa zdal byť podľa Vanesiných slov skutočne dobrý chlap. Rovnako si ho zamiloval aj zvyšok ich rodiny. O to viac bola Vanesa prekvapená, ba priam šokovaná, keď sa jej v slabej chvíľke priznal k jednej veci, o ktorej by dnes radšej nič nevedela: „No vedela som, ale rozhodne som nevedela, ako s touto informáciou naložiť,“ prezrádza na úvod svojho príbehu Vanesa. 

Mohlo by vás zaujímať: Začala som si s mužom mojej sestry: Takýto koniec nikto nečakal

Ani ja som vlastným slovám neverila 

Raz, keď si boli pred svadbou všetci spolu sadnúť a rozhodli sa zabaviť spolu ešte ako slobodní, trocha to všetci prehnali aj s alkoholom a slová sa z nich sypali: „Keď vyzval môj priateľ moju sestru Nelu do tanca, a ostatní boli tiež na tanečnom parkete, ostali sme pri stole len ja a môj budúci švagor. Z ničoho nič sa nado mňa nahol a spýtal sa, či sa mi môže zdôveriť? Nechápala som, ale prikývla. Prezradil mi, že hoci moju sestru naozaj miluje, na manželstvo neverí. Vraj to robí len vôli nej, pretože vie, že ona po tom túži, ale obáva sa, že manželstvo pochová ich lásku a už to viac nebudú oni dvaja. Najskôr som myslela, že si robí srandu, ale tváril sa vážne a mne neostávalo nič iné, len ho skúsiť uchlácholiť slovami o tom, že určite uvidí, že sa mýli, že ich manželstvo bude šťastné. Bolo to len pár viet a medzi nami po zvyšok večera ostalo visieť ticho,“ opisuje Vanesa, ktorá však sama neverila vlastným slovám a obávala sa, že niečo nie je v poriadku. 

Čítajte tiež: Nechtiac som sa stala prekážkou v sestrinom vzťahu: Nebola to však moja chyba

Nechcela som to byť ja, kto tú bombu pár dní pred svadbou vypustí 

Aj Nela si všimla, že jej sestra Vanesa je akási mĺkva a zamyslená. No po celý čas premýšľala nad tým, čo toto priznanie znamená pre jej sestru, obávala sa o jej šťastie, ktoré si vysnívala: „Zvažovala som, či jej povedať to, čo mi Noro prezradil. Brala som do úvahy aj poľahčujúce okolnosti ako alkohol, ale napokon nehovoríme práve vtedy pravdu? Aspoň tak sa to hovorí. Ibaže by to malo byť na ňom, aby povedal svojej nastávajúcej, že v skutočnosti sa ženiť nechce. Nemal to hovoriť mne a nechať na mne, či sa to moja sestra dozvie. Napadlo ma aj to, že to urobil zámerne, aby jej to nemusel povedať on, pretože vie, aký vzťah medzi sebou máme, a že si hovoríme všetko. Nebolo to fér. Nechcela som to byť ja, kto pár dní pred svadbou vypustí na sestru takúto bombu, no nakoniec som sa rozhodla. Nemala som na výber. Musela som Nele prezradiť, čo viem. Nebolo to ľahké, nechcela mi ani veriť, potom sa rozplakala. Keď sa dala trocha dokopy, zavolala Norovi a chcela sa s ním porozprávať,“ pokračuje Vanesa. 

Neprehliadnite: Manžel mojej sestry zničil vzťahy v rodine: Keď povedal toto, skončila som s ním aj ja

Mrzí ma, že som to bola ja

Dopadlo to tak, že zo svadby nič nebolo. Zrušili ju, hoci bolo všetko pripravené, zaplatené vopred, pozvánky rozdané, jednoducho si dali pauzu, pretože Nela tápala v pochybnostiach a bolo to logické: „Mrzí ma len to, že som to bola ja, kto to nie úmyselne zapríčinil. Niekedy premýšľam aj nad tým, či som urobila dobre. Jedno je isté, majú sa radi, teraz trpia a nevedia pochopiť jeden druhého. V otázke manželstva sa jednoducho nezhodli. No keby som bola mlčala, vzali by sa a možno by postupom času Noro naozaj zistil sám v manželstve, že sa mýlil, a bol by nakoniec rád, že do manželstva s mojou sestrou vstúpil. A nikto by netrpel... .“ Uvažuje Vanesa, ktorá sa, či chce alebo nie, cíti tak trocha vinná.