Presunúť na hlavný obsah

3 najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame pri starostlivosti o pleť: V tomto si spôsobujeme zbytočné problémy

Krása

Viete, akých najčastejších chýb sa dopúšťame v rámci starostlivosti o pleť? Mnohé totiž robíme automaticky a vôbec ich nepovažujeme za zlé. Avšak dopad na našu pleť býva skutočne negatívny.

1. Odličujeme sa len vodou

Toto je teória mnohých žien, ale je to veľká chyba. Odličovanie len vodou a mydlom, rozhodne nestačí, nakoľko mnohé zložky make-upu nie sú rozpustné vo vode. Na tvári potom zostanú prvky, ktoré sú rozpustné len v tukoch a vy si spôsobujete to, že pleť sa poriadne zanáša.

Inšpirujte sa: 5 vlasových účesov na rok 2024 podľa expertov:  Do módy sa vracajú pramene ofiny nabok a skutočná krása

Nastáva upchávanie pórov a tvorí sa akné. Samotné mydlo prispieva k sťahovaniu pleti a jej vysúšaniu. Navyše, čokoľvek si na zle odlíčenú pokožku nanesiete, nedostane sa to tam, kam sa to dostať má. 

2. Používame nevhodné peelingy

Niektoré ženy nedajú na peeling dopustiť, avšak aj tu sa treba držať toho, že všetko s mierou. Nemali by ste ho používať častejšie ako dvakrát do týždňa a takisto je dobré poznať kvalitu svojej pleti, aby ste si ju nevhodne zvoleným peelingom zbytočne nepresúšali. Príliš drsné peelingy totiž dokážu narušiť vrchnú vrstvu kože. Stavte skôr na jemné verzie, ktoré sú vhodné pre krehkejšiu a citlivejšiu pleť. 

3. Nečistíme si dostatočne často štetce na make-up

Toto je takisto nesmierne dôležité. Všetko, čím nanášate make-up, krémiky, musíte pravidelne a to znamená raz týždenne, dôkladne čistiť. Oleje obsiahnuté v líčidlách sa totiž hromadia na štetcoch.

Mohlo by vás zaujímať: Farby na vlasy, ktoré budú hitom roka 2024: Kaderníci vybrali odtiene, do akých sa ženy zamilujú

Práve takýmto spôsobom si potom na pleť nanášate zbytočne nečistoty a môže to spôsobiť problémy s pleťou. Umývajte si štetce detským šampónom a vodou, aby ste uvoľnili odolné nánosy. Verte, že tvárička sa vám poďakuje.