Výstava Od hlavy po päty aj na Fashion LIVE! 2016

Výstava Od hlavy po päty predstavuje tvorbu študentov dvoch dizajnérskych ateliérov Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně – Design oděvu, Design obuvi, ktorých dlhoročná koncepcia nadväzuje na tradíciu a odkaz tohto priemyselného mesta.

Výstava Od hlavy po päty aj na Fashion LIVE! 2016

Výstava Od hlavy po päty aj na Fashion LIVE! 2016

Zdroj: Výstava od hlavy po päty

Zlín, známy históriou obuvníckej firmy Baťa, neostáva len zakonzervovaným unikátnym funkcionalistickým mestom, ale je aktívnou súčasťou novovznikajúceho kreatívneho priemyslu, na ktorého rozvoji sa veľkou mierou podieľa aj Univerzita Tomáše Bati.

Ateliér Design oděvu predstaví výber autorských odevných kolekcií študentov pod vedením Mgr. Art. Márie Štranekovej ArtD., ktoré majú potenciál umeleckého, ale i komerčného charakteru. Tématicky sa zameriavajú na aktuálne pojmy odevného dizajnu: inovácia, tradícia, udržateľná móda. Ateliér je špecifický svojím zameraním na oblasť priemyslu a módneho marketingu, čoho výsledkom je aj prezentovaný projekt U tebe. Je to názov multiodborového projektu a zároveň značky odevov  a módnych doplnkov, ktoré vznikli v spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati. Študenti každoročne vytvárajú koncept a formu odevnej kolekcie na prezentáciu univerzity, ale i na komerčné účely. Kolekcie sú navrhované v štýle vyhovujúcom študentom s ohľadom na súčasné módne trendy. Predstavená kolekcia  U tebe -ICONS/2016 bola napríklad inšpirovaná ikonickými kúskami, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadneho študenta, či ide o „rebela,“ alebo „šprta“. Výstava bude zakončená módnou prehliadkou na najväčšom módnom podujatí Fashion LIVE!, ktoré bude prebiehať 19.-21.10.2016 v Starej Tržnici.


Ateliér Designu obuvi pod vedením MgA. Jany Buch koncepčne nadväzuje na dlhoročnú tradíciu výroby obuvi v Zlíne. Študenti sú vedení k osvojeniu si remesla, získaniu znalostí z technológie, ale i biomechaniky a anatómie. Obuv je navrhovaná tak, aby rešpektovala, chránila a zdobila chodidlo a súčasne bola v súlade s aktuálnymi trendmi. Súčasťou štúdia je i dizajn a realizácia galantérie. Na výstave je prezentovaný výber z aktuálnych prác študentov bakalárskeho a magisterského štúdia.

 

Foto:
Výstava od hlavy po päty
Zdroj:
PR článok

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba