Presunúť na hlavný obsah

Vzala som si staršieho muža: Dnes to ľutujem, lebo jedna vec ostáva faktom... Dnes mi už nestíha...

Sex a vzťahy

Frederika už ako malá vedela, čo od života chce a išla si za tým, hneď ako dospela. Plán bol jasný... Nájsť si vhodného, solventného, staršieho muža s majetkom a peniazmi, ktorý sa jej postará o život. Aj sa jej to podarilo. Avšak nerátala s tým, že čas je neúprosný.

Nakoniec som usúdila, že to bude on, koho si vezmem 

Áno, mohlo by sa nám zdať, že Frederika je jednou z tých žien, zlatokopiek... na rovinu aj priznáva, tak som, ale mám pritom aj isté zásady, ktorých sa držím: „Nájsť si, očariť, zviesť a napokon si vziať staršieho muža, ktorý má už čo to odžité a je zabezpečený, to bol môj plán už v mladosti. Dosiahla som to pomerne rýchlo a v podstate sa nemusela ani veľmi snažiť,“ hovorí hneď na úvod Frederika, ktorá však napokon nebola očarená len majetkom a peniazmi Viktora, jej staršieho nápadníka. Podľa jej slov bol skutočne rozhľadený, inteligentný, veľa ho počúvala, veľa sa naučila, ako to v živote chodí. Rada  ním trávila čas a napokon usúdila, že je to on, koho si vezme. V jeho prípade nebolo o čom váhať, chcel si ju vziať od začiatku. 

Mohlo by vás zaujímať: Vzala som si muža staršieho odo mňa o 15 rokov: Postaral sa o mňa rozprávkovo, no napriek tomu ma to lákalo k milencovi

Ubezpečila som ju, že s tým rátam, ale realita času ma napokon dostihla 

Hoci Frederikini rodičia s nastávajúcim manželom svojej jedinej dcéry nesúhlasili, napokon to akceptovali: „Samozrejme moja mama vedela, že to nie je láska, čo k nemu cítim. Ale bol v tom úprimný obdiv a vedomie, že som si to vybrala sama. Bola to v podstate mama, ktorá ma v súkromí upozornila pred svadbou na to, že nemôžem čakať, že sa čas zastaví. Kým ja budem ešte stále mladá a žiadaná, on už bude 50-tnik so svojimi celkom inými prioritami než sú priority mladej ambicióznej ženy, ktorá sa chce v živote realizovať a presadiť sa. Vtedy som ju ubezpečila, že s tým predsa rátam, že nie som hlúpa. Ale realita ma aj tak časom dobehla,“ poznamenáva Frederika dnes, keď už vie, že čas sa zastaviť nedá a ľudia jednoducho starnú. 

Čítajte tiež: Podľahla som mladšiemu mužovi: Keď som to chcela skončiť, zistila som, že je už neskoro...

Myslela som na to deň noc... a nemohla prestať 

Frederika sa snažila byť v manželstve verná. Hoci Viktora nemilovala, sex sa snažila užiť aj so svojím manželom. Na začiatku jej to až tak neprekážalo. Napokon podľa jej slov, nebol zlým milencom a bol rozhodne pozorný ako sa na staršieho muža patrí. Dokonca jej chcel stíhať a rád s ňou aj experimentoval. No po 10-tich rokoch manželstva prišlo vytriezvenie v podobe toho, že jej jednoducho nestíha: „Začal mať zdravotné problémy. Vyslovene mu lekár odporučil, aby sa náruživého sexuálneho života nezúčastňoval. No hoci Viktor nechcel dať na rady lekárov, lebo sa bál, že ma stratí, bola som to ja, ktorá ho uistila, že to zvládneme v dobrom aj zlom a že sa nemá čoho obávať. Že som mu bola vždy verná a tak to aj ostane. Ibaže vybuchujúce hormóny, sexuálna frustrácia a neukojená túžba sa stali mojimi spoločníkmi deň noc a napokon som nedokázala myslieť už na nič iného. Jedného večera som to nevydržala a urobila som niečo skutočne šialené. Zašla do baru, zviedla prvého sexi chlapa, ktorého som uvidela a mala s ním náruživý, rýchly a neskutočný sex, po ktorom moje telo prahlo už mesiace,“ opisuje vývoj udalostí Frederika, ktorá po tomto pociťovala vinu, avšak nedokázala odolať ani ďalší raz. 

Neprehliadnite: Vlastnosti, ktoré objavíte len v staršom milencovi: Tieto veci jednoducho ovláda lepšie než ten mladší

Nechcela som čakať, kým nebudem stíhať ja 

Napokon sa rozhodla, že navonok bude tou dobrou, vernou manželkou, ktorá sa úprimne o zdravie svojho staršieho manžela aj zaujíma. Ale v tých iných chvíľach, keď nie je s ním, bude  ženou v každom slova zmysle: „Mohla som len dúfať, že mi bude veriť a že ma niečo neprezradí. Hoci ma miloval, neveru by mi neodpustil a napokon som mohla prísť o všetko. Ibaže jedna vec ostáva faktom... Nikto z nás nemladne a Viktor ma už nedokáže uspokojiť ako ženu. Dnes ľutujem, že som si ho vzala, pretože mi jednoducho nestíha a ja som nikdy nechcela byť nevernou manželkou. Nemám však na výber. Nechcem čakať dovtedy, kým nebudem zase stíhať ja. Nechcem svoj život premrhať, hoci s rizikom, že mi raz na to príde,“ uzatvára svoj príbeh Frederika, ktorá je  dodnes ohľadom svojich známostí skutočne diskrétna.