Presunúť na hlavný obsah

Rozišla som sa s ním, no stále som ho milovala: Urobila som to kvôli jednej veci

Sex a vzťahy

Sára bola zamilovaná, no rozchod bol nevyhnutný. Keď sa presvedčila o jednej veci, ktorá ju už dlho vnútorne zožierala, pochopila, že vlastne ani nemá na výber, ak nechce žiť v klamstve.

Obaja sme chceli prežiť lásku znova 

Naša známa, Sára, stretla Braňa v čase, keď už po láske veľmi túžila. Rozhodne nemôže povedať, že ich vzťah bola láska na prvý pohľad, ba dokonca ani na druhý. Spoznávali sa len veľmi pomaly, opatrne, obaja si prešli nepeknými rozchodmi, ktoré im zlomili srdce, no obaja chceli prežiť lásku znova: „Takto som to vnímala nielen u seba, ale aj u Braňa. Bol tichý, nenápadný typ muža, ktorého by ste pravdepodobne v miestnosti plnej ľudí, prehliadli. Keď ho však necháte hovoriť, keď chce hovoriť a budete pozorne počúvať, zistíte, že máte pred sebou hotový poklad. Trvalo to aj u mňa, no nakoniec som pochopila, že som sa do neho skutočne zamilovala a bola som konečne po dlhom čase zase šťastná,“ opisuje Sára hneď na úvod svojho príbehu, ktorý bohužiaľ nemal šťastný koniec. 

Mohlo by vás zaujímať: Povedala som mu, že je koniec, hoci som sa do neho v skutočnosti zamilovala: Bolo to však pre jeho dobro

Po čase som cítila, že niečo nie je v poriadku 

Sára prežívala s Braňom naozaj krásne začiatky vzťahu. Možno neboli nejaké náruživé, rýchle, spontánne. Skôr opatrné, ale plné pochopenia, tých správnych slov a dotykov, ktoré im obom skutočne chýbali. No niekoľko situácií, ktoré si naplno uvedomila, jej pomaly začali otvárať oči a donútili ju z tohto krásneho sna sa postupne preberať: „Nepáčilo sa mi to. Po čase som vedela, že niečo nie je v poriadku. Bolo to takými maličkosťami. Napríklad lipol na jednom darčeku, o ktorom som vedela, že dostal od bývalej lásky. Rozhodla som sa, že mu kúpil ten istý typ darčeka, ale lepší. Poďakoval, vraj je krásny, ale on už predsa jedny svoje obľúbené hodinky má. Nezložil ich. Stále nosil darček od bývalej lásky a ten môj ležal v krabičke, vraj keď mu dochodia tie, čo má, potom ich začne nosiť. No cítila som, že to nebol pravý dôvod,“ prezrádza Sára ďalej. 

Čítajte tiež: Prišiel mi do života, keď som nechcela žiadneho muža: Týmto ma nakoniec presvedčil, aby som to s ním skúsila

Záležalo by len na tom, že ma chce on 

No stali sa aj ďalšie situácie. Napríklad ju nechcel ešte predstavovať rodine, pretože sú stále v poznávacej fáze. No tiež dodal, že jeho bývalú partnerku mali veľmi radi a obáva sa, ako by prijali ju: „Aj by som to pochopila, ale na druhej strane, ak by si bol naším vzťahom istý tak ako som bola do určitej chvíle aj ja, urobil by to, aj keby riskoval, že sa im nebudem páčiť. Koniec koncov, záležalo by len na tom, že ma chce on, nemusí ma chcieť jeho rodina, keď už to musím takto povedať,“ pokračuje Sára. 

Žije stále v minulosti a nádeji na návrat k bývalej láske 

Všetko to boli pre Sáru jasné signály, že niečo nie je v poriadku. A hoci už šípila, o čo ide, nechcela si to priznať, aby skončila znova so zlomeným srdcom. No raz v noci, keď sa prebrala a on pri nej nebol, vyšla zo spálne a videla ho, ako si na svojom počítači prezerá staré fotografie s ňou a pritom mu tečú po tvári slzy: „O ich vzťahu som vedela len toľko, koľko mi povedal. A ja som sa viac nepýtala, nepotrbovala som to vedeť. Vlastne som pravý dôvod ich rozchodu ani nevedela.  Myslela som, že je koniec a chce sa posunúť vpred práve so mnou. No toto mi dokázalo, že sa mýlim a ten muž žije ešte stále v minulosti a nádeji, že sa dajú s bývalou láskou dokopy. Zrazu som si uvedomila, že zatiaľ, čo ja ho naozaj milujem, pre neho som asi len prechodná stanica a toto poznanie skutočne zabolelo. Nemala som na výber, musela som sa s ním rozísť skôr než si ublížim ešte viac,“ objasňuje Sára, ktorá skončila aj po ďalšom vzťahu v slzách, ale bolo to nevyhnutné: „Nemohla by som predsa žiť v klamstve. Nech si ujasní, čo alebo vlastne koho chce, ale nech ma nevodí za nos, presne takto som mu to aj povedala,“ dodáva na záver Sára. 

Neprehliadnite: Bol to ten najlepší chlap pod slnkom: Potom som sa k nemu nasťahovala a zistila, že žijem v jeho tieni