Presunúť na hlavný obsah

Štýl spálne, ktorý upokojuje a zároveň je trendy: Vedie farba mora na solitéroch aj doplnkoch

Bývanie

Vneste do svojej spálne závan letnej atmosféry, pomocou štýlových solitérov. Práve tie v tónoch mora sa stávajú čoraz populárnejšími.

Stavte na kombinácie, ktoré priestor oživia a dodajú mu atmosféru

Ak milujete letnú atmosféru, vôňu mora a chcete zo svojej spálne vytvoriť pokojné a bezstarostné miesto, stavte na studenšie farby, prírodné textúry a prímorské motívy. Presne takýmto spôsobom totiž dokážete dosiahnuť uvoľnený vzhľad spálne, v ktorej sa každý jeden deň budete cítiť ako na dovolenke. 

Inšpirujte sa tiež: TOP trendy v bývaní na rok 2024: Interiéroví dizajnéri hovoria o návrate vintage nábytku s dušou

Základom celej miestnosti by mala byť krémová, ktorú potom hravo dotvoríte fresh doplnkami. Kombinácia modrej, hnedej a bielej vždy vyznie krásne. V takomto duchu laďte jednotlivé solitéry ako sú kreslá, stolíky, lampy, koberce, či komody. 

Veľmi pekne vyzerajú aj obliečky v bielo-modrej kombinácii s prírodnými motívmi. Takto efektívne oživíte posteľ. Využite tiež rôzne vankúšiky, sviečky, vázičky, lampáše, či koše na deky. To všetko priestor zútulňuje. 

K stredomorskému štýlu v interiéri sa hodia aj živé kvety a pastel. Či už pôjde o nejaké poličky, skrinky alebo zrkadlá s patinou je len na vás. 

Práve takéto drobnosti ovplyvňujú nielen to  ako s v danej miestosti  cítite, ale majú vplyv aj na kvalitu spánku. Na to pri výbere jednotlivých vecí nezabúdajte. V žiadnej inej miestnosti, nezohráva farba tak dôležitú úlohu. 

"Aby ste optimalizovali svoj vlastný spánok, mali by ste mať vytvorené ideálne podmienky na príjemnú atmosféru v spálni. Jedným z faktorov, ktorý je často podceňovaný, je farba stien. Pre  spálňu by ste si mali vybrať farbu, ktorá vám dá prirodzený pocit pokoja a pohody," vysvetlil Logan Foley, zo Sleep Foundation, zaoberajúci sa kvalitou spánku 

Neprehliadnite: Veci s negatívnou energiou, ktoré by ste doma nemali mať: Prečo sú podľa feng shui magnetom na nešťastie?