Presunúť na hlavný obsah

Vzťah, ktorý je predurčený na úspech definuje toto číslo: Hrá vekový rozdiel podstatnú úlohu v tom, či pár spolu vydrží?

Zábava

Áno, v určitom zmysle aj vek zohráva kľúčovú úlohu v tom, či je vzťah dvojice predurčený na úspech alebo nie. Aký vekový rozdiel je považovaný za ideálny?

Čo funguje skvele pre jeden pár, nemusí byť vhodné pre druhý

Vekový rozdiel je často jednou z tých línií, ktoré ľudí zaujímajú a skutočne je jedným z indikátorov toho, či je vzťah predurčený na úspech alebo nie. Samozrejme všade sú nejaké výnimky, no výskumy a odborníci v tom majú celkom jasno.

Výsledky ukazujú, že páry, ktoré majú vekový rozdiel päť rokov, majú o 18 % vyššiu pravdepodobnosť, že sa rozídu, ako páry, ktoré sú v rovnakom veku. Ako sa priepasť zväčšuje, šanca na rozchod rastie. S 10-ročným odstupom šanca na rozdelenie vyskočí na 39 %. A s 20-ročným odstupom sa šanca na rozchod takmer zdvojnásobí a dostane niekde k 95 %.

Čítajte tiež: Symbol večnej mladosti: Vďaka tomuto si ženy dokážu udržať najlepší vek a neustály záujem mužov

Jeden výskum naznačuje, že zlatý rozsah môže byť medzi 0 a 3 rokmi, čo dokazuje, že menší vekový rozdiel, je znakom dobrej jednoty vzťahu a vzájomného porozumenia. Je však dôležité mať na pamäti, že vek nedefinuje vzťah, je to len jedna jeho dôležitá súčasť. Komunikácia, rešpekt, hodnoty a spoločný rast sú potrebné.

Pri pohľade na najlepší vekový rozdiel pre vzťah je jasné, že neexistuje jediná odpoveď, ktorá by vyhovovala všetkým. Vďaka mixu postáv, udalostí a situácií má každé spojenie svoju chémiu. Čo funguje skvele pre jeden pár, nemusí byť vhodné pre druhý.

Mohlo by vás zaujímať: Mali sme sex pomaly denne, napriek tomu som chcela viac: Nakoniec som však zistila o sebe krutú pravdu

Keď by sme to mali uzavrieť, najdôležitejšie je to, ako sa daní jedinci spájajú a rozumejú si. Je to v tom, ako dobre sa vyrovnávajú s problémami v spoločnom živote. A ako rozumejú vzájomným nádejam, obavám a ako sa každý deň milujú, rešpektujú.