Presunúť na hlavný obsah

Kate Middleton sa čoraz viac približuje k princeznej Diane a to nielen štýlom obliekania: Čo majú Williamove ženy života spoločné?

Zahraničné celebrity

Na mamu svojho manžela sa čoraz viac ponáša. Nie však výzorom, ale správaním a tým, o čo sa v živote snaží. Čo spája princeznú Kate a princeznú Dianu, hoci sa nikdy nestretli?

Kate obdivovala Dianu ešte predtým, ako do jej života vstúpil William

Je to už štvrťstoročie, čo sa svet rozlúčil s princeznou ľudu. A zatiaľ čo Dianine dobročinné činy a nezištnosť inšpirovali v priebehu rokov mnohých fanúšikov, je tu najmä jedna osoba, na ktorú mala podľa všetkého obrovský vplyv. Jej nevesta Kate Middleton. Diana aj princezná Kate si získali srdcia ľudí, ale tu sa ich podobnosť nekončí. Nielen Briti, ale aj odborníci na kráľovský protokol ich už roky porovnávajú.

Hoci bola Diana vychovaná v šľachtickej rodine, podľa kráľovských štandardov bola vlastne len obyčajné dievča. Pred svadbou s princom Charlesom v roku 1981 mala dokonca normálne zamestnania, pracovala ako tanečná inštruktorka, opatrovateľka a asistentka v škôlke. Kate pochádzala z ešte skromnejších pomerov, pretože jej rodičia Carole a Michael pracovali ako letuška a letový dispečer, kým si založili vlastnú spoločnosť. Ich dcéra vyštudovala St Andrew’s, kde sa zoznámila s Williamom. 

Mohlo by vás zaujímať: Herečka Julia Roberts zažiarila na premiére miniseriálu ako nikdy: Jej úsmev a perfektnú postavu možno len obdivovať

Pravidelne obdivujeme ​​módne outfity Kate a je to jedna z najvýraznejších paralel medzi ňou a Dianou, ktorá z oboch urobila módne ikony. Podľa zdroja blízkeho Kate to nie je náhoda. Tá obdivovala Dianin vkus predtým, ako do jej života vstúpil William. Počas školských čias povedala priateľom, že Diana je jej veľkým fashion vzorom.

Vojvodkyňa venuje svoj čas podpore mnohých charitatívnych projektov, s osobitným dôrazom na podporu v ranom detstve a duševné zdravie detí. V roku 2016 pomohla spustiť kampaň Heads Together na boj proti stigme duševného zdravia a tiež položila kvety na pódium Clapham Common, aby vzdala hold Sarah Everard, ktorá bola zavraždená, keď kráčala v noci domov.

Tieto nezištné činy, medzi mnohými inými, si získali srdcia a priazeň ľudí. Rovnako v charitatívnej a humanitárnej oblasti bola nastavená aj Diana. Mala veľkú filantropickú dušu a pomáhala, kde sa dalo.

Kate sa tiež dostáva uzania za to, že je praktickou mamou, často na internete zverejňuje fotky dobrodružstiev s deťmi a rovnako sa deťom venovala aj Diana. Jej bývalý šéfkuchár Darren McGrady raz prezradil, že Diana vždy chcela, aby boli chlapci normálnejší tým, že im dovolí zažiť veci, aké prežívajú aj obyčajné deti. U Williama a Kate to teraz tiež vidíme.

Čítajte tiež: Filmová Pretty Woman oslávila 55. narodeniny: Julia Roberts nie je len skvelá herečka, ale aj majsterka módy. Tu sú dôkazy

Hoci Dianina smrť znamenala, že sa so svojou nevestou nikdy nemohli stretnúť, paralely medzi týmito dvoma ženami sú naozaj silné. Od štýlových outfitov až po ich charitatívne aktivity, obe si získali národ spôsobom, ktorý prežije mnoho ďalších generácií.