Presunúť na hlavný obsah

Bola som na začiatku vzťahu so skvelým mužom: Pokazila som to však touto hlúpou chybou

Sex a vzťahy

Začiatky vzťahu sú najkrajšie, ale aj najviac zavážia. Ak sa ukážete v zlom svetle, možno prepasiete svoju šancu tým, že urobíte hlúpe chyby. Michaela jednu takú urobila a dnes to ľutuje.

Tešila som sa na všetko s ním, ale obzvlášť ešte na jednu vec 

Michaela sa nachádzala v tej fáze vzťahu, ktorá je najkrajšia, a síce začiatok. Konečne po dlhých rokoch samoty našla niekoho, s kým trávi čas skutočne rada, kto ju priťahuje a ako sa zdá, kto je aj vo vnútri takým človekom, akého si predstavovala po svojom boku. K tomu tie motýle v bruchu zakaždým, keď sa majú stretnúť a zvedavosť, čo prinesie budúcnosť: „Na toto všetko som sa tešila. Ale tešila som sa ešte na jednu vec, že sa konečne môžem všetkým priateľkám a známym pochváliť, že som HO konečne našla,“ opisuje na začiatok Michaela. 

Mohlo by vás zaujímať: Myslela som si, že som našla skvelého partnera: Potom som počula jeho priateľov, že sa len baví na môj účet

Chcela som to tiež 

Nuž, a ako sa viete v dnešnej modernej dobe pochváliť tak, aby to zasiahlo čo najviac vašich priateľov a známych a dostalo sa vám čo najviac ohlasu či spätnej väzby? No predsa sociálne siete. Čo tam zverejníte, to tam ostane a všetci to uvidia spravidla veľmi rýchlo: „Predtým som nemala šťastie v láske a vždy som tak trocha v kútiku duše závidela všetkým svojim priateľkám a známym, či bývalým spolužiačkam z vysokej školy, akého majú partnera, odkiaľ pridávajú spoločné fotografie, ako spolu trávia čas, ako šťastne vyzerajú. Viem, je to povrchné a rovnako viem, že sociálnym sieťam nemožno veriť ani ten najšťastnejší vzťah, že je taký šťastný ako sa prezentuje. Ale ja som to chcela tiež. A teraz som to konečne mala. Skvelý partner, úžasné pocity, zaľúbenosť, očakávanie, chcela som sa pochváliť. Tak som zahájila útok na svoje sociálne siete, kde som od začiatku nášho vzťahu s Adriánom pridávala asi všetko,“ pokračuje Michaela, ktorá vtedy na tom ešte nevidela nič zlé, ani to, že robí chybu. 

Vyčítal mi, že som sa ho nespýtala, a mal pravdu 

Napokon to bol sám jej nový priateľ, Adrián, ktorý načal s ňou tému sociálnych sietí. Poprosil ju, aby prestala zásobovať svoje sociálne siete denno – denným zverejňovaním ich spoločných fotografií. Vraj sa ho ani nespýtala, či s tým súhlasí. A prišiel prvý problém. Michaela bola trocha prekvapená, ale v konečnom dôsledku mal pravdu, vôbec sa ho nepýtala a rovno ho označila, aby to videli aj jeho známi, priatelia a rodina. Chcel si ich vzťah ešte užívať  osamote, napokon začiatky vzťahu patria k tým najintímnejším, ktoré si chcete nechať ešte pre seba. Aspoň väčšina z nás áno, však? Takto jej to aj vysvetlil a čakal, že s tým prestane. 

Čítajte tiež: To, čo ma na nej na začiatku vzťahu priťahovalo, sa zmenilo vo chvíli, keď som s ňou začal žiť

Nemyslela som to v zlom, ale bolo to zlé 

Michaela si však nevedela pomôcť, myslela si, že veď ho to prejde, že sa možno len nerád ukazuje, fotografuje, a že v skutočnosti sa nič také hrozné nestalo. Preto ani nerozmýšľala, keď o dva dni postla fotografiu len jeho samotného a jej ruky na ňom, keď spal s komentárom, aké je krásne pri ňom zaspávať: „Nemyslela som to v zlom, ale to bol presne ten bod zlomu, keď mi povedal, že ma poprosil o jednu vec a ja som to pre neho nebola schopná urobiť. Vraj mu bolo so mnou krásne, myslel si, že to niekam vedie, ale že nechce byť so ženou, ktorá má hneď na začiatku vzťahu potrebu zdieľať ich vzťah a najkrajšie chvíle s tisíckami iných a čakať za to lajky ako potrebu uznania, že teraz, keď je vo vzťahu,  za niečo stojí. Vraj mu to evokuje, že nie som dostatočne vyzretá a sebavedomá a potrebujem sa uisťovať, a on hľadá ženu, ktorá presne vie, čo chce, a rozhodne to nie sú lajky ich spoločných fotografíí a žitie ich vzťahu na sociálnych sieťach každý jeden deň,“ uzatvára svoj príbeh a vystríha pred takouto hlúpou chybou aj iné ženy, pretože dnes Michaela skutočne vidí, že prepásla svoju šancu na vzťah so skvelým mužom a bola to len jej vina. 

Neprehliadnite: Bol to ten najlepší chlap pod slnkom: Potom som sa k nemu nasťahovala a zistila, že žijem v jeho tieni