Presunúť na hlavný obsah

Návrhárka svadobných šiat princeznej Diany pracuje na modernej verzii ikonickej róby o 43 rokov neskôr: Čo by na nich zmenila?

Zahraničné celebrity

Kto by si nepamätal neskutočne nadýchané, bohato zdobené svadobné šaty s dlhou vlečkou princeznej Diany z roku 1981? O 43 neskôr sa dozvedáme, že ich módna návrhárka dnes pracuje na znovuzrodení, na modernej interpretácii týchto ikonických svadobných šiat.

Moderná interpretácia ikonických svadobných šiat 

Jedny z najikonickejších svadobných šiat v histórii dostávajú moderné osvieženie, interpretáciu dnes, o 43 neskôr. Ide o svadobné šaty princeznej Diany navrhnuté v skutočnosti manželskou dvojicou módnych návrhárov Davida a Elizabeth Emanuelových, ktorí sú dnes už rozvedení. Elizabeth to pre magazín People nazvala pokračovaním a dodala, že sa chystá vliezť späť do stroja času a urobiť modernú interpretáciu týchto ikonických šiat. 

Mohlo by vás zaujímať: Pár dní pred svadbou chcela Diana Spencer odvolať svadbu s princom Charlesom: Táto osoba zmenila jej rozhodnutie

Vtedy by som na nich nič nemenila, dnes sa na ne pozerám inak 

„Pokúsim sa zachytiť ducha originálu, ale teraz mojimi očami. Chcem zachovať všetky iskry a perly, ale s úplne inou víziou. Je to naozaj vzrušujúca vec, pretože sa ma často pýtajú, či by som urobila tieto isté šaty znova také, aké boli? No v roku 1981 by som na šatách nič nemenila, ale keby som sa na to teraz pozrela, je toľko možností,“ prezradila Elizabeth pre spomínaný magazín. 

Čítajte tiež: Kráľovná Alžbeta II. chcela, aby sa Diana Spencer vydala za niekoho iného z kráľovskej rodiny, nie za Charlesa: Aký mala dôvod?

Povedala som si, že ideme na istotu 

Len pre pripomienku, Dianine pôvodné šaty z roku 1981 mali volánový golier, naberané rukávy, objemnú sukňu a 25 - metrovú vlečku. Diana  vtedy ani netušila, že dvojica týchto módnych návrhárov jej svadobných šiat vyrobila ešte jedny náhradné svadobné šaty, aby išla na istotu:  „Bola som trochu neurotická a pomyslela som si, čo sa stane, ak sa niekto vláme a ukradne šaty, alebo sa niečo rozleje, vypukne požiar alebo ich dokonca ukradnú? Tak som si povedala, že si urobím náhradné šaty,“ cituje ju magazín Marie Claire. 

Neprehliadnite: Fakty zo života Diany, ktoré zmenia váš pohľad na kráľovskú rodinu aj samotnú princeznú z Walesu

Stratené náhradné svadobné šaty 

Tak, inšpirované ružovou róbou, ktorú s Davidom vyrobili pre Dianu na súkromnom plese pár dní pred jej svadbou, Elizabeth vyrobila druhé šaty, hoci im chýbala dlhá vlečka. Hodváb bol biely, nie slonovina, z ktorej boli vyrobené kráľovské svadobné šaty. No a zatiaľ čo Dianine svadobné šaty mali naberané rukávy, Elizabeth povedala, že náhradné šaty mali tenšie, viac priliehajúce k jej pažiam s volánovými manžetami. Tieto náhradné svadobné šaty však neboli nikdy dokončené a Elizabeth si dnes nie je ani istá, čo sa s nimi vlastne po rokoch stalo: „Nikdy sme tie šaty na Diane nevideli, ale bolo by krásne si ju v nich predstaviť,“ cituje ju na záver magazín. 

Páčili sa vám svadobné šaty princeznej Diany z roku 1981?

spolu hlasovalo 72 ľudí

Áno
16
Nie
56