Presunúť na hlavný obsah

Romana si našla v práci spriaznenú dušu: Keby vedela, čo jej kolegyňa robí za chrbtom, hneď by sa spamätala

Kariéra

Ženské intrigy nemajú niekedy konca kraja. Svoje by o tom vedela rozprávať aj Romana, ktorá sa nechala takto nachytať a stálo ju to flek.

Krehká plavovláska, pri pohľade na ktorú máte pocit, ako keby ste jej mali suplovať matku. Hoci pôsobila sebavedome, vo vnútri to bolo malé dievčatko, ktoré potrebuje vodiť za ruku. V práci jej to išlo veľmi dobre a to najmä preto, že bola snaživá, a to sa cení. Romana bola typická Ryba. Vždy bola radšej, keď všetci okolo nej vyriešili daný problém a ona len tak plávala životom.

zistite viac: 5 zamestnaní s najvyšším počtom "psychopatov": Patrí tam aj to "vaše"?

S kým si, taký si

Typ ľudí ako bola ona sama sa potrebuje socializovať. Ten pocit, že má o vás niekto záujem a záleží mu na vás, poznáte to. V tomto vedia byť ženy naozaj bezkonkurenčné a už po jednom dni tvoria nerozlučnú dvojku na život a na smrť. V prípade Romany to ale niekedy platilo a inokedy nie. Jednoducho, s kým si, taký si. Keď bola v kolektíve šikovných ľudí, napredovala. Keď sa v jej okolí objavil niekto, kto sa rád ulieval, Romana v tom rada išla s ním. Nevyspytateľná a z dlhodobého hľadiska nedôveryhodná. 

Jej kamarátstvo s kolegyňou Simonou začalo prerastať do takého rozmeru, že ste chvíľami mali pocit, že sú siamské dvojčatá. Všetko robili spolu a ich povahové vlastnosti sa začali akosi premiešavať. Škoda len, že práve tie horšie. Zatiaľ čo Romana bola nepredvídateľná, jej “spriaznená duša” Simona bola neriadená strela. Zazeravý pohľad, keď idete okolo. Taký ten provokatívny výraz, keď sa jej niečo pýtate a neúcta, ktorá z nej sršala na všetky strany. Veľkosť ega, aké nemá ani prezident či rebélia, ktorou sťahovala všetkých naokolo. Najviac však podľahla Silvia, ktorá nechala so sebou manipulovať a išla v jej šľapajách. Človek sa niekedy zamýšľa nad tým, ako to tí ľudia robia, že dokážu takto manipulovať svoje okolie a uvedomujú si vôbec, že ho manipulujú alebo je to len ich prirodzený životný štýl?

Rýchly spád, aký by čakal málokto 

Tieto dve mali svoj vlastný svet a navzájom sa podporovali. Netrvalo dlho a Romana začala vystrkovať rožky. Cítila sa ako všemohúca a neplatili pre ňu žiadne nariadenia. Za mesiac sa zmenila na úplne iného človeka. Alebo v nej ten “iný človek” len driemal? Alebo sa prejavil pocit menejcennosti z minulosti? Čo týmto celým chcela vlastne sledovať?

Neprehliadnite: Šéf si zavolal ženu do kancelárie a povedal jej, aby začala nosiť podprsenku: Jej reakcia vás prekvapí

Najhoršie je, keď si človek potrebuje niečo nasilu dokazovať. V tom čase už je jednou nohou v pasci, do ktorej sa nechal zlákať naozaj ako päťročné dieťa. Netrvalo dlho a Romana so svojím ostrým jazykom nechala situáciu vygradovať. Nasledovala hodinová výpoveď. To celé však malo ešte rozuzlenie. Romana nedokázala ovládnuť svoje emócie a mesiac pred povýšením uškodila len sama sebe. Nemyslela na zadné dvierka a muselo jej klesnúť ego, aby pochopila, že urobila hlúposť. So svojou (dnes už bývalou) kolegyňou sa krátko po tom stretávala aj naďalej. 

Ako jediná sa však nikdy nedozvedela, že Simona bola len nasadený človek, ktorý robil v kolektíve experiment. Niečo ako teambuilding, o ktorom nikto zo zamestnancov nemal ani tušenie. Vedenie chcelo zistiť, kto je silný hráč a kto sa, naopak, nechá veľmi ľahko a “lacno” zmanipulovať. Výsledok však prekvapil aj ich samých. Od povahy, akou sa spočiatku Romana prezentovala, by to čakal len málokto. Dokonca aj skúsení vrcholoví manažéri zostali z tohto výsledku prekvapení…