Presunúť na hlavný obsah

Pár dní pred svadbou chcela Diana Spencer odvolať svadbu s princom Charlesom: Táto osoba zmenila jej rozhodnutie

Zahraničné celebrity

Pár dní pred samotnou kráľovskou svadbou princezná Diana, vtedy ešte Diana Spencer, ju vraj skoro odvolala. Kľúčovou postavou v zvrátení jej rozhodnutia bol práve tento pre ňu blízky človek. Vraj pokiaľ išlo o mladú Dianu, svadba bola pre ňu mimo po tomto incidente.

Mesiac do svadby s princom a večierok 

V súvislosti s novou publikáciou o kráľovskej rodine, vyšla najavo nová skutočnosť, ktorú mnohí ani netušili. Autorka knihy My Mother and I, Seward, v nej píše, že mladá Diana Spencer sa v skutočnosti nechcela vydávať za princa Charlesa: „Zostával mesiac do svadby s následníkom trónu, keď sa Diana zúčastnila oslavy 21. narodenín princa Andrewa na hrade Windsor. Tam  prirodzene, dúfala, že si zatancuje so svojím snúbencom, princom Charlesom,“ opisuje v knihe autorka. 

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovná Alžbeta II. chcela, aby sa Diana Spencer vydala za niekoho iného z kráľovskej rodiny, nie za Charlesa: Aký mala dôvod?

Túžba po tanci s princom 

Na spomínanej oslave vtedy vystupoval už v tej dobe známy a slávny spevák Elton John. Počas celého večera princ Charles vraj chodil po miestnosti a snažil sa hovoriť so všetkými prítomnými hosťami: „Diana bola zúfalá. Jej snúbenec bol väčšinu predchádzajúceho týždňa preč v Amerike, no zjavne nemal chuť s ňou tancovať. Cítila sa emocionálne vyčerpaná a vrhla sa do divokého víru tanca s jedným mužom za druhým, a nakoniec tancovala aj sama,“ pokračuje v zdelení príbehu, ako sa mal vraj stať. 

Čítajte tiež: Spomienka na Dianinu smrť je stále živá: Čo mohlo princeznej z Walesu pred 26 rokmi zachrániť život?

Kráľovská svadba bola mimo, no otec nevesty poukázal na toto 

Podľa slov autorky si v jednom okamihu tohto večierka všimol sluha, Mark Simpson, že Diana vyzerá vyčerpane a stratená vo svojich myšlienkach, no stále sa pohybuje v pomalom, rytmickom tanci, akoby mala v hlave nejakú melódiu: „Diana sa potom okolo 5:30 po večierku vybrala do domu svojho otca v Northamptonshire, pričom sa cítila rozrušená, nahnevaná a nemala v úmysle sa nikdy vrátiť odkiaľ prišla. Pokiaľ ide o Dianu, kráľovská svadba bola mimo. Keď však vysvetlila svoje rozhodnutie svojmu otcovi, grófovi Spencerovi, bol zhrozený. Keď ju upokojil, poukázal na to, že by bolo hrubou nezdvorilosťou prerušiť zasnúbenie s budúcim kráľom tak blízko svadby.“ 

Neprehliadnite: Charles nebol stvorený na to, aby sa stal kráľom, mala kedysi povedať princezná Diana: Šťastie otca svojich detí videla inak

Nechala sa presvedčiť, pretože verila na šťastné konce 

Autorka ešte napísala že po návale sĺz a nerozhodnosti sa napokon nechala presvedčiť svojím otcom, aby kráľovskú svadbu nerušila. Seward ale tiež pripúšťa, že mladej Diane sa páčilo aj to, že po svadbe mohla byť princeznou z Walesu: „V 19-tich rokoch bola ešte stále dosť mladá na to, aby verila v šťastné konce,“ dodáva na záver autorka. Aj napriek tomu, čo jej hovorila hlava a jej inštinkty v tú noc konania večierka, nechala sa prehovoriť a všetci vieme, ako to s ich manželstvom dopadlo.