Presunúť na hlavný obsah

Zahľadel sa do mladšej: Nebojovala som, lebo som myslela, že je to márne: Dnes viem, že to bola chyba

Sex a vzťahy

Timea žila s Matejom 10 rokov, keď sa zahľadel do mladšej. Uvedomovala si svoju nevýhodu oproti sokyni, ktorá bola priam stelesním mladosti, krásy a sexepílu. Rozhodla sa, že to nemá význam. Dnes po rokoch vie, že vek nebol tou príčinou, bola to ona sama...

Rokmi dospel v muža, okolo ktorého sa ženy len tak krútili 

Timea bola od Mateja staršia o 8 rokov už v čase, keď si s ním začala. On mal 25, ona 33 rokov.  Ako sama priznáva, vtedy sa cítila ešte stále sexi a mladá. Dokonca si myslela, že Mateja na nej priťahovala tá vyzretosť, dospelosť, sexepíl, istota v seba samu: „Cítila som, že mu viem dať niečo, po čom túži. Že som pre neho sexi, žiadúca, že ma vie oceniť. Nie ako iní, starší muži, ktorí si ma nevážili a preto nakoniec vzťahy s nimi ani nevydržali. Ibaže ubehlo 10 rokov, počas ktorých sa z neho stal sexi, ešte viac dospelý, rozumný a sebaistý muž s vlastným biznisom, v najlepších rokoch, okolo ktorého sa ženy len tak krútili,“ prezrádza na úvod svojho príbehu Timea. 

Mohlo by vás zaujímať: Vzala som si staršieho muža: Dnes to ľutujem, lebo jedna vec ostáva faktom... Dnes mi už nestíha...

Dnes viem, že tým problémom som bola ja sama 

Vedela, že ženy ho chcú, že sa mu doslova strkajú pod nos aj so svojimi mladými, vypracovanými telami. Nemôže však povedať, že by jej niekedy dával  nejako pocítiť, že je pre neho menej atraktívna. Alebo že by o ňu nemal už viac záujem: „Dnes viem, že tým problémom som bola ja sama, moje myslenie, nie záujem cudzích mladších žien,“ pokračuje. 

To ja som sa dobrovoľne vzďaľovala od neho 

Viola mala 43 rokov a hoci sa o seba starala, cítila na svojom tele zmeny, ktoré nedokázala ovplyvniť ani cvičením, ani stravou, bola to jednoducho genetika. Z princípu však plastiky a iné zásahy do prirodzenosti odmietala. No samu seba v tom čase presvedčila, že nie je viac pre Mateja sexi a plnohodnotnou partnerkou, ktorá by ho reprezentovala aj na verejnosti: „Začala som sa stále viac od neho vzďaľovať sama. Hoci ma volával na tie jeho firemné akcie, večierky, víkendové pobyty, nechcela som ísť, pretože jeho spolupracovníci boli v jeho a mladšom veku a akosi som sa necítila v ich spoločnosti príjemne, Akoby som predpokladala, že ma budú pokladať pri Matejovi za starú, že by mohol mať na viac,“ opisuje ďalej. 

Čítajte tiež: Mám 40 a dostala som erotický návrh od dvadsiatnika: Toto odo mňa ešte nikto nikdy nechcel

Podvedome som tú chvíľa očakávala, a ona prišla 

Nakoniec sa stalo nevyhnutné. Matej prišiel a povedal jej, že sa už dlhší čas stretáva s nejakou ženou. Timea dokonca tušila, že to bude tá nová, mladá posila v jeho tíme. Nehádala sa, neplakala, nepýtala sa prečo. Akosi podvedome stále čakala, že táto chvíľa, kedy sa musia rozlúčiť, príde: „A ona prišla. Nechala som ho zbaliť sa odísť z môjho života s takou ľahkosťou, ako do neho prišiel,“ priznáva. 

Môj vek sa napokon ukázal ako nepodstatný 

No ubehol rok, Timea bola stále sama. Napokon sa dozvedela, že Matejovi jeho vzťah s tou mladšou tiež nevyšiel. Začala sa samej seba pýtať, či neurobila chybu, ako jej hovorili aj priateľky hneď po ich rozchode. Začala sa pýtať, prečo vlastne o neho nebojovala. Uvedomila si, že ho sama dohnala k tomu, aby hľadal inú náruč. Že to pokojne nemusela byť mladšia žena, ale aj žena v jej veku. Že možno usúdil, že to ona viac nemá záujem o neho, veď prečo iné, by ho nechala len tak odísť: „V jednej chvíli som si plne uvedomila, že to ja som urobila chybu a on ďalšiu vplyvom mojej. Chcela som vrátiť čas a bojovať, nájsť v sebe odvahu napriek môjmu veku, ktorý sa napokon ukázal ako celkom nepodstatný na celom tomto príbehu,“ dodáva na záver Timea, ktorá sa momentálne snaží nájsť odvahu, aby kontaktovala svojho bývalého priateľa a zistia, či by o ňu ešte mal záujem. 

Neprehliadnite: Starší muži sú dnes atraktívnejší, ženy sa boja starnutia viac: Vek však nepodmieňuje šťastie a trvácnosť vzťahov