Presunúť na hlavný obsah

Vône ovplyvňujú našu náladu: S dizajnérkou sme sa pozreli na to, ktoré by ste mali mať v jednotlivých miestostiach

Bývanie

Ak si chcete doma vytvoriť podnetné prostredie vo všetkých smeroch, zamerajte sa na vône. Nám prezradila sympatická dizajnérka Lucia, ako na to.

Vône vplývajú na naše emócie, dotvárajú harmóniu v priestore a dokážu s našou náladou skutočne veľa. No tak ako nás vedia povzbudiť, môže nastať aj opak. A preto je veľmi dôležité, vedieť aj to, do akej miestnosti, ktorú vônu umiestnite. Vyspovedali bytovú dizajnérku, ktorá nám prezradila, čo sa do akého priestoru hodí. 

Obývačka a kuchyňa

Toto sú miesta stretnutí, sústredenia, preto je mimoriadne žiadané, aby na nás pôsobili, čo najpríjemnejšie. V zásade v nich trávime aj najviac aktívneho času.

"Citrón, sladký pomaranč, grapefruit, vlastne všetky citrusy, na nás pôsobia veľmi povzbudivo, zlepšujú náladu, našu produktivitu, výkony, dodávajú energiu. Ja ich najmä v tomto období, odporúčam zmiešať s eukalytom, ktorý má antivirotické účinky, pomáha ničiť baktérie, navyše dobre vplýva aj na imunitu a je výborným pomocníkom aj pri prechladnutí," prezrádza Lucia Gregor, interiérová dizajnérka. 

Kúpeľna

Vytvoriť si z kúpeľne malé SPA, dokážete práve atmosférou. Stačia sviečky a vôňa santalového dreva. Presne to by vám v kúpeľni nemalo chýbať. 

"Santalové drevo má na ľudskú psychiku, podobné účinky ako meditácia. Zharmonizuje, upokojí, dostane vás do rovnováhy a pomôže vám pri vyčerpaní a únave."

Neprehliadnite: Antónia a Aroa spojili vkus a udržateľnú módu. Značka Trace Collective je premyslená do posledného gombíka

Spálňa a detské izby

"Vôňa jazmínu je azda jednou z najobľúbenejších - je známa najmä pre svoju sladkú a romantickú povahu. Preto sa veľmi často využíva práve v manželskej spálni. Podporuje intimitu, vzbudzuje vášeň a navyše sa jazmínu pripisujú afrodiziakálne účinky. Napríklad v detských izbách by som sa jej však vyhla. Tam odporúčam rozhodne levanduľu." 

Upokojuje, dostáva nás do rovnováhy, znižuje srdcový tep a eliminuje stresové faktory, takže sa nám pri nej podarí skvele zrelaxovať. Dobre pôsobí pri nespavosti, čo je pri deťoch skutočne veľmi žiadané.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe