Presunúť na hlavný obsah

Bol to ten najlepší chlap pod slnkom: Potom som sa k nemu nasťahovala a zistila, že žijem v jeho tieni

Sex a vzťahy

Michaela sa zamilovala do chlapa, ktorý bol pozorný, šarmatný, dokonalý gentleman, ale len do chvíle, keď sa viac nemusel pretvarovať a nasťahoval si ju do bytu ako všetko možné, len nie ako rovnocennú partnerku. V jednom okamihu pochopila, že žije v jeho tieni a to sa jej prestalo páčiť.

Keď sa vám snaží nahovoriť, že vy ste pre neho najdôležitejšia 

Michaela, sadla na lep mužovi, ktorý bol asi až príliš dokonalý na to, aby bol aj skutočný. Ono to tak, napokon niekedy celé vypáli: „Myslíte si, že je to ten najlepší chlap pod slnkom, samé láska, miláčik, zlatíčko. Zahŕňa vás samou pozornosťou, darčekmi, ste pre neho dôležitá vo všetkých smeroch. Aspoň sa vám to snaží nahovoriť. Jedného dňa, ako keby sa zle vyspal a všetko je inak. Skutočnosť je taká, že vy sa neprebudíte zo zlého sna, pretože sa k nemu ešte aj nasťahujete a pochopíte, že žijete v jeho tieni. Čo urobíte?“ pýta sa ako rečnícku otázku Michaela, ktorá v jednom okamihu presne vedela, čo musí urobiť, ak chce žiť vlastný život.

Mohlo by vás zaujímať: Mesiace som o ňom snívala a myslela si, že je to playboy: Keď si ma konečne všimol, všetko bolo inak

Typicky chlapské veci mi nevadili, ale zmena jeho osobnosti rozhodne áno

Všetko bolo super, ale len do momentu, kedy sa k Ondrejovi nenasťahovala. Hneď v prvom týždni začal ukazovať svoju pravú tvár. To, že sa správal v istých veciach ako typický chlap, jej rozhodne nevadilo: „Mám na mysli, že ponožky som našla vždy hodené v kúte pri koši na bielizeň, alebo že svoje veci prehodil len cez stoličku. To skutočne nie je podstatné, keď to má čo prevýšiť po osobnostnej stránke. Ibaže práve jeho osobnostná stránka sa celkom zmenila. Akoby mojím príchodom do jeho domácnosti získal, kuchárku, práčku, vybavovačku pošty, v neposlednom rade spolubývajúcu, ktorá však neprispieva na byt, v ktorom žije, ale ho platí sama,“ opisuje vývoj udalostí po nasťahovaní sa k dotyčnému Michaela. 

Platila som spoločný nájom sama, robila mu nákupy aj sekretárku

Nájom jej prvé dva mesiace vysvetľoval tak, že potreboval investovať do niečoho skutočne dôležitého. Že jej to vráti, a ona mu ako inak verila, pretože vedela, že rozbieha vlastný biznis. Ibaže po čase ju začal zaťažovať skutočne všetkými svojimi „vybavovačkami“ ako to sama nazvala. Mala mu vybaviť poistku, potom mu chodila umývať auto, chodila sama na nákupy a sama ich platila: „Dokonca raz ma požiadal, aby som vybrala darček pre jeho mamu k okrúhlinám a poslala jej kvety s odkazom. Pritom ma s ňou ešte ani nepredstavil. Vôbec som ju nepoznala. Ako pomôcť mu je jedna vec, keď sme partneri. Ale miestami som sa začínala cítiť ako jeho sekretárka. Najmä po tom, čo som mu balila balíky kvôli jeho biznisu a riadila mailovú komunikáciu. Keď som sa ozvala, že mám toho naozaj veľa, pretože mám aj vlastnú prácu, ktorá je zase dôležitá pre mňa, urazil sa. Vraj, ak mi je zaťažko mu pomôcť, niekoho si najme. Nezabudol vyčítavo podotknúť, že dotyčného bude musieť platiť, takže nevie, či zaplatí ďalší nájom on. Vraj aby som si pre istotu odložila,“ hovorí o jeho správaní Michaela, ktorá si uvedomila ešte niečo. 

Čítajte tiež:  Takto som zistila, že som pre neho len dočasná hračka: V skutočnosti mal jasný cieľ

Nebudem za neho žiť jeho život ani žiť v jeho tieni 

Ako slobodná, s vlastným bytom a vlastnými výdavkami bola na tom finančne lepšie než je práve teraz. Keď si prezrela všetky svoje výdaje za posledné mesiace na účte, zistila, že míňa viac na neho a jeho biznis či spoločné bývanie, ktoré sa spoločne len tvárilo viac než kedy míňala sama na seba: „V tomto momente som si povedala dosť. Nebudem za neho žiť jeho život, ani platiť jeho biznis, či celý byt každý mesiac. Nebudem žiť v jeho tieni a uprednostňovať jeho potreby pred svojimi, pretože on to rozhodne neurobil ani raz počas toho obdobia, ako som sa k nemu nasťahovala,“ dodáva na záver Michaela, ktorá zistila, že si na krk uviazala v skutočnosti peknú pijavicu. 

Neprehliadnite: Muža svojich snov som stretla úplnou náhodou: To, čo však nasledovalo, by nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi