Presunúť na hlavný obsah

Mercedes-Benz vo filme: Tri vizionárske filmové autá

Zábava

Pre súťaž Los Angeles Design Challenge 2011, ktorá hľadá najpozoruhodnejšie nové filmové auto pre Hollywood, vstúpili do radov scenáristov dizajnéri štúdia Mercedes-Benz Advanced Design Studio v Sindelfingene a Carlsbade (USA). Výsledok: tri visionárske „autá pre hrdinov“ – jeden Mercedes-Benz a jeden smart na mieru šité pre akčný trhák a luxusný koč Maybach pre modernú rozprávku. Futuristický Strieborný šíp Mercedes-Benz bojuje proti zlu s dvomi testovacími figurínami. smart 341 Parkour so schopnosťou šplhania a lietania pomáha mladej reportérke k jej životnému článku. Maybach Berline vnesie kúzlo do života nešťastnej Popolušky.

 

Strieborný šíp Mercedes-Benz a testovacie figuríny
 
Dizajnéri štúdia Mercedes-Benz Advanced Design Studio v kalifornskom Carlsbade týmto spôsobom vzdali hold značke Mercedes-Benz k 125 rokom inovácií v technike a dizajne automobilov, ktorý je zrelý pre film. Hlavnými predstaviteľmi s logom s hviezdou sú dve technicky vyspelé postavy, ktoré výraznou mierou prispeli k zosúladeniu štýlového dizajnu a bezpečnosti v autách: kultové športové vozidlo Mercedes-Benz Strieborný šíp a testovacie figuríny.
Dej filmu Silver Lightning sa odohráva v blízkej budúcnosti, období umelej inteligencie. Dve testovacie figuríny s menami Hans05 a Franz02 sa rozhodnú bojovať proti krutovládcovi Dr. Crash Barrier, aby zachránili svoj milovaný mercedes Strieborný šíp. Zvedú akciou nabitý a nervy trhajúci duel s nemilosrdným Baranidlom a nakoniec ho porazia lsťou. Strieborný šíp je nízko položená socha na kolesách. Technickým triumfom je beznábojové koleso so šikmo uloženými valcami, ktoré umožňuje zatáčanie vo všetkých smeroch. Proporcie tohto futuristického Strieborného šípu pripomínajú legendárne športové vozidlo z druhej polovice 30-tych rokov a Uhlenhautov model SLR z 50-tych rokov.
 
 
„Annie get the Grannies“ s modelom smart 341 Parkour
 
Dizajnéri štúdia Mercedes-Benz Advanced Design Studio v Sindelfingene navrhli smart ako revolučné supervšestranné vozidlo. smart 341 Parkour sa dokáže úplne normálne pohybovať po ulici, v prípade potreby sa dokáže šplhať po fasádach mrakodrapov a dokonca dokáže lietať. Kabína pre pasažierov je úplne priehľadná a ponúka najlepší rozhľad – dokonalé vozidlo pre razantný príbeh reportéra.
Pri deji filmu Annie get the Grannies nadviazali dizajnéri na vizionársku koncepciu smartu, s ktorou vyhrali cenu Los Angeles Design Challenge v uplynulom roku. smart 454 bol upletený z uhlíkových vlákien takzvanými „robotmi Smart Granny“. Títo technicky vyspelí roboti s pletacími ihlicami teraz znovu ožívajú. Mladá reportérka Annie Angle z mesta Cantpark číta v časopise, že neuveriteľní roboti sa stratili a cíti svoj životný článok. Vydá sa ich hľadať pomocou svojho vozidla smart 341 Parkour a profesionálnej kamery.
 
 
Popoluška a Maybach Berline
 
Pre Maybach vytvorili interiéroví dizajnéri Mercedes-Benz v Sindelfingene modernú reinterpretáciu klasického koča Berline – plne odpruženého luxusného koča zo 17. storočia a nanovo prerozprávali príbeh o Popoluške. Nešťastná Popoluška pracuje dennodenne spolu so svojím otcom na vývoji Maybachu Berline, zatiaľ čo jej nevlastné sestry si užívajú život na večierkoch. V deň svojích narodenín dostane od otca povolenie ísť si zatancovať do mesta na prototype luxusného koča. Popoluška stretne atraktívneho muža a zabudne na čas. Keďže do polnoci musí byť doma, vezme nohy na plecia a stratí jednu zo svojich červených topánok na opätku. Jej tanečník ju prenasleduje s topánkou. Prešťastná Popoluška nastúpi do Maybachu Berline a nechá sa odviesť domov virtuálnym šoférom.
Maybach Berline je riadený satelitom na diaľku ako robot, pričom cestujúci si môžu vychutnávať maximálny priestor a atomsféru absolútneho súkromia. Šofér sedí v Stredisku virtuálnych šoférov značky Maybach a dá sa kedykoľvek osloviť prostredníctvom sklenenej obrazovky spustenej zo stropu vozidla. Táto obrazovka slúži tiež na spustenie všetkých mysliteľných funkcií zábavy. Interiér vybavený množstvom dreva je usporiadaný ako kráľovský apartmán, v ktorom sú cestujúci usadení oproti sebe na komfortných samostatných sedadlách. Nástup a výstup prebieha podobne ako pri obchodných prúdových lietadlách cez horizontálne delené dvojité krídlové dvere, pričom dolný diel sa vyklopí ako nástupné schodíky. Boky koča majú nadrozmerné okná, ktoré na želanie umožnia iba pohľad zvnútra von a navyše sa dajú použiť ako dodatočné rozhranie.