Presunúť na hlavný obsah

Prírodný elixír, ktorý by nemal chýbať žiadnej gazdinke: Buďte štíhla a zdravá vďaka jablčnému octu

Zdravie

Tento čistý liečivý zázrak má nespočetné množstvo účinkov. Naučíme vás, ako ho využiť v praxi.

Pomôže pri cukrovke

Mnohé štúdie tvrdia, že ľudia, ktorí si dávali lyžicu jablčného octu pred spaním, dokázali prirodzeným spôsobom znížiť hladinu cukru v krvi až o niekoľko percent! Ako je to možné? Kyselina v ňom obsiahnutá má antiglykemický efekt!

Schudnete

Vďaka kyseline, ktorú tento ocot obsahuje, sa budete cítiť sýtejšie. Výsledok? Ak si ho budete pridávať do jedla, zálievok či do samotnej vody, nebudete cítiť intenzívny hlad a automaticky budete menej jesť. 

Očistíte sa

Hľadáte prirodzený detoxikátor tela? Práve ste ho našli. Jablčný ocot prečisťuje pečeň, lymfatické uzliny a odplavuje toxíny z tela. 

Zníži hladinu cholesterolu

Pri pití jablčného octu dochádza k odbúravaniu „zlého“ cholesterolu, píše to server prevention.com. Práve tu boli zverejnené výsledky výskumu na potkanoch, ktoré konzumovali jedlá bohaté na cholesterol spolu s jablčným octom. U druhej skupiny potkanov, ktoré ocot nedostávali, vedci nezaznamenali zníženie hladiny cholesterolu.

Zlepší trávenie

Ukľudňuje žalúdok vďaka antibiotickým vlastnostiam a potláča črevné problémy. Pôsobí ako prevencia pred tráviacimi problémami, pri nadúvaní a kolike.

Proti únave

Zabudnite na presladené energy drinky, ktoré vám zvýšia krvný tlak a obsahujú toľko kalórií ako malý obed. Vmiešajte dve lyžice octu do pohára vody alebo si pripravte litrový džbán tohto skvelého elixíru. Budete vitálnejší a zdravší.  

Buďte krásna

Tento skvelý prípravok môžete použiť aj ako vašu kozmetickú pomôcku. Používa sa ako domáci odličovač, dokáže z vlasov odstrániť prebytočné vlasové produkty, po nanesení do podpazušia funguje ako prírodný deodorant. Nechemické bielenie zubov bez poškodenia zubnej skloviny? Áno, tipujete správne, jablčný ocot vám pomôže aj s týmto kozmetickým problémom – len ho nezabudnite rozriediť s vodou v pomere 1:3.

Spoznajte zázračné účinky potravín vďaka knihe Superpotraviny, ktorú nájdete v internetovom kníhkupectve iPark.sk alebo priamo TU.