Presunúť na hlavný obsah

Novodobý fenomén: Milionárske paničky rodia, aby získali uznanie a vážnosť

Partnerské vzťahy

Vysmiata novopečená mamina pózuje do kamery najnovšieho modelu smartfónu. Kočík Aston Martin, dupačky Gucci, čiapočka Burberry. To v jej svete predsa je dôvod na radosť.

Majú odjakživa všetko. Šatníky, ktorých obsah stojí viac ako vila, pozornosť, pre ktorú by sa nejedna Slovenka upísala Diablovi, i telá, ktoré by mohli vystavovať denne na červenom koberci. Kým však neotehotneli, niečo im v živote chýbalo. To „niečo“ nazvali materinská láska.

Mohlo by vás zaujímať: Dcéra jedného z najväčších milionárov v centre pozornosti: Takto si užíva single život!

Dieťaťom k vážnosti

„Kým som nemala Bruna, nikto ma nebral vážne. Pre väčšinu ľudí som bola len dcérenka zbohatlíka, ktorá sa dobre vydala. Nič viac. Pôrod mi dodal sebavedomie a uznanie. Konečne som bola žena, nielen bohatá panička, ktorá nevie, čo so sebou, tak míňa nehorázne peniaze na topánky a kabelky,“ píše na instagrame Ruska Iryna. Kto si však vie spojiť dva a dva, je mu hneď jasné, že Iryna len zmenila pôsobisko. Viac ako na krémy z morským výťažkom, míňa na tepláky i košieľky z limitovanej kolekcie od Diora. Poviete si, jasné, veď každá mama chce, aby jej dieťa vyzeralo pestovane. Ale je k tomu potrebné, aby dralo lavice v najnovšej dizajnérskej vychytávke, ktorá splní účel rovnako ako mainstreamový model, ktorý si môže dovoliť aj mamina, ktorá prežíva len z materskej?

Prečítajte si: Vtipné video: Prečo mamičky na materskej nič nestíhajú?

„Všetko je to otázka prestíže. Keby som malú nenastajlovala do značiek, kamarátky by ma vysmiali,“ objasňuje mi partnerka známeho slovenského finančníka. „Všetko so všetkým súvisí. Keby som vypadla z partie týchto dievčat, manželovi by sa nedarilo ani uzatvárať obchody s ich partnermi. Je to ako domino. Niečo nefunguje a všetko to spadne,“ vysvetľuje krásna brunetka, ktorej dcéra sa pýši lakovkami z dielne Chanel a minikabelkou, ktorá stojí viac ako môj mesačný redaktorský plat. Pri mojom nechápavom pohľade na kamošku zo strednej, ktorá sa dobre vydala, ona len mykne plecami a snaží sa svoju malú fashionistku zvečniť v tom najlepšom uhle. Vraj, kvôli babám.

Prečítajte si: Premiéra filmu Dior a ja: Čo nám o zákulisí prezradili slovenské modelky a ľudia z módnej brandže?

Živé doplnky

„V určitom veku sa od ženy očakáva naplnenie jej primárnej funkcie – byť matkou. Tento ´trend´ neobchádza ani ženy, ktoré sú za vodou, a môžu si v živote dovoliť naozaj čokoľvek. Dieťa je len upevňujúcim prvkom ich pozície. V mnohých kultúrach sa až narodením potomka žena stáva ženou.  Bohaté paničky si chcú vydobyť obdiv v každom smere a dieťa je len prostriedkom ako to dosiahnuť,“ myslí si terapeutka Jolana Augustínová. Je preto celkom logické, že bohaté matky majú potrebu potomkom upevniť vlastnú pozíciu. Lásku mu neskôr dokazujú svojským spôsobom – okázalými darčekmi na úkor pozornosti. „Celé dni pozerám nové dizajnérske kolekcie, sledujem módne časopisy a súkromné profily hviezd, aby som vedela malému nakúpiť presne to isté. Len tak mám istotu, že bude maximálne trendy,“ píše zas na svojom blogu Tara, ktorá žije v Monacu.

Mohlo by vás zaujímať: Jedna z najkrajších bohatých paničiek Hollywoodu: To, akého muža má po svojom boku by ste nečakali!

 

Jej partner, ropný magnát Erich, oboch dotuje nemalými čiastkami na to, aby ho dokonale reprezentovali. Na dubajských plážach lepšie vynikne Tarine preplastikované telo v plavkách za niekoľko stovák, kým malý si vystačí s detským elektrickým autíčkom, napodobeninou známej „dospeláckej“ limuzíny. Tarin koment „toto je najlepší čas nášho života“ zachytáva presne to, čo sa blondínka snaží sebe i celému svetu dokázať. Pritom by tomu nevinnému hnedookému chlapčekovi stačilo dať namiesto luxusu maximum lásky, nie nezmyselných doplnkov, ktorých cenu si sám absolútne neuvedomuje. „Často je to však najviac, čo je preňho matka, pomýlená hodnotou peňazí, schopná urobiť,“ uzatvára Augustínová. 

Prečítajte si nové letné číslo FEMINITY magazínu, v ktorom nájdete mnozo zaujímavostí o kráse, mode i štýle.

- Najčítanejšie -