Presunúť na hlavný obsah

Svadobné šaty Rachel McAdams vo filme Notebook boli inšpirované inými ikonickými šatami celebrity 20. storočia

Zahraničné celebrity

Kto by si nepamätal milostný príbeh Notebooku v hlavnej úlohe s Rachel McAdamsovou a Ryanom Goslingom, ktorý má už 20 rokov? Uhádnete, svadobnými šatami ktorej známej celebrity boli inšpirované tie, ktoré mala na sebe postava Allie?

Jedno ste možno netušili 

Milostný príbeh známej sfilmovanej novely Nicholasa Sparksa, Notebook, má vo svojom filmovom repertoári tých najobľúbenejších romantických príbehov nejedna z nás. Rachel McAdams ako Allison „Allie“ Hamilton a Ryan Gosling ako Noah Calhoun sa do seba zaľúbili v 40-tych rokoch minulého storočia v Južnej Karolíne. Ich príbeh ako aj pikošky z filmu mnohí poznáme, no jedno ste možno doteraz netušili. Viete, kým boli inšpirované svadobné šaty Allie vo filme? 

Mohlo by vás zaujímať: Romantický film Notebook: Napriek odlišnosti svetov a rodín sa do seba zamilujú a musia prejsť prekážkami

Inšpirované jednými z najikonickejších šiat všetkých čias 

Allieine svadobné šaty boli inšpirované jednými z najikonickejších svadobných šiat minulého a možno aj tohto storočia. Išlo o šaty celebrity a neskôr členky kráľovskej rodiny, Grace Kelly, ktorá si v roku 1956 vzala monackého princa, Rainiera III. Prráve tieto šaty inšpirovali aj v skutočnosti nielen na filmovom plátne množstvo žien tej doby. No a ako inšpirácia poslúžili aj kostýmovej návrhárke Notebooku, Karyn Wagner: „Približne 90 percent kostýmov som vyrobila, pretože som špecifická vo svojom rozprávaní, a jedným z týchto kostýmových vzhľadov boli Allieine svadobné šaty,“ cituje ju magazín Marie Claire. Len pre pripomenutie, postava Allie mala na sebe svadobné šaty počas jej rozchodu s Noahom, keď sa chcela vydať za Lona Hammonda Jr. 

Čítajte tiež: Nevesty, ktoré prepisovali históriu: Tieto ženy menili dejiny a to nielen fashion sveta

Množstvo čipky a viktoriánsky závoj boli symbolom doby 

Wagner pre Allie navrhla a vyrobila biele čipkované svadobné šaty doplnené závojom a dlhými rukávmi: „Množstvom čipky na šatách som chcela poukázať na bohatstvo rodiny a tiež tým, aký veľký bol závoj,“ povedala Wagner a dodala, že v období a po druhej svetovej vojne  bolo v móde mať na sebe závoj svojej prababičky z viktoriánskych čias a mohli si ho dovoliť práve tí bohatí. Mnohí si ho dali dovážať až z Francúzska a za nemalé peniaze. 

Neprehliadnite: 10 najlepších televíznych a filmových svadobných šiat v podaní ikonických a nezabudnuteľných hollywoodskych neviest

Pre herečku boli zámerne nepohodlné 

Wagner tiež dodala, že tieto svadobné šaty boli zámerne navrhnuté tak, aby boli samotnej herečke, Rachel McAdamsovej nepohodlné na nosenie. Prečo? Aby sa jednoducho vedela lepšie vžiť do svojej postavy, ktorá v skutočnosti milovala iného muža, nie toho, ktorého si mala vo filme brať: „Chcela som, aby si prostredníctvom šiat uvedomila, že z toho nie je šťastná. Nebola šťastná. Vlastne tu nechcela byť,“ dodáva na záver na margo súvislosti šiat a hlavnej postavy Wagner. 

Páčili sa vám svadobné šaty postavy Allie z filmu Notebook inšpirované ikonickými svadobnými šatami Grace Kelly?

spolu hlasovalo 2 ľudí

Áno
1
Nie
1