Vďaka tomu, že ma manžel nechal samu s deťmi, som sa naučila tieto cenné životné lekcie

Vždy som patrila k ženám, ktoré sa na muža spoliehali absolútne vo všetkom. Keď som však ostala sama, bola som prinútená naučiť sa všetko, aby som sama s deťmi v tomto svete aj „prežila“.

Keď som ostala sama s deťmi, bola som prinútená naučiť sa všetko, aby sme v tomto svete aj „prežili“

Keď som ostala sama s deťmi, bola som prinútená naučiť sa všetko, aby sme v tomto svete aj „prežili“

Zdroj: Profimedia.sk

Mariku (32) jej manžel opustil z ničoho nič. Nechal jej len krátky odkaz na papieri, v ktorom stálo, že chce od života viac. Samozrejme, ako inak, nie sám, ale spolu so svojou mladou milenkou, o ktorej sa Marika dozvedela od známych. „Nasledoval v podstate scenár ako v každom takomto prípade. Najskôr som presvedčila samu seba, že on sa určite vráti, veď mu predsa budeme chýbať. Potom kruté vytriezvenie, sebaľútosť, záchvaty paniky ako to ja sama s deťmi teraz zvládnem. No s každým jedným dňom som sa presvedčila, že sa mi nič lepšie stať nemohlo. Prečo? To vám hneď objasním,“ prihovára sa nám naša čitateľka Marika. 

Mohlo by vás zaujímať: Jedna veta ma stála manželstvo: Ľutujem, že nemôžem vrátiť čas späť...

Nepotrebujem muža, ktorý dokázal opustiť svoje deti 

Pretože, ak by bol opustil len mňa, to by som ešte možno pochopila, ale ako môže opustiť a prestať sa zaujímať o svoje deti? Takého otca moje deti naozaj nepotrebujú. 

Veci si dokážem zariadiť aj sama

Najťažšie bolo skoordinovať seba a deti po jeho odchode. Keďže som nemala na blízku sestru či mamu, s ktorou by som si pomohla, musela som si všetko zariadiť ako sa dalo. Pomáhala susedka, kamarátka, dokonca kolegyňa v práci aj triedna učiteľka. Trvalo to, bol to boj, ale vďaka tomu všetkému som sa stala aj výbornou organizátorkou. S deťmi to zvládame aj samy, naviac aj bez auta svojho manžela. Áno, predstavte si, že aj to nám vzal... 

Peniaze dokážem zarábať rovnako šikovne ako on

Môj manžel bol ten, koho som vždy obdivovala, čo sa týka práce, pracovného nasadenia, dosiahnutia cieľov, úspechu. Myslela som si, že v tomto na neho nemám. Že som ten typ, ktorý vie perfektne fungovať v domácnosti a robiť rodinu šťastnú. Ako sa však ukázalo, ani to nebolo zárukou šťastia a čuduj sa svete, nakoniec som si dokázala rozbehnúť za pomoci známych a priateľov aj vlastný biznis, ktorý moju rodinu dnes celkom dobre živí. 

Neprehliadnite: Jediná rada od mojej matky mi zmenila osud: Nebyť toho, čo mi povedala, skončila by som v zničujúcom vzťahu

Vždy máte a dokážete viac než si myslíte

Život bez pomocnej chlapskej ruky je ťažký. O tom potom. Najmä ak niečo v dome či v mojom prípade na byte odíde a nevedela som si s tým rady. Avšak stačilo párkrát k tomu zavolať ochotného suseda alebo jednoducho opravára, a pozerať sa ako to funguje, a ako to nabudúce zvládnuť aj sama. Nehovorím, že sa zo mňa stal ešte aj šikovný opravár, ale niektoré z typicky mužských prác dnes naozaj dokážem zastať sama. To je tiež na nezaplatenie. 

Aj traja sú rodina

Na to, aby som sa ja alebo moje deti cítili ako súčasť rodiny nepotrebujeme otca ako hlavu rodiny.  Samozrejme dobrý otec je vo výchove rovnako na nezaplatenie, ale ak je takého charakteru ako môj manžel, potom si hravo vystačíme aj sami, a rodinné puto máme medzi sebou dokonca ešte silnejšie.

Čítajte tiež: Exmanžel mi roky robil zo života peklo: Až toto ho presveddčilo, aby ma konečne nechal na pokoji

Foto:
Profimedia.sk
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba