Presunúť na hlavný obsah

Tváre kultového filmu: Kde sú herci z Pomády po 36 rokoch?

Zahraničné celebrity

Film Pomáda poznáme snáď všetci. Príbeh z Rydellskej strednej školy sa stal kultovou záležitosťou všade vo svete. V hlavných úlohách spieva a tancuje známa dvojica Olivia Newton John a John Travolta. Vďaka filmu Grease sa z nich stali idoly vtedajšej mladej generácie. Pozrite sa, čo sa s nimi stalo!

 
Pomáda bola jedným z najziskovejších amerických muzikálov vôbec. Na Broadwayi zožal obrovský úspech. Možno aj preto sa producent Allan Carr rozhodol, že Pomáda musí byť sfilmovaná. Cítil z muzikálu slávu hneď od začiatku. Filmová snímka sa následne stala kultovou záležitosťou. Bol to najnavštevovanejší  film  svojej doby vo všetkých krajinách. 

John Travolta – Danny Zucco

Potom, ako John Travolta zažiaril v Horúčke sobotňajšej noci, kde predviedol svoj tanečný talent a v Pomáde, kde navyše ukázal, že je aj dobrý herec, sa po ňom akoby zľahla zem. Po nakrútení „béčkových“ filmov, sa herec vytratil. Opäť ho „vytiahol“ režisér Quentin Tarantino, ktorý mu poslal scenár na Pulp Fiction. Výsledkom je skvelý film, ktorý Travoltu katapultoval tam, kde je dnes. 
John Travolta bol kedysi idolom mnohých žien a dievčat. Dnes je šťastne ženatý s herečkou Kelly Preston.  Bývalá modelka mu porodila tri deti. Z jednej dovolenky sa žiaľ vrátili s manželkou bez syna. Ten zomrel po tom, čo dostal epileptický záchvat. Johna Travoltu môžeme dodnes vidieť v rôznych snímkach. Dokonca sa pripravujú aj dva filmy, ktoré sa majú dostať do kín v roku 2015.
 

Olivia Newton-John – Sandy Olsen

Olivii Newton-John sa ešte pred tým, ako účinkovala v Pomáde, podarilo získať tri ceny Grammy - najlepšia country speváčka, nahrávka roka a najlepšia speváčka pop music. Po úspechu v známom muzikáli sa Olivia ukázala ešte v zopár filmoch. Kariéru si však založila na speve a jej piesne sa niekoľkokrát umiestnili v rebríčkoch TOP 10. V roku 1992 jej diagnostikovali rakovinu prsníka. Tento boj vyhrala a dodnes finančne podporuje ľudí s podobným  osudom.  
 

Didi Conn – Frenchy

Didi Conn, na matrike zapísaná ako Edith Bernstein. Je druhýkrát vydatá a s manželom majú jedno dieťa. Ich synovi diagnostikovali autizmus a v roku 2008 Didi nominovali na Národnú „celebrity“ hovorkyňu detí, ktoré trpia touto diagnózou. 
 

Stockard Channing – Betty Rizzo 

Stockard bola v reálnom živote už štyrikrát vydatá. Nemá žiadne deti, preto nemá komu odkázať majetok, čo zdedila po bohatom otcovi. Aj ona sa venuje dobročinnosti a  angažuje sa za práva žien - v otázke prerušenia tehotenstva. Do Pomády sa dostala vďaka protekcií, nakoľko mala v tej dobe už tridsaťštyri rokov, čo je predsa len na rolu stredoškoláčky trošku veľa. Napriek tomu však presvedčila aj kritikov a dokázala tak svoj herecký talent. Dodnes ju môžeme vidieť v rôznych vedľajších úlohách. Zahrala si napríklad vo filme Pianistova dcéra, Život, alebo niečo také, alebo Láska na inzerát.
 

Jeff Conaway – Kenickie

Jeff bol síce v Pomáde rebel, no v reálnom živote svoju postavu predbehol.  V roku 2011 zomrel v nemocnici, kam ho previezli, keď ho našli v bezvedomí. Po tom, čo sa dlhý čas neprebral, rodina požiadala o odpojenie od prístrojov. Zomrel vo veku šesťdesiat rokov. Bol dlhodobo závislý na drogách, alkohole a liekoch proti bolesti, ktoré začal užívať po vážnom úraze. Zaujímavosťou je, že bol ženatý so sestrou Olivie Newton John. Manželstvo však nevydržalo a pochádza z neho jedno dieťa.
 

Lorenzo Lamas 

Je to neuveriteľné, ale v Pomáde sme mohli vidieť, dnes už herca akčných filmov, Lorenza Lamasa. Pamätáte si športovca, s ktorým mala ísť Sandy na ples? Tak presne to je on! Lorenzo sa zo všetkých zmenil asi najviac. Je na nepoznanie.
 

Máte radi kultový film Pomáda?

spolu hlasovalo 971 ľudí

Áno
93%
Nie
7%

- Najčítanejšie -